Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid

espiritu, poti sa detaliezi ce se intampla pe la cei 30 de ani ai femeii, de unde vine "revelatia"?

habar nu am de unde vine revelatia sau o fi doar in capul meu chestia asta.cert este ca eu nu m-as mai culca cu o tipa sub 27 de ani.de ce?sunt chestii de rafinament pe care le inveti in timp.prefer de 10 ori o femeie de 30+ sau in jur de 30 decat uneia de 25 sau mai putin.
repet,e opinia mea personala bazata pe experienta personala.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Nu e doar parerea ta, caci mai citisem acum ceva timp niste articole si comentarii pe net referitoare la acest subiect, dar nu m-am lamurit si am renuntat, din acest motiv am intrebat.
Cum spunea cineva mai sus, nu conteaza intotdeauna varsta, ci experienta.
Anyway, din cate am inteles, femeia atinge un prag pshihologic la 30 de ani, si face dragoste mai bine pentru ca se cunoaste mai bine pe sine, stie ce vrea si cere, uita de eventualele complexe, este mai dezinhibata si mai deschisa sa incerce lucruri noi; la ce chestii de rafinament te referi?
Ma intreb daca astea sunt problemele, oare nu pot fi rezolvate mai devreme?




Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Bazar pentru Mihaita Bogdan Sebi Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da ce zici babyboom...e mai bine cu unul si sa-l abuzezi sexual pina ii ies ochii din cap...sau sa-i schimbi pina dai peste ce trebuie?


eu una sunt contra chestiei ca sa ii schimbi pana ai experienta,la ce sa ai experienta si vechime?la schimbat barbati sau femei.nu cred parerea mea e ca experienta vine odata cu timpul si daca sar putea cu e singura persoana si aceea sa fie sotul /sotia.
fiecare gandeste ce vrea si cum vrea eu asa gandesc.
ce ar mai iesi daca stai din p...la in p...a (scuzatimi nesimtirea)daca si asa nu rezolvi nimik?si tot prost/a esti si nu ai sa reusesti sa iti cunosti persoana de langa tine pt ca nu toti /e barbatii /femeile sunt la fel,si o sa ziceti ca nu e asa ba chiar asa e nici macar 2 femei sau barbati nu sunt la fel suntem cu totul diferiti de la persoana la persoana.
binenteles ca nu mi-as abuza sexual sotul daca el nu mai e "in putere "dar nu mas duce nici cu altul as prefera sa imi iau un dildo(vibrator)si mas face singura si as fi mult mai satisfacuta decat sa dau peste altul care habar nu are ce poarta in pantaloni.

30+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank"> Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21
eu una sunt contra chestiei ca sa ii schimbi pana ai experienta,la ce sa ai experienta si vechime?la schimbat barbati sau femei.nu cred parerea mea e ca experienta vine odata cu timpul si daca sar putea cu e singura persoana si aceea sa fie sotul /sotia.
fiecare gandeste ce vrea si cum vrea eu asa gandesc.
ce ar mai iesi daca stai din p...la in p...a (scuzatimi nesimtirea)daca si asa nu rezolvi nimik?si tot prost/a esti si nu ai sa reusesti sa iti cunosti persoana de langa tine pt ca nu toti /e barbatii /femeile sunt la fel,si o sa ziceti ca nu e asa ba chiar asa e nici macar 2 femei sau barbati nu sunt la fel suntem cu totul diferiti de la persoana la persoana.
binenteles ca nu mi-as abuza sexual sotul daca el nu mai e "in putere "dar nu mas duce nici cu altul as prefera sa imi iau un dildo(vibrator)si mas face singura si as fi mult mai satisfacuta decat sa dau peste altul care habar nu are ce poarta in pantaloni.


las ca mai cresti si ai sa intelegi ca nu sexul sportiv aduce experienta.iar dildo nu te va saruta niciodata si nici nu iti va face sex oral.
oamenii(ma refer si la ele si la ei deopotriva) care au avut experiente sexuale monogame sau cel mult cu inca o persoana dupa parerea mea au o viata sexuala saraca din lipsa de cunostinte.nu te repezi sa imi sari in cap tanara mamica de 22 de ani ca nu propovaduiesc nicidecum conceptul "a partner a day keeps the boring away".dar o sa mai cresti si ai sa imi dai dreptate.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Ba eu mi-as abuza barbatul... Cat timp are degete si limba legea firi nu se schimba.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu stiu de ce crezi ca onogamia inseamna plictis sexual, cred ca depinde de ce relatii ai avut tu , de prietenii din jur.

Stilul sexual se schimba , il mai schimbi si tu .
Parca o si aud pe antrenoarea mea de baschet care ma sfatuia sa-l las pe prietenul meu si sa fac sex cu altii , ca daca e sa fim impreuna ne impacam.
Pai de-aia sunt cu el ca il iubesc , sex cu altii am timp sa fac toata viata .


Iar cu femeile , da , la varsta de 30 de ani femeia atinge maturitatea si este considerata cea mai propice perioada din viata ei pt. ca atunci infloreste si dpdv sexual.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

Ba eu mi-as abuza barbatul... Cat timp are degete si limba legea firi nu se schimba.....



sa stii ca ai dreptate e si un banc pe zicala asta ,da il stie sotul

Alexandra 30 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 10 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui espiritu

las ca mai cresti si ai sa intelegi ca nu sexul sportiv aduce experienta.iar dildo nu te va saruta niciodata si nici nu iti va face sex oral.
oamenii(ma refer si la ele si la ei deopotriva) care au avut experiente sexuale monogame sau cel mult cu inca o persoana dupa parerea mea au o viata sexuala saraca din lipsa de cunostinte.nu te repezi sa imi sari in cap tanara mamica de 22 de ani ca nu propovaduiesc nicidecum conceptul "a partner a day keeps the boring away".dar o sa mai cresti si ai sa imi dai dreptate.

I'm not crazy my reality is just different than yours !
[/quote]

stai linistit ca nu sar in cap la nimeni imi spun doar parerea.si apropo ce vrei sa zici "nu te repezi sa imi sari in cap tanara mamica de 22 de ani "sunt mandra ca am 22 ani am si 2 copilasi si sunt tare cat despre problema in pat asta se poate si rezolva pe mine putin ma intereseaza cat o sal tina sau nu pe sot ca nu asta e cel mai important in viata sexul si distrabalarea in pat ci sa ai o viata buna si liniste in casa si buan intelegere ca restul se rezolva pe parcurs si impreuna.parerea mea.
stiu ca o sa ziceti ca sunt o copila si tre sa mai cresc da putin ma intereseaza fiecare gandeste cum vrea si isi zice parerile traim intr-o lume libera.asta e tot ce am avut de zis.

Alexandra 30 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 10 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

daca nu te interesa cum gandesc ceilalti nu expuneai problema pe forum.deci nu tine....
gresit din nou ca problemele se rezolva de la sine.suna exact ca la oamenii care intreaba "da de ce ai divortat draga?nu te bate,aduce bani in casa,te scoate in concediu...de ce ai divortat?"
bravo tie ca ai 2 copilasi si meriti sa fii mandra dar asta nu e polita de asigurare pt casnicie.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui espiritu

daca nu te interesa cum gandesc ceilalti nu expuneai problema pe forum.deci nu tine....
gresit din nou ca problemele se rezolva de la sine.suna exact ca la oamenii care intreaba "da de ce ai divortat draga?nu te bate,aduce bani in casa,te scoate in concediu...de ce ai divortat?"
bravo tie ca ai 2 copilasi si meriti sa fii mandra dar asta nu e polita de asigurare pt casnicie.

I'm not crazy my reality is just different than yours !



nu am zis ca,copii sunt polita de asigurare pt casnicie.
da ce sa mai zicem de cuplurile care sunt impreuna de 50-60 de ani si sunt fericiti si merg inca de mana.nu zic ca nu au avut esecuri in familie ca in orice familie certuri sunt dar stii cum e vorba aia "TREBUIE SA STII SA TE CERTI".


tu de ce ai divortat ca nevasta nu stia cum sa te invarta in pat?binenteles ca nu ma intereseaza viata ta personala

crezi ca in ziua de azi se divorteaza ca nu stii sa io tragi la partener si el" saracul" pleca la alta cu coada intre picioare ca nu la satisfacut nevasta si de aici incepe telenovela
hai sa fim seriosi

Alexandra 30 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!



AMR 10 Saptamani Si Ne Intalnim!!!

Mergi la inceput