Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata mamicutelor! Si Alex , care a cam disparut...

Nimeni la cafeluta?

Vlad m-a trezit la 8, a strigat de cateva ori mami apoi cat de tare putea striga Oana si tata-Cata . Ne-am trezit amandoi instant si nu mai puteam de ras!
Mi-a zis ca vrea "sensene mate"=desene animate si am bagat o tura de Donald si tom&jerry in timp ce-i dadeam sa pape.



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

'neatza si de la noi.

Lasa Amaya ca ai sa ma vezi. Fa-te bine.
Hahaha, nici eu nu suport ceaiurile si mierea. Ce coincidenta.

Bubu, de ce ma plangeam eu ca nu ma striga mama, acum ma striga toata ziua, sau mi se suie in brate, ma ia de gat si spune " mama".

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eee, vezi, Crinuta? Ti-am zis sa nu te alarmezi degeaba...asa si cu comunicare, mai asteapta putin si o sa vezi cum isi da drumul dintr-o data. In cateva luni ar trebui sa ne intelegem cu ei super.

Amaya, si picaturile astea pe care i le-am lui Vlad contin neomicina. Acum m-am uitat pe cutie si cica doar 4 saptamani de la deschidere sunt valabile...nici nu mai stiu cand le-am desfacut, dar sigur a trecut o luna...sa le arunc de-acolo.

Daca vedeti ce e in sertarul cu medicamente al lui Vlad...adevarata farmacie!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Neatza mamici,

Noi ne grabim sa mergem la Kidex... Pe la 11 vom fi acolo.

Amaya, sanatate multa!


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Buna dimineata.
Tomasa, ai un job tare interesant din cate imi dau seama dar si f. solicitant.
Crinuta ti-a iesit o nuanta tare placuta la par si iti sta super.
Bubu am vazut si eu filmuletele poznasului tau dragalas. istetzelului.

Referitor la bone...eu am o parere cam proasta si mi-a fost intarita zilele trecute, in parc, cand s-a lipit de noi un copilas cam de varsta lui CRis. S-au jucat ei, de vre-o 2 ori l-am intors din drum ca o luase spre strada foarte circulata...Era bine imbracat (chiar foarte bine) dar cu mucii pana la brau. In tot timpul asta nimeni nu se interesa de el, lume nu era multe prin parc si i-am intrebat pe toti din jur daca le apartine flacaul. DUpa 20 min voiam sa plec dar nu stiam ce sa fac cu baietelul, voiam sa il duc la paznicul din parc...VIne o doamna la el, o intreb daca e baietelul ei, imi spune ca are grija lui. I-am zis ionic ca am crezut ca e singur ptr ca nu era nimeni langa el si la varsta asta, totusi, nu ii poti lasa chiar de capul lor . Mi-a raspuns ca era alaturi, pe banca si il supraveghea. Crdeti-ma ca eu chiar m-am uitat cu atentie sa persoana care sa-si arate interesul fata de copil, chiar se alertasera si altii prin jur, dar o bucata buna de timp femeia respectiva nu a fost prin apropiere. Probabil ca, daca il voi vedea vreo-data pe baietel cu parintii lui, am sa le relatez intamplarea, ptr ca nu e de glumit...

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

BDana, multumim! Sa stii ca am vazut si eu o femeie in parc cu un baietel ca Vlad si il lasa de capul lui, ea vorbea cu alta femeie si nici nu se uita dupa copil...ii luase jucariile lui Vlad si le dusese departe, m-am dus eu sa le recuperez, pe ea nici nu o interesa...bunica nu era sigur!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci Dana,
Si mie mi se pare foarte frumos ce face Tomasa. As face si eu asa ceva daca as avea ocazia.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan se incapataneaza sa nu doarma si deja devine enervant ca mai mult ne incurca pe aici, iar in 2 ore avem musafiri, iar el prevad ca va fi plangacios si nervos deoarece nu a dormit.



In rest, unde sunteti? Stiu ca e sambata, dar chiar asa pustiu?


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

Neatza mamici,

Noi ne grabim sa mergem la Kidex... Pe la 11 vom fi acolo.

Amaya, sanatate multa!


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)









Cum a fost?

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Ei, cum sa fie? Obositor rau... Cu doi copii dupa mine si o neastamparata ca Ruxi. A vrut sa se urce in toate masinutele, a cerut in brate intr-una.
Oferta nu prea bogata si preturile desul de mari...
Dar copiii s-au distrat. Tomasa, o draguta, ne-a fost o gazda buna.

Gata, ma grabesc sa mergem la o petrecere.

Va pup si We placut!


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput