555-OB-GYN

Raspunsuri - Pagina 80

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

fetelor voi chiar nu cititiiii??????????
nu vedeti ca arian nu mai apare...sau ma rog nu stie daca mai apare?????

imi pare sincer rau ca va dezamagesc..da asta eeeeeee...
arian ne'a parasit.....

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Trec peste aprecieri,laude etc ptr ca sunt convinsa ca deja stii cat de apreciat esti de noi toate asha ca am sa trec direct la subiect.
Sunt o noua venita in clubul aspirantelor.Vreau sa ma pun si eu pe treaba sa fac un ingerash pe care il doresc din tot sufletelul meu.Merg la ginecolog foarte des .La ultimul control mi sa spus ca am o "ranita" pe col.Dr. respectiv nu crede in tratamente pentru asha ceva ci numai in cauterizare.Am facut examenul de secretie si papanicolau.Rezultatele sunt:PAP C 1,Epitelii frecvente,Leucocite Rare,Mucus frecvent,Flora gr.3.Mi sa prescris macmiror,spalaturi cu galbenele sau septovag.
Urmatoare vizita la dr. am facut-o datorita unei intarzieri a menstruatiei de 1 sapt.(AM un CM DE 31 zile ,test ovulatie pozitiv in ziua 17).Ptr reglarea mestruatiei mi-a prescris urmatoarea schema:Din ziua 7 pana in ziua 14 vitmaina e+upsarin,din ziua 14 pana in ziua 24 orgametril 2 pe zii).Acum eu citind prospectul am vazut ca acest progesteron sintetic opreste ovulatia.Va rog mult sa imi spuneti parerea dumneavoastra si inca ceva .Luna aceasta dupa ovulatie am niste simptome (discomfort,jena la nivelul abdomenului si stanga si dreapta ,niste pofte cam ciudate,urinat des,cand spun jena este vorba despre usoare intepaturi).Sunt in ziua 26 a cm-ului si temeperatura nu scade.Va multumesc mult de tot ptr rabdare .SCUZE PTR EVENTUALE GRESELI PE ICI PE COLO DAR AM TASTAT FOARTE REPEDE.

ALINUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Liana,

...intrebarile noastre sunt adresate unui medic si de aceea le-am postat aici...daca raspunde bine, daca nu, ce putem face? Vom vedea.Poate n-a avut timp sau nu mai doreste sa scrie. Noi il asteptam !Nu m-a durut mana sa scriu un mesaj mai lung si daca vreau il copiez in alta parte, dar nu am unde pentru ca e prea complex si vreau parerea unui medic...

Din cate am inteles, e posibil sa apara la sfarsitul lui ianuarie, deci zilele acestea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

In ultimul lui mesaj, Arian spunea ca apare la sfarsitul lui ianuarie, ori nu mai tin minte eu bine_Ca de asta am postat acum....

..my shoes are gone my life spent..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aghent spune:

In cazul in care te uiti peste mesaje...Am o intrebare: intr-adevar Rigevidonul are un singur avantaj, adica este ieftin?
Deja am intrat la idei, ca sa zic asa...
In rest, apreciez foarte mult munca pe care o faci, sa stii

aghent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Domnule Doctor,va scriu pt. ca as vrea si o a doua parere,cu toate ca merg la un medic bun care m-a tratat cu multa atentie.
In martie 2004 am fost operata pt. o chisterectomie ovariana bilaterala cu refacerea capsulei ovarienesi drenaj.Am luat Jasmin postoperator.In iulie 2005 am facut ERAD,cu evolutie f. buna
La ultimul control s-a gasit iarasi chisturi ovariene si am facut o eco.transvaginala la care rezultatul a fost:
Uter ANF,ax lung al corpului-58mm
PAP-39mm
Endometru-8mm
Miometru cu ecostructura medie omogena
Ovar drept: 43/25mm prezentand 3 forme rotunde transonic mediu 10mm
Ovar stang:50/36mm cu multiple forme transonice neomogene,unele confluente.
In fundul de sac Douglas lama fina lichida.
Intrebarea, exista sanse de tratament nechirurgical?
Ce parere aveti de tratamentele naturiste pt. astfel de cazuri?


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

ANDI-MAMA-MEMI-TATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicatm spune:

Domnule doctor Teo esti un om deosebit.
In facultate am fost constiincioasa.In concluzie m-am apucat sa-mi fac "temele" si am parcurs cele 45 de pagini.Imi doresc sa aflu parerea ta in legatura cu cazul meu, asa ca imi incerc si eu norocul scriindu-ti.
Sper sa nu plictisesc.
Anul trecut in iulie am aflat de o rana mica pe col,ca am trichomonas,candida si C3 la testul PAP.Dupa tratament am facut o colposcopie, rezultat fiind tot C3 de data aceasta iesind doar candida.A urmat o a doua colposcopie care a dat C2 dar tot cu candida.
Tratamentul pt rana de pe col in tot acest timp a fost de colposeptine si colpotrofine.In fine luna trecuta am facut o biopsie.Rezultatul examenului H-P din fragmentele de exocol a fost: Cervicita cronica ulcerogena? mul..matoasa, epiteliu scuamos proliferat condicomatos hiper..lotic hiperparekeraloric? cu aspecte de dispazie epiteliala simpla CIN gr 1.
Din raspunsurile pe care le-ai dat in paginile anterioare, am inteles ca as putea avea o cervicita papilomatoasa.Asa o fi?Apoi am mai inteles ca cervicita poate duce la sterilitate si ca sunt totusi sanse de obtinere a unei sarcini in urma unei conizatii.
Sunt super stresata pentru ca imi doresc un medic bun si stau cam prost cu increderea....
Conizatia este ultima solutie? Nu am copii si imi doresc f mult un bebe.Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

arrina trecu si ianuarie..venii si februarie...si arian nu aparuuu....





"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ce sa zic, ar fi fost interesant daca ne spunea cineva in mod sigur ca nu mai apare...pana atunci ne vindecam facem si copii...

Mergi la inceput