Pasta Fimo

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Usurel ajungi tu si la cane!Tutoriale sunt multe pe net,daca vrei si ne permite forumul,iti pot face o lista cu linkuri.Oricum,nu sunt chiar asa de dificil de facut!

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuski spune:

Buna fetelor, si eu fac bijuterii din fimo si mi i-au pasta de de pe net de la margelutze pt ca sunt din Constanta.Dar la noi o mai gasesc si la magazinul fondului plastic din centru langa Tarom unde o pot vedea si imi pot alege nuantele pe care mi le doresc pt ca pe net nu intotdeauna poza este aceeasi cu nuanta pe care o vreau. Si oricum au un pret bun 7 lei pach. Spor la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mixaela spune:

Cand eram in tara am facut si eu biju din fimo, ma luam dupa tutoriale de pe internet sa pot invata orice truc. Si nu numai am acoperit si sticle cu fimo schimbandu-le aspectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Mixaela,si te-ai oprit????Eu nu m-as mai opri din framantat,modelat,a ajuns un fel de virus tare placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Dupa ce v-am citit o vreme si m-am minunat ce minuni va ies din maini, am inceput si eu mai mult din joaca, am ajuns acum cam dependenta.
Deocamdata am facut martisoare.

Am o gramada de nedumeriri, ma pun sa citesc sa mai invat cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Exact asta spuneam si eu,Kitty,da dependentaChiar aseara m-a sunat una din cursantele mele sa-mi spuna ca dupa 6 ore de curs viseaza deja modele de bijuuri din fimo,pe care le face a doua zi,draga de ea!
A,si sa nu uit,SUPERBE martisoarele tale!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Doina, cursuri ? Felicitari.
Fimo e boala grea, cronicizata, cine o ia nu mai scapa

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Bijuterii cu suflet

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput