Pasta Fimo

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Doina, ce lucruri minunate iti ies din maini. Fantastice creatiile tale, mi-au inseninat ziua.


Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Hi,hi,hi!Ma bucur ca ti-au placut.Si mie mi-au placut lucrarile tale,in special "Prospetime"Sculpey....E perfect setul!
Azi iar sunt lovita de inspiratie,asa ca in 2-3 zile aduc iar noutati!Te mai astept in vizita!

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Doina, m-am uitat si eu pe siteul tau, Day by day, si vreau sa te felicit. Sunt superbe si de bun gust bijuteriile tale!
Pe mine ma bate de multisor un gand cu fimo, sa incerc si eu, dar tot n-am ajuns sa caut tutoriale, informatii, nici nu stiu de unde pot cumpara sarmulitele pentru bijuterii, etc. Poate chiar reusesc intr-o zi.

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Doina, multumesc mult. Venind de la tine si vazand ce creezi, ma onoreaza mult aprecierea ta.

Adra,te poti aproviziona de pe simoshop sau margelutze. Sunt prompti, cel putin primii sunt cei mai rapizi pe care i-am vazut. Dezavantajul la ei insa e ca au putine culori de pasta polimerica. Ultimele 2 comenzi le-am facut la margelutze, dar m-au dezamagit la ultima comanda ca mi-au inlocuit un model de capat de sir cu altul. Restul comenzii a fost ok. Fimo, cernit, sculpey, sunt toate paste polimerice. Informatii si tutoriale poti gasi pe ehow sau youtube. Ai insa grija cand coci pasta. Eu am ars primele creatii.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Si eu tot de la Simoshop iau marea majoritate a materialelor.Sunt foarte multumita de ei.Cand ai totul la indemana,da-mi de stire si te ajut cu placere la orice iti face probleme.Concluzia:intrebati,fetelor,ca va spun tot!

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Doina, daca tot te-ai oferit sa raspunzi... Cu ce dai luciu creatiilor?

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Multumesc mult! Incerc cum vine frigul. Mai am o nedumerire: cat stau la coacere degaja un fum toxic?

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Daca depasesc timpul, da. De obicei eu le tin mai putin de 1/2 de ora. Cand te apuci, intrebi.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Pentru stralucire,exista lacuri pe baza de apa,au unul chiar producatorii Fimo,dar eu nu am fost incantata de el,apoi am incercat lacul Maimeri,iar nu am fost incantata si acum am ajuns la....lacul pe baza de apa de la Kober,pentru lemn.Si asta chiar imi place.
Despre fum toxic....doar daca le arzi.Altfel,emana un miros,dar nu puternic.Oricum,cand le coci,tine fereastra deschisa.Daca respecti instructiunile de pe ambalaj,nu se intampla nimic!Vezi doar ca eu inca traiesc dupa 3 ani de Fimo aproape zilnic.

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

am dat si eu cu lac delemn simi se pare super...
lacul special pt fimo e destul de scump...
si eu tot mai putin de juma de ora le tin..din pacate nu stiu sa fac decat trandafiri...cane nici gand!

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput