Clubul moldovencelor de peste Prut (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Veronica, 16 kg ar fi minunat pt mine! dar mai am inca 2.5 luni, deci la 16 or sa mai adune multe... Ma bucur ca tu nu esti preocupata de kg, poate ma molipsesti si pe mine

Ia uitati - daca e secret mare cine sunt aspirantele, iar secretul il stiu Natalia si Lilia, ce reiese din asta?

Eee, dap sa va zic ce am mincat si noi ieri: cartofi prajiti Ce ziceti? mai poate face cineva asa ceva, au numai lenea mea? Drept ca am avut la ei un harbujel murat - mmm, iata asta chiar delicates







Ludmila 27 +

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Nastea, nu cunosc reteta cea mai simpla pt. studenti de tort cu biscuiti, sorry. Dar din descrierea ta m-am gindit la o chestie: poate trebuia sa faci tortul nu pe un platou, ci intr-un recipient mai adinc (cum ar fi o casoleta sau o salatiera), tapetat cu celofana, apoi sa lasi o vreme sa stea si sa rastorni abia atunci pe platou, ce zici?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze



Cred ca ai dreptate. Dar ce receta cunosti tu?

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nastea, eu am cont si pe yahoo, si pe icq, si pe msn (hotmail), cind ma conectez, de obicei sint online pe toate trei. Am si skype, dar acolo intru mai rar.

Nu cunosc retete de tort de biscuiti, de aia ti-am dat atunci un link cu retete.
Din biscuiti stiu sa fac doar prajitura "cartof" si salam de biscuiti.

Ludmila, cartofi prajiti

Eu azi am facut o ciulama de pui cu spanac si ca garnitura, o casha de ovaz in zeama de carne. Inca n-am gustat mincarea, sper sa fie buna.


------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

vineri seara, vineri seara
nu ma lasa inimioara
sa las forum pina luni
c-aici am prieteni buni



Ludmila 27 +

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Ludmila, arunca cite un harbujel si pe la mine, sau macar jumate.

Oare ce mai fac si restul copilasi?

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Nastea, taman jumate mi-a ramas ... daca promiti sa-l prinzi -eu arunc!

quote:
Oare ce mai fac si restul copilasi?

La ce te referi?

Ludmila 27 +

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nastea, cu privire la mincatul singur: nu mai tin minte cind a inceput Vlad sa manince singur. Cert e ca atunci cind au tentative sa o faca, trebuie sa-i lasi, chiar daca murdaresc totul in jur. N-ai ce face, asa se invata ei sa manince singuri. Vlad are acum 2 ani si aproape 5 luni si maninca demult singur, destul de curatel, si cu lingura, si cu furculita. Uneori vrea sa se simta mai alintat si ma roaga sa-l hranesc eu dar de regula, maninca singurel.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

quote:
Originally posted by mushulica_p

vineri seara, vineri seara
nu ma lasa inimioara
sa las forum pina luni
c-aici am prieteni buni



Ludmila 27 +

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos



Super Ludmila, odihna placuta de la mic la mare si pentru bb din burtici, si pentru Cornelia la spital, eu am avut noroc vineri am plecat acasa.


Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alegrutza spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Veronica, am o curiozitate care ma macina, tu cumva ai experienta frecventarii unor forumuri rusesti? Ca stilul de alcatuire a mesajului e identic cu cel intilnit de mine pe forumurile good-cook, citykitchen, cook-talk, kuking, etc. Ia intrebarea mea ca pe o simpla curiozitate.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze


Nu,chiar deloc, in genere site-uri rusesti nu accesez decat cand mi se trimite linkul direct,nu de alta, dar cand caut ceva, dau pe google, iar ca sa caut in rusa tre sa scriu in kirilitza, iar cu tastatura asta e aproape imposibil...
La ce te referi cand zici stilul de alcatuire a mesajelor? la "quote"-uri cumva? Daca da, e doar pt a nu uita la ce trebuie sa raspund (cred ca v-am zis, din cand suntnu mai am deloc memorie). Eh da macar ceva sa fie ca pe forumurile de cooking, ca (ne)stiinta de a gati sigur nu de acolo am luat-o.



asa creste bebicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ludmila, daca plecati si tu, si Diana acasa pina luni, parca vad ca va stagna subiectul.

Ma duc sa-mi trezesc kopkilu, nusce a patit, doarme de la 14.15

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput