Clubul moldovencelor de peste Prut (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Natalia, datorita tie am descoperit citeva situri noua, multumesc

Acum vreau sa ma ´´jalui´´ nu mi-a esit torta de biscuiti , cred ca nu am pus straturile corect.

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Lilia, nu te supara, dar voi scrieti asa de repede ca nu reusesc sa citesc tot, acus vad ce mai intrebat e in capitolul precedent?

Diana, multumesc de raspuns. Sigur o sa ma stradui sa fiu o nora buna, caci te inteleg eu...

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nastea, ce tort ai facut, dupa ce reteta? Si ce anume nu ti-a iesit?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma
Diana, merci ca ne tii la curent privitor la Cornelia. Eh, ce ne facem fara tine in we, aa?
Ludmila, daca Natali a zis ca trebuie sa pastram secretul, asta facem . De mentionat ca sunt 3 aspirante nu doua( impreuna cu Valeria). Important este ca sa se implineasca dorinta la toate trei. In rest: suspans total
Lilia si Amelia(26.09.2004)

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)




Lilia, da in we si voi nu prea dati pe aici.Da las ca vin eu luni si daca oi avea putin de lucru...
Auzi despre aspirante, noi ziceam de cele care se pregatesc de al 2lea bb, da Valeria parca la primul, deci intradevar 3, dar la al 2lea numai 2.
Hai ca miam adus aminte azi la engleza ni sa zis un joc de cuvinte:
"two tea to two" cica ar fi o pricaleala.
Da daca nu ai voie de altele sa zici, macar de tine zi, nu te pregatesti de bb 2?


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Lilia, multumesc mult pentru receta, dar cum e propolis in engleza sau latina, cine stie?
Poezioarele le voi imprima si eu.
www.andantino.ro/mp3, am gasit eri, mie mi-a placut si micutului meu la fel.
Cu Cornelia am invatat impreuna.
Cit priveste analize, le pot face numai marti, apoi mai dureaza 8 zile lucratoare dupa ce vine rezultatul, apoi alt medic trebuie sa le citeasca si altul sa-mi dea tratament daca va fi nevoie.

La ce virsta copii incep a minca singuri?

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Diana, unde stai la Moldova, la capitala?
Diana, Cornelia a nascut natural? Ce impresii? Sau nu poti spune?

Eu nu mas da in laturi de bb2, dar...

Eh, ce durere de cap mai am, nu beau cafea de citeva zile si parca nu-mi ajunge ceva.


Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nastea, propolis in engleza e tot propolis, sau bee-glu.
Incearca sa inlocuiesti cafeaua cu altceva, de ex. cu ceai verde sau ceai de plante.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Nastea, ce tort ai facut, dupa ce reteta? Si ce anume nu ti-a iesit?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze



Natalia, torta cu biscuiti, stii ca tot am cautat recete, cea mai simpla pt studenti numai ca am pus in crema putin praf de ciocolata si cocos. Si nu se tin rindurile intre ele, eu cred ca trebuia un rind drept apoi altul diferit, nu mai stiu cum sa-ti explic.

Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Nastea, nu cunosc reteta cea mai simpla pt. studenti de tort cu biscuiti, sorry. Dar din descrierea ta m-am gindit la o chestie: poate trebuia sa faci tortul nu pe un platou, ci intr-un recipient mai adinc (cum ar fi o casoleta sau o salatiera), tapetat cu celofana, apoi sa lasi o vreme sa stea si sa rastorni abia atunci pe platou, ce zici?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Nastea, propolis in engleza e tot propolis, sau bee-glu.
Incearca sa inlocuiesti cafeaua cu altceva, de ex. cu ceai verde sau ceai de plante.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze



Multumesc Natalia, eu incerc, ceai negru, plante, sucuri, dar e complicat, stii ca la fumatori.

Fetelor ce folositi mai mult yahoo, hotmail, isq, unde va gasesc?
Eu am skype, hotmail il folosesc mai mult la transmis failuri.
dar daca instalez yahoo imi apar probleme in sistema.



Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput