Mamici din Arad....? (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Mela asa de mult s-a obisnuit cu baby Einstein ca acum nu-i plac desenele adevarate.Faza e ca tot cere si pe cele vechi nu le mai vrea .Acum sta de 10 min la Nemo.Maaaaaaaaare lucru.

Alina Ovi a plecat la servici , nu ai cu cine vorbi.I-am dat burtiera mea si niste iegari de-ai mei de aerobic ( ce vremuri) si a plecat.Zicea ca daca nu poate sta se intoarce acasa.


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Acum se balbaie Tudor de vreo 3 zile ne dispera nu alta! A mai avut o perioada cand s-a balbait dar nu l-a tinut mult. Acum parca e mai rau.
Eu suntintoarsa pe dos... am murit fiica vecinilor de sub noi, a avut 38 de ani si a ramas un baietel de 6 ani orfan. Bietul copil, mi se rupe inima cand ma gandesc, si era tare mamos, tot timpul era clare pa maica-sa. Ea a facut lecucemie la cateva luni dupa ce a nascut, dar s-a tratat la Szeged, stiu ca a cheltuit o gramada de bani dar i-a trecut, adica ma rog, analizele ii ieseau ok. Chiar in vara am discutat cu ea despre problema asta si a zis ca e bine, i-a rams vedrea afectata. Ea nu statea in Arad s-a mutat la tara de cand cu problema asta si choir m-am gandit la ea zilele trecute ca nu am ami vazut-o din vara. A fost un soc pentru mine sa aflu ca murit, nici acum nu imi vine sa cred. Si-a facut analzeleca nu sesimtea bine, si nu i-au iesit bine asa ca a mers la Targu Mures unde a inceput sa faca citostatice dar se pare ca nu a mai reactionat organismul. Dumnezeu sa il ajuite pe copilas sa treaca de acest soc cu bine. Nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletelul lui.

Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna dimineata fetelor!

Carmen imi pare rau ca a fost intr-adevar tumora maligna. sa fie bine de acum incolo si sa nu apara metastaze!

Gabi chestia cu revenirea balbaielii la Tudor poate fi o perioada de "regresie" datorata venirii celui de-al doilea bb. Am citit in revista Mami(cred) un articol pe tema asta(nu acum, cu ceva timp in urma).
De regula asa reactioneaza copii la venirea pe lume a celui de-al doilea copil...la schimbare....(cand nu e mare diferenta de varsta).Incep sa nu ma vorbeasca bine, sa faca pipi/kk pe ei, sa refuze sa te mai asculte, chiar daca inainte vorbeau bine, faceau kk/pipi la olita, erau ascultatori....
E un fel de a ne arata ca se simt neglijati....chiar daca nu e asa.
La noi de ex. Alesio a inceput sa vorbeasca mai rau decat vorbea pana am nascut... dar stiu ca e o faza trecatoare si am rabdare....altceva n-avem ce face.
Imi pare tare rau de vecina ta....si de copilasul ei...Dumnezeu s-o odihneasca in pace si sa aiba grija de micutul ei!

Gabysilucy drum bun sa aveti si sa va fie bine in NZ!Asteptam vesti de la voi!

Alinush bine ai revenit!
Branula si prima doza de antibiotic i-au pus-o/administrat-o la pediatrie(habar nu am dc i-au facut testare inainte ca a fost Ovi cu el, eu am stat cu Alesio in masina).
Diseara mergem la control.....tare mi-e frica sa nu fie nevoie de injectii si la Alesio ca se mai aud inca raluri la plamani...

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, ce rau imi pare de fiica vecinilor tai, mi-a tare mila si mie de copil, ma gandesc si eu ce e in sufletelul lui.

Ioana, sanatate multa piticilor!

Carmen, ce harnic e Ovi daca a mers la servici deja. Important e ca se simte bine.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ce telegrafica esti azi Alinush!Ce face Adelina?

Noi avem niste poze aburinde www.puf.hostcenter.ro/main.php?g2_itemId=3441" target="_blank">AICI!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi ce tragedie pt bietul baietel si in sufletul mamei .Sa stii ca nu poti sa fii langa el cand are nevoie de tine .Are tata sau ramane cu bunicii ?

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Ioana speram si noi sa nu fie vorba de metastaze .dr era optimist in privinta asta.
Ce la mai dorm barbatii tai , fiecare cum apuca


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico( eu asa o sa iti zic atata timp cat tu te semnezi asa si mi se pare ca ti se potriveste mai bine decat carmen) incerc sa mi-l imaginez pe Ovi cu burtiera si iegarii tai Bine ca ati descoperit la timp "buba". Sper sa se vindece bine si sa nu mai aibe probleme.
Gabysilucy, drum bun sa aveti si acomodare usoara in NZ. Te cred ca iti e greu sa te desparti de cei dragi mai ales acum cand asteptarti minunea mica. Aveti ceva cunostinte acolo?
Alina , ce bunatait ai mancat?
Cristina, inca mai cautati gresie?
Ioana, frumosi "aburitii"tai
Maria, cum e in prenatal?
Flavia, pe unde ummbli??
Clau, te-ai mutat?
Claudia, te-ai acomodat la servii?
Azi am iesit la plimbare dupa doua saptmani, ce bine a fost. Nu am stat mult. Sunt fericita ca Ioana nu mai tuseste deloc, ultima data am auzit-o ieri dimineata si ma bucur ca am reusit ss o tratez homeopat.


Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
Originally posted by Melania 14

Gabi ce tragedie pt bietul baietel si in sufletul mamei .Sa stii ca nu poti sa fii langa el cand are nevoie de tine .Are tata sau ramane cu bunicii ?

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze


Acolo unde sta, la Petris nu are bunici. A stat exclusiv cu mama lui care a fost in pensie de boala. Mama sotului ei a murit chiar in periaoda in care s-a descoperit ca are leucemie si copilul avea 9 luni. Am inteles ca le-a fost de mare ajutor cu copilul pana atunci Vai ce incercat e bietul ei sot.iar bunicul la cateva luni s-a recasatorit si a plecat la Timisoara.


Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, dar baietelul nu are tata?
Intrebai ce bunatati am mancat...nu ceva foarte special, sarmale, fripturi,aripioare de pui la gratar, ciorbite, prajituri, tort de fructe...toate au fost foarte bune.

Ioana, Adelina e bine, sta in balansoar si asculta muzica la KissTV. La noi toata ziua merge TV ca sa nu fie prea liniste.
Am vazut in poze ca Nicolas are balansoar asemenator cu al Adelinei. Ii place in el?




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput