Bebelusi "made in USA"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

Ma bucur ca esti bine, si eu mai scriu din cand in cand la mamicile de martie aprilie, dar deja s-au format legaturile pe acolo si uneori nu mai stiu exact ce s-a discutat ...
Eu eram frem convinsa ca o sa fie fetita si acum o saptamana la ECO, surpriza - BAIAT! spre fericirea lu' tati! Si ma uitam numai la lucruri de fetita......
Inca nu am cumparat nimic, am fost in schimb in BABIESrUS dar m-am uitat mai mult la accesorii, am investigat putin si pe net cum e cu biberoanele, sterilizatoarele si incalzitoarele.
De doctori ce sa iti spun: pe mine m-a primit una in S21 dar nici eu nu sunt asa de multumita, azi ma duc din nou , poate o mai intreb cate ceva , sper sa fie dispusa sa vorbeascamai multe.
La ECO a fost o tipa, rusoaica, mai draguta, am primit si 3 foto cu BB , daca ai dubii poti sa incerci sa iti gasesti pe cineva si iti recomand medici rusi ( eu fugeam inainte de ei) pentru ca sunt scoliti cam ca si medici nostri!
Mult succes in continuare, SARBATORI FERICITE!
PS. Sper sa tinem legatura,
Mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

piticutz, bine ai venit!

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Irinuca, poti sa incerci sa schimbi medicul. Eu am fost acum 2 sapt(la 24) si am schimbat nu doar medicul ci si spitalul.Mi-era frica ca nu o sa ma accepte si o sa raman la spitalul universitatii dar doctorita a fost o draguta si m-a acceptat.
Noi inca nu am cumparat nimic. Mai crosetez eu cate un lucrusor. Am zis ca mai putem astepta pana sa cumparam.
DE Carter's stiu si eu ca au lucruri frumoase si uneori le gasesti si in sale.


25+

Bebica al nostru e
Sa fiti iubite(iubiti)!
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Acum am descoperit si eu subiectul!!!

Bianca, felicitari! Nu stiam ca esti burticoasa.

Despre conditiile de aici, Bic are dreptate - hotel de lux!

Despre competenta multora dintre medicii de aici nu vreau sa comentez. Am simtit-o pe pielea mea. Dar stau si ma gindesc: cum au putut s-o lase pe Adriana cu preeclampsie mai grava poate decit a mea sa se chinuie in halul ala si sa-i moara copilasul?!? Este strigator la cer!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Fetelor sper ca Mosu' a fost darnic cu voi anul asta si Craciunul v-a adus bucurie in suflete. Noi am petrecut Craciunul pe langa casa pt ca nu vrem sa-l chinuim pe Alex (inca nu are 5 luni). A fost f frumos, am avut o gasca de colindatori... ce mai, nu credeam sa ajung sa vad colindatori pe aici. Si au colindat vreo jum de ora de-mi dadeau lacrimile.
Daca nu ne mai auzim pana de Anul Nou va doresc la toate La Multi Ani!


Oana si bb Alex(05.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana2002it/album?.dir=/7a5bre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Buna gavidute sau foste gravidute. Am nascut si eu acum 4 luni aici, si spitalul si doctorul si toata asistenta mdeicala din punctul meu de vedere a fost de nota 10. Eu personal nu am avut nici cel mai mic comentariu.
Despre eco, stiu ca in Ro se fac mult mai multe, aici e f important ce asigurare medicala ai, in general sunt 3 acoperite in timpul sarcinii, daca sarcina e cu probleme atunci la indicatiile medicului pot fi facute mai multe eco. Despre 4D, ce sa zic, nu e acoperit de asigurare, il faci doar pentru placerea ta, aici un pachet complet cu Cd-uri si filmulete costa 260$. Doctorii in general nu iti recomanda sa mergi la 4D.




Oana, mami de Lisa Maria (24 August 2006)
Poze

Varsta Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MichyTavy spune:

Madalina im pare rau ca nu am mai scris dar am fost foarte ocupata cu sarbatorile si cu serviciu. Am gasit o alta doctorita care este foarte draguta, si im place multe ea.

Eu inca sint la inceputul sarcini si nu am cumparat nimic, o sa ma uit sa cumpar cite ceva dupa ce aflam sexul. Eu sint sigura ca este baiat dar acum sa vedem. La Target au lucruri foarte dragute si preturi bune, si pentru hainute Kohls este foarte bun si ieftin. Pentru carut, si patut, si scaunel o sa ma duc la BabiesRUS. BuyBuy Baby nu este asa de bun.

Va pup si va urez un an nou fericit!
Michelle
+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_usa spune:

offfff m-am uitat si eu acuma pe net dupa ultrasound. am gasit cu $180.00 pentru juma de ora, iti da cd cu poze si cu filmuletz....
si tati zice ca de atatia bani mai bine ii cumparam la bebelina ceva. eu nu mai am rabdare pana in mai s-o vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

Buna fetele, va urez si eu LA MULTI ANI!, multa sanatate , nasteri usoare si bebelusi frumosi!
A doua vizita la medic , neimpresionanta, am asteptat vro 30 min in sala si inca 15 in cabinet, tipa mi-a spus ca totul e ok. De luna viitoare incep sa rotesc echipa de medici din clinica pt ca doar unul va veni cu mine la spital cand nasc! Poate ca e mai bine asa sa nu iti incarce memoria cu toate datele tehnice , un " Totul e bine "
incepe sa ma multumeasca.
MICHY, mi-am dat seama ca esti ocupata, dar abia astept sa vorbim , se pare ca esti cea mai apropita " vecina " a mea !

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MichyTavy spune:

Buna fetelor! Sper ca ati avut un Revelion fericit! Sa aveti un an plin de sanatate si bucuri si bebe frumosi, sanatosi, si cuminti.

Am si eu o intrebare, unde pot sa gasesc o liste de tot ce im trebuie pentru bebe?

Mergi la inceput