Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Laura
Da' unde-ati disparut asa deodata, fetele mele? hai ca dupa atata regim am chef sa gatesc ceva buuun, ca mi-au revenit fortele si bineinteles, pofta de mancare!!!
Voi ce gatiti azi, o idee ceva ???

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

De azi suntem mai maricele si noi...uitasem sa schimb semnatura.
Doamne ce bebei frumosi avem in gasca...mor de dragul lor cand ma uit la poze.Abia astept sa ne laudam si noi...

Miraco35+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Salutare fetele! Am reusit si eu sa mai spal cate ceva, sa frec aragazul si mai am de calcat. Vad ca bebe doarme neintors – dupa ce a halit 60 ml de laptic bun.
Ziggy, eu am luat totul din Cora, si hainute si bibe
Danita
Nu stiu daca v-am povestit fetelor despre relatia mea cu mama; ea nu a fost de acord cu casatoria mea si de aceea relatiile au fost extrem de reci la modul ca ea nu vb cu sotul meu. De cand s-a nascut bebe parca incearca sa se apropie; ea sta in alt oras si a sunat azi ca ar vrea sa ma ajute cu copilul dar nu stie ce solutie sa gaseasca. Imi propunea sa ma duc acolo, ceea ce este exclus, pt ca nu-mi pot priva sotul de copil. Pe de alta parte i-am sugerat sa vina ea sa stea la noi…numai ca are o pardalnica de pisica pe care nu poa’ s-o arunce in starda. Cu matza la mine nu paote veni…in schimb ma gandesc s-o plasez la fratelo in apartament (el sta in Buc); numai ca fratelo are pe cineva in gazda…caruia nu stiu cat ii convine sa imparat casa cu o matza…Cum sa fac? Am mare nevoie de ea…ca una e soacra si una e mama...corect?



Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

da chiar, vorba lui Miraco, de unde ai facut rost Bambo de scutecelul ala impermeabil care se pune peste lenjeria din patutz, sau sub ea?? Stiu eu poate mai scapa copilasul din pampers sau vomita si se face saltelutza varza. Bine , ca eu inca nu am patutz, ce sa mai zic de saltelutza, da lucrez la proiectul asta. Cineva mi-a zis ca a primit din Germania un fel cearsaf din asta de protectie cu o parte din cauciuc, care se pune spre saltea si ca e tare util.
Si mai aveam o intrebare, body-urile astea cu capse cica sunt cele mai practice, dar voi ati incercat sa desfaceti capsele? merg tare greu. Iar cu nasturi, zic tantile vanzatoare, ca se largesc gaurelele alea si nu sunt bune. Deci, voi cu capse ati luat??
Oare Roxana isi tine deja flacaul in brate?? dar Dolores?

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Laura, daca Daniel al tau mai asteapta nitel si Celeste a mea se grabeste, poate ne uintilnim amindoua la spital.

Dana 36 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulisor spune:

Buna burticilor si mamicilor,ploua cu bebei ceea ce inseamna ca totul merge bine.Ramona pentru bebelusul tau, sa fiti fericiti impreuna.Roxana_c acasica bafta multa si sa viicu bebele cat mai repede Alexandra dragutz foc cosuletul tau.Laura eu zic sa nu fii suparata caci bebe iti face o surpriza si vine cand nu te astepti, el se simte bine acolo asa ca mai profita si el.As vrea sa ma lamuresti si pe mine, inteleg ca-ti vei lua concediul post si prenatal dupa ce nasti, la ceva asemanator ma gandeam si eu caci mai am si ceva zile de CO, deci se poate sigur sa-ti iei tot concediul dupa? si dc da poate imi dai si mie ceva detalii (paragraful din lege sau ceva asemanator).Va pup si vb mai incolo.Bulisor32+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Atudorce-mi place programul tau de mamica...auziti la ea...doarme flacaul si ea repedeprin casa...Eu zic sa nu respingi ajutorul din partea mamei dar fara pisica...categoric...Iti dai seama ca doreste sa-l vada si sa fie de ajutor...ai facut-o bunica.

Miraco35+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Dianocica -ici si multumesc pentru sfaturi dar rau i se facuse Alexandrei, multumesc lui DD eu n-am avut probleme.
Dana ca de tine am uitat... Dai cam rarut pe la noi. Tot la munca? Cum te mai simti? Ai programat cezariana? Ca sa vorbesc cu bebe Daniel poate se programeaza si el tot pe atunci. Mai ales ca vine o fetita frumoasa... poate asa il convingem si pe el sa vina, nu? -ici multiiiiii!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Atudor si la mine vine mamica mea dupa ce nasc... nici nu vreau sa concep altfel. Incearca sa vedeti cum rezolvati cu pisica... eu zic ca ai nevoie de tot ajutorul pe care poti sa il primesti! Si poate asa se va crea o legatura stransa si intre sotul tau si mama ta, ca imi inchipui ca nu iti este usor sa fii la mijloc!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Miraco, u're perfectly right, dar ce facem cu matza?

Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput