Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006
Bestiala a fost faza cu Ramona cea sexi si burtoasa, care se plimba lejer pe holurile spitalului cu apa rupta, ce mai, curajoasa fata!!! Eu m-as fi cocotzat in varful unui pat si-as fi plans de-ar fi sarit camesa pe mine, urland la doctori: "Mi s-a ruuuuuuuuuupt apaaaaaaaaaa!!!!", ce sa ma mai apuc sa-i caut pe la nu stiu ce etaje si sa-i trag de maneca: Scuzati-ma ca ve deranjez, dar eu cred ca nasc...Cand aveti timp urcati sa ma vedeti, ca nu ma prea pricep la dilatatii si din astea...Multumesc!"

ROXANA 36+ DAVID MIHAI



...si tu ai talent de povestitor...deja va vizualizam si pe tine, si pe Ramona...

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelor, da ce harnice sunteti! Am lipsit si eu o zi...si...
Scuzati intarzierea, dar voi face cateva urari din toata inima!
Felicitari mami Ramona! Bravo mami Lorym! Danidani, Luciaro - bravo! Sa fiti sanatoase, sa va refaceti repede si sa va bucurati de niste bbei sanatosi , cumintei si mancaciosi!
La multi ani Miro! Sa fi fericita si sa ai o viata perfecta alaturi de karinuta si de tati Dani! Ai fost o curajoasa!
La multi ani tuturor Mihaililor si Gavrililor: mamici, bebici si tatici! Sa fiti fericiti si sanatosi!
La multi ani Luciab! Sa ti se indeplineasca toate dorintele!

37+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Biabaus cred ca pana la urma o sa-l numim Daniel, are si sfant pe 17 dec (desi e doar cu cruce neagra in calendar). Dar inca mai avem timp sa ne mai sucim
Multumesc fetelor de incurajari... dar acum pe ultima suta de metrii parca simt ca nu mai am rabdare. Mai ales ca fetele din Iasi tot nasc... si bebelusi sanatosi si frumosi... VREAU SI EU. Am noroc ca mai e Saryta si Lavinia, daca nasc si ele inaintea mea eu cu cine ma mai intalnesc la spital????


Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Alexandra, gata , sa nu te mai aud cu frica si panica!!!TREBUIE sa avem curaj, facem dragutza, Ardealul de rusine. si mai ales Maramuresul tau!! Toti ne stiu oameni robusti, sanatosi si noi ne c..am pe noi de frica!! pe bune, acum! Asculta-ma, eu sunt foarte fricoasa, mi-e frica de o injectie , de analizele de sange, de intuneric, de moarte, dar iti dau sfaturi tie, asta asa ca sa ma incurajez pe mine!!! Suntem niste fete sanatoase, am avut o sarcina supravegheata atent, fara probleme, suntem frumoase, sotii la fel, cum altfel s-ar putea intampla decat sa aducem pe lume copii frumosi si sanatosi???? Acum putintica durere trebuie sa simitim si noi, altfel ce-om mai povesti toata iarna la gura sobei, daca nu despre marea noastra incercare si izbanda???
Iar tu, din care povesteai esti o mica vedeta pe la maternitatea din Sighet, bunica ta este f. cunoscuta pe acolo, o sa vezi, toata lumea o sa misune in jurul tau, nestiind cum sa te ajute mai mult si cum sa faca momentul mai usor de trecut.Hai, ALEXANDRA!!!

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Asiza, eu nu am facut analiza aia cu stretococul, dar o s-o fac. il intreb azi pe doctor ce si cum. Am tot amanat pentru ca la mine, stii tu, a fost situatia aia mai jenanta, bube peste tot, nu m-am putut freza , aranja, acum am scapat... asa ca fac si analiza.

ROXANA 36+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Roxanica2006 esti o scumpica.... exact ca tine as reactiona si eu!!! Super tare!!!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Ziggy, eu am cumparat termometru si multe altele de pe net: reclama
Biberoare am luat din Cora, un set Avent pentru nou nascuti care are 4 biberoane, tetine, perie de curatat si suzeta...mi s-a parut cel mai avantajos.Oricum raionul de bebei din Cora e f bine aprovizionat si merita sa faci o vizita macar sa te inspiri.Body-uri am cumparat un set de 6 de la Mothercare (la 110 ron parca).Sunt de f buna calitate si m-am gandit ca merita fiindca pe astea le speli cel mai des.
Fetelor, eu am o mare dilema in materie de cumparaturi, voi cum ati facut? Nu stiu daca sa cumpar acum carucior sau sa-l las pentru mai incolo. Tinand cont ca bebe vine la sf lunii asteia sau la inceputul lui dec. nu stiu cat o sa-l scot eu afara cu caruciorul pe timpul iernii!!! Mi se pare mult mai avantajos scoicuta pentru masina. Voi cum faceti?
Danutz, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Laura nu mi-a venit sa cred ca si azi esti la lucru...te credeam la maternitate
Alexam vazut si eu cosuletul si mi-a placut...papusica mea n-o sa aiba...Dar merge azi mami si tati si cumpara un patut frumos
Asizafelicitari pt rezultatele la eco...iar partea cu rinichii...zic ca n-are rost sa-ti faci griji daca dr nu si-a facut
Almo multumim pentru sfaturi
Fetele am si eu o intrebare...ca tot ma duc azi la cumparaturi(cat oi rezista prin magazine...nu se stie)ziceti-mi si mie de unde pot cumpara ceva scutec impermeabil...genul ala care apare si la bambo in poze,al ei e de la happy(bella,cred_poate ma lamuresti tu bambo).Gasesc in farmacii???Sau este la oferta cu alte produse ceva gen scutece(pempersi)sau srvetele umede...sau se poate lua separat???Vreau si eu si nu stiu de unde

Miraco34+ cu Alessia Elena
burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Alexandra mama ia lasa tu spaimele si deprimarile la usa, si vezi ca acusi acusi oracaie bebe la tine in brate!!! Ti-am mai zis io..normal ca o sa doara..si pe mine tot aia ma paste ce te paste si pe tine, ca aici nici gutu nu te intreaba ce si cum vrei..te cateri pe masa si impingi pana iti ies ochii ca la melc...daca ii dai peste cap (ochii) incep sa se gandeasca ca ma, poate o fi fata mai slaba de inger..sa o trezim ca isi revine ea..Exagerez nitel, dar serios, si mie mi-e teama ca raman fara epidurala si asta e spaima mea a mare legata de nastere.
Dar si daca asa o sa fie...pai cu cate dragoste si nerabdare ne asteptam bebeii, ce, ma sperii de durere? Ce, mama nu a nascut? Sau mama ta? Si ce, au avut ele epidurale, rahi, alea si alea la nas?? Nu. Si uite ca suntem sanatoase, grase si frumoase si clocim la randul nostru.
No. Asa ca..nu iti fie teama. Pi cai ca se filmeaza acusica..

Mai nitel si ma duc si eu acasa. Am lucrat de m-am rupt azi, am tarait hartoage de pe partea stanga pe aia dreapta a biroului. Si asta presupune efort...intre timp am mancat un mar, un croissant cu ciucalata si biscuiti. 6. Am baut 1 litru juma de apa...Ma duc sa ma culc ca sunt ostenita tare.

Editez ca iar am mancat litere. Daca mai descoperiti si altele lipsa, ignoratile.Ca si eu le-am ignorat...

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

laura si eu am avut din astea cu rau prin oras. mi se facea super cald cu ameteli si senzatie de voma. dar nasoale, nu gluma. Mai des noaptea mi se intampla dar si pe strada la fel. la mine era de la tensiunea scazuta. sper sa descoperi ce si de la ce era, se pare ca varianta mea e cea mai putin nasoala. poate sa fie si infectie urinara...asta e tot ce stiu, sa nu cumva sa nu te duci la dr.

dianocica, 35s

Mergi la inceput