Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

atudor, cand am facut cezariana am stat in spital 5 zile iar la externare doctorita mi-a spus ca pot sa incep cu dusurile acasa.
Fa si tu dus linistita, a trecut suficient timp de la operatie.
De crema de galbenele nu stiu nimic, nu am folosit.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Fetele care ati nascut cam cate tampoane ati folosit? Eu mi-am facut 25 dar oare imi ajung? ...si inca ceva cum sunt chilotii de unica folosinta, exista asa ceva?

PUPICEI

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

fetelor, sunt o nesuferita. am uitat de mihail si gavril. LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii!!

nici o veste de la ramsan?

dianocica, 35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Alexandra, eu sunt din Brasov. In prima tinerete cantam la corul universitatii si aveam si colegi din zona Maramuresului, de la ei am invatat cantecul. Pe la chefuri cantam si muzica populara, si gospel, de tot felul.
Un coleg ne-a invitat pe toti la el acasa, in Borsa. Ne-a dus la o cascada faina, Cascada Cailor... sau Cainilor? O stii? Nu mai stiu exact, doar ca era superba, inca o am in fata ochilor. A trecut mult timp de atunci, mi-ar placea sa mai ajung prin zona aia... dar cine stie?
Si tu, cu parul? Saraca mama ta, auzi, breton?

quote:
Originally posted by cristina1974
Si uite asa, toata lumea de acolo a aflat toate detaliile din casa noastra


Cristina, exact asa face si Roxana! Si pe aici lumea e comunicativa, stau oamenii prin magazine si discuta cu ea... dar uneori imi vine sa dispar, da fata mea niste detalii...!

Luciaro, felicitari pentru bebe Serban!

Laura, daca te-ai hotarat, atunci incep si eu galeria!
Sa primim cat mai repede vesti bune si de la tine si de la Ramona!

aelita, nici noi nu avem inca nume pentru bebe! Eu ma tot gandesc la Cristian - Cristi - ca iubitul meu de la 6 la 10 ani asa se numea , si mi-a ramas numele asta in cap! Dar mai vreau si un nume de sfant.
Si cu Roxana ne-am hotarat dupa ce am nascut-o, pe atunci inca mai oscilam intre Roxana si Ioana.
Dar acum imi dau seama ca ar trebui sa ne gandim si la un nume de fetita, nu? Just in case...

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

donia din cate stiu eu cristi vine de la cristos si se serbeaza de craciun/ deci nu stiiu daca ii mai trebuie nume de sfant...

panaa nu mai ai nici o noutate? cum e cu apa, cu dopul?

dianocica, 35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Bamboletta ce drag imi e cand vad ca scrii ca te duci sa vezi ce face bebelina, ce frumos, ce bine ca ai scapat din punctul meu de vedere repede, nu? PUPICEI mamei si bebelinei!


Eu am control martea viitoare si mi-am planificat ca sambata sa merg la manichiura pedichiura si sa imi tai din varfuri, luni merg la epilat cu ceara e ultima strigare si marti mergem la dr adica pe 14 sper sa mai stea bebica mea in burtica pt ca de pe 15 pe 17 papi pleaca in Germania asa ca ...nu stiu daca mai sta asa mult pt ca eu imi simt burta jos parca am o piatra cand ma ridic.

Ieri mi-am facut o mie de draci, fetele care stiu cum e cu banii pt bb sa imi spuna si mie.Eu sunt unic asociat in firma si m-am dus sa platesc pt pensie, firma fiind deschisa din octombrie anul trecut, mi-au cerut bilantul pe 2005 care era pe 0 si m-au pus sa platesc din ianuarie, asa ca nedumerirea mare e ca eu nasc in noiembrie si o sa am doar 11 luni cu toate ca am platit si pt decembrie, cum pot sa fac sa beneficiez de banuti? Mai exista oare o alta sansa???? Sper sa ma indrumati si pe mine ca as vrea sa beneficiez de banuti.Merci




Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:


Cleomoni - dute la pag 5 si exact ultima postare este a Dandusei.

Tocmai ce am vorbit cu Ramonica ... a zis ca nu crede ca naste in seara asta ... contractiile nu sunt f dese, dar spera ca maine sau in timpul noptii sa apara bb Rares ... va transmite salutari de pe baricade si multi .

Hai Ramona....

Laura - mult curaj si nastere usoara... si Ramona te asteapta pe baricade.

Va pupacesc dulce.


Mariana - 36+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Multumesc mult Saryta, esti o draguta

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



DANDUSA BAMBOLETTA, nu ma mai satur sa ma uit la poze, fetelor ce bombonele de fetite aveti, sunt superbe abia astept sa va fac concurenta cu printesa mea

Cleo 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

dianocica, ai dreptate, si eu stiu tot asa. Dar practic nu cunosc pe nimeni cu numele asta care sa isi si serbeze onomastica, de aia as fi vrut sa fie ceva mai distinct, un Sfantul...Cutarescu.
Noi ceilalti din familie toti avem si nume de sfinti si le serbam, deci as vrea ca si baietelul sa aiba o zi a lui. Ca de Craciun oricum toata lumea serbeaza, indiferent de nume.
Ne mai gandim, ar putea sa fie Gabriel al doilea nume, dar sotul nu e foarte incantat. Gabriel mi-ar placea ca si nume unic, ca un Gabi a fost primul meu iubit, pe la 5 ani , dar sotul nu e hotarat.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput