Timisoara, impreuna (48)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Silvana,nu e nik grav,pur si simplu am fost in weekendul asta in vizita la nasii lui Marius,care locuiesc in Obreja,dupa Caransebes si cum eu nu le am cu parcatul si aproximatul distantelor,am lasat masina pe ulita,mai ales in ideea ca plecam in aceeasi zi,mai pe seara....ori treburile de acasa nu s-au dovedit a fi ca alea din targ si am ramas acolo peste noapte si au insistat cu toti sa bag masina in curte...si doar le-am spus ca nu pot.Am trecut cu partea din fata a masini,insa cu partea din spate,usa drepta spate ,am frecat stalpul portii si am lasat oleaca din vopsea pe stalp...Zgarietura nu-i mare si nici nu se vede tare,insa pentru un rahat de 5 cm trebuie vopsita juma de aripa si juma de usa...cum naiba?eu nu pricep,dar cica asa se face...Na si d-aia a trebuit sa umblu incolo si incoace cu masina si abia luni o sa o ducem la service si o lasam acolo pana miercuri seara...Cam asta...sti tu:ce-si face omu' cu mana lui,lucru manual se cheama...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Ciaooooooooooooooooooooooooooo,
De mult nu am mai dat pe aici, dar am prea avut timp, am avut tot felul de treburi si pe la lucru si pe acasa. Noi suntem ok, mergem la gradi, si ne bucuram ca vineri este liber, adica Robert . Eu nu prea ca mi-am propus vineri si simbata sa imi fac curatenia de Craciun, adica cu spalat geamuri, perdele , aspirat..........etc. si duminica dormit cazut lat. Geamurile mele sunt 7 la numar si sunt imense, innebunesc pina le spal. Robert o sa ma innebuneasca de cap acasa, eu preferam sa il duc la gradi sa pot sa imi fac treaba in liniste. Dar cica gradi este vineri inchisa. Apropo si la voi gradi este inchisa?
Dana Scuze eu cu intirziere La Multi Ani cu sanatate si sa-ti creasac spiridusul mare si sanatos si sa ai numai bucurii de la el. Mai bine mai tirziu decit niciodata acusica ai " o luna" de cind te-ai nascut si m-am trezit si eu.
Carissma Bine ai venit printre noi, cred ca ti-ai gasit trupa potrivita. Mi-a placut medsajul tau de la inceput.
Daca vreti sa va uitati am mai pus niste poze ce am mai gasit pe aparat.
va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

ana, imi pare rau ca toyo a facut buba! pupa mama si las' ca trece!

la noi nimk nou, suntem familia mucosilor: trei bucati sunt raciti cobza, a treia bucata, cea mai mica inca rezista eroic fara muci (ramine de vazut pina cind?!). krisztina n-a mers la gradi ca e racita si papa antibiotic, plus ca la gradi a aparut un caz de scarlatina (nu la ei in grupa) si nu ma risc sa-mi aduca si acasa apoi sa ma duc cu ambii la spital. vedem saptamina viitoare ce se mai intimpla.

danitin, spor la detoxifiere!cind oi termina de alaptat va trebui sa fac si eu ceva ca nu se mai poate, in primul rind slabit ca de-abia ma mai tin picioarele. cind ma hotarasc vin la tine pt. consultanta!

va pupez pe toate, sa aveti o zi buna!












Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Lumeeeee, lumeeeee
Neatza....la voi...
A reaparaut ciufuleasca....
Mamaaaa ce intrare mi-am facut....
Hai saluti...la toate....
Bey....mi-a fost dor de voi, zau...
Am avut o perioada crunta...super obositoare, groaznic....
Am terminat ieri cursul de Formator cu bine...f. greu...
In 14 decembrie am examenul si apoi, sper diploma...mai una in teanc, ca asa-i la moda!
Ines a avut bronsita, acum e bine, mai tuseste un pic, o sa mergem maine la control.
Help, cele care stiti...de unde pot inchiria costum de ingeras?
Am inteles ca in Dacia undeva, daca stiti, va rog, ca e urgent!
La multi ani celor care poarta numele de Andreea si Andrei!
Hai nororc si la mai mare!
Si acum o veste faina:
Ieri a nascut verisoara mea o grasuna de 4,300 si 53 cm, pe nume Alexandra, prin cezariana.
Ines e fericita ca mai are o verisoara pe langa Vanesa de la Baia-Mare.
Buni e si mai fericita ca a trait sa-si vada toate cele 3 printese, stranepoatele ei dragi...
Poate trag o fuga pana la Baia Mare zilele astea, asa scurt, o zi doua...pentru relax!
Ana, imi pare rau de buba lui Toyo...las ca se rezolva...
Silva, cand e interviul?
Katik, sanatate la puiuti...si numai bine...grija ca e plin de viroze...
Danitin, cum e cu detoxifierea?
Ca am incercat si eu si Ana ceva, dar am lasat-o balta...
Na...ca m-am intins ...revin...
Diana, nu-mi aminti de curatenie...
Ce faceti maine de 1 Dec?
Am vorbit cu Anda...si este de acord, daca doriti careva maine sa bem o cafea, spuneti la fata....
Organizam, asa, ad-hoc, o miniintalneala, maine...
Cine vine?

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Salutare,
Doris Eu i-am inchiriat la Robert costume de la o tipa care locuieste in zona Dacia. O cheama Olga si are tel.0744771482, pe str. Timis nr. 10, ap. 20.
va doresc un we preungit placut si sa nu municiti prea mult
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti fete,

Doris,bafta cu examul si spor l;a trebi.Felicitari pentru nepotica!sa va traisca!Eu nu pot veni maine si tot weekendul la o intalneala ca avem alte treburi planificate,legate tot de Toyo...Imi pare rau,poate alta data!Pupam pe Ines si mamica ei harnica!
Kati,sanatate multa la mucosii tai!La Luana in grupa mai sunt doar 8-9 copilasi care frecventeaza cursurile....restul sunt cu varicela...Vad ca Luana inca nu da semne de varicela,o fi mai rezistenta!

Fetele...sa aveti zile faine si distractie maxima.Ne auzim la povesti pe luni!Pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

hello nice people,

of iar a venit inchiderea de luna... o sa lucrez si maine si in week-end si in vecii vecilor...

Doris am vazut un anunt cu inchirieri de costume in spatele fabricii de bere (in curte cu clubul cccp). Alte locuri nu mai stiu ca daca n-am copilashi mici si dragalasi...

Ana ma bucur ca nu e grav cu Toyo. Acum si-a primit adevaratul botez. Stii cum se spune "exista masini lovite sau care vor fi lovite". nu vreau sa dau sfaturi aiurea dar daca e asa mica zgarietura nu puteti repara voi cu un spray sau cu un polish din ala special care scoate zgarieturuile?

Danitin spor la detox! Si eu sunt fan produse naturiste. Acum mananc orez si grau expandat in loc de paine. As face orice numai sa nu ma mai chinuie aia la masaj. (mi-am luat si eu bomba din aia de la lush care explodeaza...super tare! multam'de idee!)

o seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

La multi ani, Romania!
La multi ani, tuturor romanilor...oriunde s-ar afla!

Diana, saru-mana...m-ai salvat...am sunat-o si am rezolvat...luni merg sa iau costumul...merci din suflet...
Merci si tie Carissma, e bine de stiut...
Ana, pai vad ca nimeni nu iese azi, atunci va doresc o zi frumoasa si linistita la toate!

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Trezireeaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

La apel, toata lumea...pai se poate?
Ce-i linistea asta?
Vine acus Mos Nicolae ...si nu va gaseste...

Noi suntem bine, mai putin Buni, care tuseste de numa...
Am fost in centru seara, sa vada Ines beculetele, era fascinata!
Pe unde vede Mosi Craciuni in vitrine, vorbeste cu ei, chiar le recita poezii...
Acum il asteapta pe Mos Nicolae...
Voi ce faceti?
Ce-si doresc copii vostri de la Mos Craciun?
Ati pus scrisorile la posta?
Noi da...

Ana, ce faci?
Ce face Toyo? E mai bine?
Silva draga, mai vb pana joi cand pleci, dar iti urez de pe acum drum bun, Mult mult noroc, stii tu ( cu caru), Bafta multa, si astept mesajul: Am reusit!!!
Gabi, tu ce mai zici?
Copii sunt bine?
Vine Mosul?
Katik, am citit ca ati fost bolnaviori, acum e ok?
Sanatate multa...
Diana, Robert ce face?
Anda, la apel...macar de sarbatori...fa-ne bucuria asta...
Alexa? ce-i cu tine?
Te dam disparuta...
Mihi, tu?
Esti in concediu de nu mai scrii?
Danitin, noutati...afla ceva de revelionul care se va tine in centru, sa ne spui si noua...
Carissma, ce ne mai zici?

Na, pai va pup pe toate, si sa aveti o saptamana buna!




DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare...

Carissma...multam' de vorbe!Asa e cum spui...lumea m-a incurajat si m-a linistit spunandu-mi ca de n-o plesneam eu poate mi-ar fi facut altii pocinogul...Nu se poate cu polish,am incercat...a mers numai unde zgarietura era de suprafata,pe cand portiunile mici care trebuie musai vopsite sunt pana la tabla...Iti dai seama ca am mai intrebat si noi in stanga si in dreapta si toti ne-au sfatuit s-o ducem in service,mai ales ca avem full CASCO pe ea...Sa ai spor la treburi!
Doris...pai cum am scris am fost pana la Medias si inapoi...vreo 700km dus intors.Am avut parte si de adrenalina si de bine:drum prost,ceata,pana...inevitabilele...Dar e ok si suntem in regula cu toti...Azi o ducem pe Toyo la vopsit si face si prima ei revizie,cea de 1000km...
Multa sanatate la buni!E racita?sa sti ca vremea aici,in Timisoara e super fata regiunile pe unde am bantuit in weekendul asta...E tare frig in zonele alea...
Uite ca noi inca nu am ajuns in centru,probabil ca de nu mai plecam nicaieri vom merge si noi...Bine ca ai rezolvat cu costumatia pentru serbare,super!
De mos Nicolae...de obicei toata lumea primeste dulciuri si fructe la noi, Mos Craciuni aduce grosul...In 12 decembrie avem si noi serbare la gradi..

Pai dragelor,va doresc o saptamana cat mai plina cu realizari si multa sanatate tuturor!Va pup si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput