Timisoara, impreuna (48)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetelor!
E dimineata, ieri am avut o zi frumoasa, sunt binedispusa ceea ce va doresc si voua.
Katik ma bucur mult ca, desi esti full time mai reuseti totusi sa intrii si pe aici. Sanatate mult si rezolvarea grabnica a problemelor.
Anataci, nu zici, nimic, nici o replica la cei 25 de ani sufletesti asa ca bag de seama ca-mi dai dreptate.
Gabi si tu absentezi cam demult la apel? Pe unde esti, ce faci?
Silva sper ca stai mai bine cu moralul. te astept la povestit si pe tine.

Mai, mare lucru poate sa fie si relaxarea asta. pacat ca nu avem bani sa dam pe asa ceva. ieri am avut ca de obicei mult de lucru si destul de naspa - am mai fost prin cateva gospodarii groaznice pe unde stau bietii micuti bolnavi pentru care facem Telemaratonul - de exemplu, un caz in care in 2 camere foarte mici stau baiatul de 14 ani bolnav, mama ,bunica si sora lui. Au datorii de 10 milioane la curentul electric in conditiile in care se incalzesc doar cu un radiator electric pentru ca nu au calorifere. In sfarsit, ideea e ca eram si obosita si deprimata. Dar ... mi-am luat in primire abonamentul de rasfat, am fost la sauna si la masaj si cand am ajuns acasa parca pluteam. Eram in al 9-lea cer si am dormit TUN toata noaptea chit ca sufar de insomnii, de obicei.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

danititn, super fain ca te rasfeti si tu un pic! o meriti din plin! sa-ti fie de bine!!!! de asa o mamica are nevoie spiridusul!

a ajuns si la mine o parte din buna dispozitie a ta. acum mi-e tocmai bine. bb a papat bine, afara e soare si restul de treburi mai pot astepta.... acum mergem afara la plimbare.

o zi buna la toate!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Va salut cu mult drag scumpe timisorence! V-am cautat peste tot pe forum si ma bucur ca in sfarsit v-am gasit. Stiam eu ca trebuie sa fiti pe undeva...
Va dedic urmatoarele fraze si va doresc numai bine voua si copilasilor vostrii!

"Daca mi-as putea trai din nou viata...
M-as fi culcat sa ma odihnesc atunci cand ma simteam rau, in loc sa pretind ca pamantul se va opri daca eu nu voi fi la serviciu pt o zi.. (danitin am citit postarea ta de la un alt subiect, las-o mai moale cu munca si traieste-ti toata viata asa cum ai facut de ziua ta)
As fi ars lumanarea roz sculptata ca un trandafir, in loc sa o las sa se topeasca in camara..
As fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult...
As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui...
N-as fi insistat niciodata sa mergem cu geamurile masinii inchise intr-o zi frumoasa de vara, doar pt ca parul meu a fost proaspat coafat si fixat.
As fi stat intinsa pe pajiste cu capul pe iarba.
As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
Dar,cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai..
Nu m-as mai agita atat de mult pt lucruri meschine si marunte."

Cu scuzele de rigoare pt intarziere le doresc si eu sarbatoritelor de luna aceasta, Ana si Danitin, "La multi ani!" multa sanatate, bucurii si implinirea tuturor dorintelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

quote:
Originally posted by carissma

Va salut cu mult drag scumpe timisorence! V-am cautat peste tot pe forum si ma bucur ca in sfarsit v-am gasit. Stiam eu ca trebuie sa fiti pe undeva...
Va dedic urmatoarele fraze si va doresc numai bine voua si copilasilor vostrii!

"Daca mi-as putea trai din nou viata...
M-as fi culcat sa ma odihnesc atunci cand ma simteam rau, in loc sa pretind ca pamantul se va opri daca eu nu voi fi la serviciu pt o zi.. (danitin am citit postarea ta de la un alt subiect, las-o mai moale cu munca si traieste-ti toata viata asa cum ai facut de ziua ta)
As fi ars lumanarea roz sculptata ca un trandafir, in loc sa o las sa se topeasca in camara..
As fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult...
As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui...
N-as fi insistat niciodata sa mergem cu geamurile masinii inchise intr-o zi frumoasa de vara, doar pt ca parul meu a fost proaspat coafat si fixat.
As fi stat intinsa pe pajiste cu capul pe iarba.
As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
Dar,cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai..
Nu m-as mai agita atat de mult pt lucruri meschine si marunte."

Cu scuzele de rigoare pt intarziere le doresc si eu sarbatoritelor de luna aceasta, Ana si Danitin, "La multi ani!" multa sanatate, bucurii si implinirea tuturor dorintelor!




bine ai venit la noi! sedere placuta si la cit mai multe postari!!!
mare adevar graitai!!! frumos! cred ca din cind in cind ar trebui sa ne facem timp si pt. altceva decit lucru...

mai pove despre tine sa te cunoastem mai bine!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Multumesc pt primire Katic! Acum ca v-am gasit sa fiti sigure ca o sa fie cat mai multe postari.
Despre mine ce pot sa spun......? Sunt o leoaica careia i se potriveste zodia 100%, sunt contabila dar si studenta, sunt sotie dar inca nu mama (va felicit pe voi toate dragi mamicutze!), sunt foarte cheltuitoare dar si miloasa, sunt sociabila (zic eu si intr-o permanenta cautare de prieteni, sunt bruneta si creata nu chiar asa, putin mai "light", restul va las pe voi sa adaugati... sa zicem de acum peste 1 an dupa ce ne cunoastem mai bine?

Va pup si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti tutti!

Carissma,bun venit la noi si sedere cat mai placuta!Frumoase vorbe ai scris...Sa ai parte de tot ce-i mai bun!
Katicule....mey...te ingramadira treburile vaz...Lasa ca la bebe Robert cred ca ii place la aer,banuiesc ca il duci in port bebe cangur si doarme tun...Spor la trebi in continuare!Udam si pe Toyo...ca doar trebuie si ea botezata,nu?,ca orice copilas...
Dana,mama...daca zici tu...asa o fi.Pai n-am ziceat nica ca am plecat acasa ieri si azi abia acum am dat o fuga pe DC...Maaaaamaaaa,ce terapie anti stress si cu masajele astea...Pai sa-ti prieasca in continuare.Super fain!

Mah,nush ce am azi,dar sunt la ora sexuala si ma trage la somn de numa'...Na,va pup si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza....

Carissma, un calduros Bun Venit si din partea mea!
Sedere placuta...la noi...
Frumoase cuvinte...
Ana, cum merge masinutza?
Pe cand o iesire?
Katik, mai un pic si pleaca in picioare Robert...
Gabi, ne-ai abandonat?
Tocmai acum, cand se apropie Sarbatorile, si avem atatea de vorbit...
Silva, ma bucur ca esti cu moralul mai bine...
Mihi, pe unde te-ai ascuns?
Danitin, fain rasfat...si eu am inceput masajul, de 3 ori pe saptamana, e fenomenal, iti incarca bateriile...
Va doresc o zi faina!

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetelor!

Carissma bine ai venit! Faina caracterizare ti-ai tras. Dar la cat de des organizeaza fetele intalniri nu cred sa dureye un an pana sa te cunoastem mai bine. oricum uite o de bun venit.A, era sa uit, fain mesajul dar cam pesimist. cred ca ma voi gandi azi si voi redacta si eu lista lucrurilor pe care nu le fac si ii pacat....
Ana chiar aveam nevoie de asa ceva. Singura problema e ca dupa ma simt asa, plutitoare, relaxata, , iar Spiridusul ma ia de proaspata si ma aduce urgent cu picioarele pe pamant: mama ma pinzi de cui ( nu poate pronunta R) . Asta fiind ultimul joc, eu o alerg, o prind de .... cui, si zic ca i l-am furat. dupa care alearga ea dupa mine sa si-l recupereze. Si mi-l ia din mana si te cand o vezi cum si-l potriveste la loc.
Katik ai dreptate, trebuie sa ma gandesc la Spiridus cand cad in butoiul cu melancolie dar ... se mai intampla.
Doris ma bucur sa aud ca si tu mergi la masaj!
Mihi ai mereu un loc in inima mea...
Gabi, Silva, sunteti in silentio stampa?




Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Carissma, bine ai venit, sedere cat mai placuta!
Dani, cam sunt in silentio stampa, am emotii, nu pot dormii, ma gandesc la tot felul de lucruri. Intr-un cuvant e nasol pana nu trece interviul.
Doris, s-a intamplat ceva cu Ines de vrei sa mergi la Ienciu?
Nu va mai zic nimic ca va molipsesc si pe voi cu starea mea.

O intalneala pe cand? Inainte de interviul meu facem una asa de sustinere si ridicat moral?

Va pupa fata
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!!!

SILVANAAAA!!!!! capul sus si lasa gindurile!!!!! uite, incepe sa fie frumos afara! las ca trec ele toate. cit despre intilnire, io as fi de acord si daca nu apuc sa vin particip la grupul de sustinere de aici, virtual!

doris ai tu grija de tine cu atitea activitati, sa nu pici la un moment dat! spor la treaba. si voi va pregatiti la gradi de mosul?
mai vii si pe la noi sau tot pe la eve?(am glumit!)
mai un pic si o ia robi la fuga. azi dimineata l-am gasit in partea opusa a patutului, nu l-am pus eu acolo.

danitin, un mare spiridusului fresh!!!

ana, las' ca ies io dintre trebi si atunci sa vezi!! (cind o fi asta nu stiu, poate peste 18 ani?!)

carisma si io am doi leuti acasa si ce mai stiu ei sa raga amindoi, daca se poate deodata

na, va pup, vin mai tirziu daca apuc, acum mergem la plimbarica, vad ca a iesit soarele.





Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput