Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ma bucur ca ti-au placut pozele. Nu-s la noi acasa. Am fost la mama, acolo ne-am sarbatorit fiindca la noi e cam stramt ptr mai multi invitati!
Noi suntem bogati la categoria fini: avem 2 perechi de fini si cate o finuta mica de fiecare pereche. Prima pereche: varul meu e acum finul meu, iar la a doua pereche: fina e prietena mea din copilarie, generala, liceu etc. Pe cei din urma i-am cununat anul asta in februarie, cand am botezat-o si pe cea mica!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Am avut de citit din urma, nu gluma. Am vazut si toate pozele.
ocris si Mayo, sunteti si voi pe lista, acum !
Insanatosire grabnica bolnaviorilor !
Cred ca si vremea asta imprevizibila este de vina. Acum e placut afara, zi frumoasa de toamna tarzie, acum este frig si vant, ca intr-o zi de iarna timpurie.
Cristina este bine, dar noi o si ferim de vremea asta urata cu vant rece. Noroc, ca gradinita este aproape de casa.
Surpriza este ca ii misca 2 dintisori(incisivii centrali de jos), chiar cei care i-au aparut primii la 4 luni. Asadar, peste cateva luni voi avea o domnisoara stirba.
De fapt, nu este de mirare ca i se schimba mai repede dintisorii, caci la fel li s-a intamplat si nepotelelor mele si mama imi spune ca la fel ni s-a intamplat si noua, fetelor ei. Si momentul aparitiei dintilor se mosteneste, din cate am citit eu.
Sanatosi sa fie, asta e important !
Va doresc o zi frumoasa in continuare, chiar daca afara nu este prea frumos.


Un fulg pentru seara de Craciun
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, DAvid e un mare colectionar de orice e Thomas...chiar fanatic!!! hahaha!!! Avem de toate cu Thomas, de la chiloti la perdele!!! haha!!!
Acum suntem la seturile de lemn cu trenrile Thomas...si facem colectii serioase!!!
Am fost asta vara in Romania, am vrea noi sa mergem si acum, dar ne costa prea mult...cred ca vom merge in Chicago la rudele noastre de acolo sa fim in familie!!!!

Katty, am vazut si eu poza!!! Mare tare Andrei!!!
La gradi au stat pana la 11 noaptea intr-o zi, ca sa aiba si parinti sansa sa iasa in oras...a fost super!!! In rest dorm doar la prans la gradi, la 6 seara pleaca toti copii acasa (care mai raman, ca parintii incep sa ii ia de la 11.30)!!!


Nina, asta da veste!!! Si David tot pe la 4 luni i-a iesit primul dinte!! Sper sa nu scapam asa repede de ei!!! hihi...


Lucia, noi am cumparat un umidificator cu sare si cu o solutie care miroase ca Wick-ul crema care se pune pe piept...cand are nasul infundat il pun in priza si a doua zi e ca nou!!!!


Una din fetitele de la mine din clasa a facut o infectie servera care s-a localizat in creier, a suferit cateva operatii foarte dificile, apoi tratamentul i-a afectat inima si sapt trecuta au operat-o iar...iar azi a venit la gradinita!!!!! Am avut niste emotii...imi e atat de teama sa nu se loveasca, sa nu oboseasca, sa nu tuseasca careva langa ea sau sa o impinga...
Oare nu e prea devreme sa reinceapa gradinita??? Uf...toate educatoarele am fost tare stresate azi...desi ne-am bucurat enorm pentru ea ca este din nou printre noi, ca e asa vesela si se simte asa bine!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

uf...am scris asa de aiurea cu o gramada de greseli...iertati va rog!!! oboseala...si ora tarzie!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Katty, frumos ca aveti fini si finuti. Vom avea si noi la un moment dat, sper.
Nina, fetita ta deja este mare! Daca i se schimba dentitia de lapte... Lui Stefan i-au crescut primii 2 dintisori la 5 luni, dar cred ca pe la 6 ani vor incepe sa i se clatine...
Sinzi, Stefan nu il are doar pe Thomas in vedere, pot chiar sa afirm ca ii plac prietenii lui Pooh mai mult, avem cateva carticele cu ei (este o colectie care a aparut de ceva timp si ne straduim sa o luam pe toata...). Ii mai plac si Mickey, prietenii lui Scooby... dar nu de la televizor, aude la gradi. Si noi ii cantam in struna...
Lucia, am cautat pe net ceva si uite ce am gasit, daca te intereseaza, Prospanul se recomanda si astmaticilor. Sau poate ati folosit deja... Ati folosit?
Sa aveti o zi buna.
Nicoleta
http://www.prospan.ro/index.php?sub=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nina, felicitari, se pare ca vei avea primul copil stirb din generatia 2002 de pe DC!
Noi acum suntem fani Scooby si Ice Age:)
Sanzi, draguta idee cu gradinita pana la 11 seara... o fac des?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata!
Sinzi, prin ce ati trecut la gradinita cu fetita care a avut probleme!! Cred ca a fost stresant!!! Parerea mea e ca totusi a inceput cam devreme gradinita!!!
Nina, asteptam sa cada dintisorul acum! Sa-l puna sub pernuta sa i-l ia Zana Maseluta! Parca trebuie sa gaseasca un banut a doua zi! Noi deja l-am pus pe Andrei in tema ca-i vor cadea dintii, ca va fi stirb etc. ca sa nu se sperie, chiar daca procesul dureaza ceva timp!
Gaby_K, nu pot sa ma obisnuiesc cu noul tau nume!!! dar, perseverez!!! Pupici! Ce face Lili? E mai bine?
Nicoleta, si al meu este prieten cu toate personajele din Scooby, Winnie Pooh, inca e cu Tom si Jerry, de o saptamana isi pune alternativ un desen cu Scrappy si Inelul Magic cu Tom si Jerry si nu se satura sa le vada! Acum cateva zile au vazut la gradinita un desen cu broaste (testoasele Ninja) si ma zapaceste sa i-l iau si eu acasa!
Va pup si va urez o zi perfecta!!!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cata, Stefan nu se uita la desene la televizor, rar de tot ii pune tati pe dvd, sambata vede uneori intamplator desene la tv, pe TVR1 sau Prima... Cam asa se intampla la noi, ca altfel... ar sta mereu numai la tv si nu vreau sa se intample asta. Cred ca daca s-ar uita mai des ar avea si mai multi preferati :)).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si al nostru e cu program (cam o ora), dar in fiecare zi, nu numai in weekend! Alterneaza cu Mozaicul Magnetic, cu pictura, sau cu ... calculatorul!!!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi m-ai ingrozit deja. Stii ca io is deja paranoica...Sinzi Liviu e sensibil la mirosuri mentolate, ii provoaca tusea. Poate doar aparat salin daca are ceva efect, e o idee.Nicoleta noi am folosit demult prospan, stiu ca e sirop de tuse si cam atat, ca e din plante si ca nu mi s-a parut deosebit.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput