Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va urez si eu o zi cat mai frumoasa!!
Nici noi nu suntem in graficul Gabbriellei, la 52 luni, Andrei are 113 cm si 21 kg, dar el intotdeauna a fost mai mare ca restul copiilor de varsta lui. Noi ii luam hainute de 6 ani!
Andrei este bine, azi e la gradinita, maine o sa-i luam tortulet, ca e Sf. Andrei, si o sa profitam sa-i punem si o lumanare sa sufle (visul lui e sa sufle in lumanare de tort la gradi si sa-i cante copii La Multi Ani, si cum ziua lui e in iulie cand sunt inchise gradinitele e mai greu).
Va pup, si mai intru mai tarziu!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nici eu nu mai stiu cati cm are David , probabil ca voi afla la controlul de 4 ani, dar l-am cantarit acum cateva zile si avea 16.300kg...ceea ce este un record pt noi
Oricum printre copii de aici nu imi fac pb...la gradi la el sunt copilasii tare slabi si micuti si el pare urias...chiar ma simt prost cand ii spun educatoarei ca el nu prea mananca si ca e slabutz ca sa fie cu ochii pe el sa nu arunce mancarea...
Cand colegii lui sunt cu coastele pe afara!!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, poate nu m-am exprimat eu bine. Ma referam la gradi, de scos afara trebuie, mai ales cind e soare afara. Si trebuie aerisita bine bine casa. Poate ca stii toate astea, scuze daca e asa.
Si mie imi pare rau de serbare, dar ce sa fac. Pe Bogdan chiar ca numai pot sa-l duc la gradi. Se face 2 decembrie pina terminam antibioticul si inca mai tuseste. Sincer mi-e frica !

Sanatate multa !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

katty un pupic de azi scumpului tau baiat si La multi ani !ca maine nu stiu cand reusesc sa intru pe dc.
Am citit de problemele de sanatate ale picilor si va doresc sa treceti cat mai repede peste ele.Mariuca se prezinta bine spre deosebire de anul trecut cand racelile au fost mai dese.Aceeasi nemultumire o aveam si eu cand vedeam ca vin copiii raciti la gradi si eu o aduceam dupa o perioada de tratament .In schimb acea tuse care anul trecut ma stresa(eu ii spun tuse de gradi..hihi)anul acesta inca nu s-a lipit de ea.
mai e putin si intram in decembrie luna cadourilor.V-ati pregatit?La gradi inca nu stim cand va fi serbarea in schimb la dansuri deja costumatia e pregatita pentru a-l da gata pe Mos Azi Mariuca aproape plangand "mami la gradi nu va veni mosul pentru ca am fost obrazniciSi am consolat-o..hihi..spunandu-i ca va veni acasa .E foarte sensibila si pune mult suflet.(uf...sper sa nu-mi semene).Cu greutatea noi stam asa..haha adica mariuca
100cm si intre 16-17kg.(nu am cantar electronic)
va pup si petrecere frumoasa maine sarbatoritilor!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
LA MULTI ANI!Andrei. Multa sanatate si sa fii fericit! Katty, Andrei seamana cu tati al lui, care este inalt. Al nostru nu are decat 1,81.
Karina, eu nu il scot pe Stefan afara pentru ca el transpira destul de tare cand este racit si depune efort, scosul afara in conditiile astea nu ar face decat sa agraveze simptomele. Si oricum ar trebui sa iasa cu tanti care are grija de el, incerc sa evit asta. Nu se pricepesa il imbrace potrivit, eu il tot verific daca transpira... ea nu prea...
In Brasov zilele astea a fost soare cu dinti si ceata pana pe la 1-2, deci nu avea sens sa iasa afara Stefan.
Cat despre aerisit, eu am mania asta, nu pot dormi bine daca nu este aer curat, noi stam chiar langa padure si este de ajuns sa deschid geamurile, pe rand, si se doarme apoi ca in natura, neintorsi dormim toti.
Crig, ce ati facut anul asta de nu s-au lipit racelile de voi? Ca tare me intereseaza si pe mine... Sa ne arati poze cu Mariuca dansatoarea.
Mai intru si maine.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Noi intram mai rar, suntem mai timizi, , dar va citim cu interes.Inca nu va cunosc destul de bine si ma incurc in nume.

Fetele mele sunt bine amandoua.La cea mare ne pregatim de serbare pt. gradi, cea mica papa si doarme, sunt niste dulci.
Am vazut ca ati discutat de greutate si inaltime. Diana are la 4,5 ani 119 cm si 19 kg, cumparam haine pt. copii 6-7 ani.
La dictie stam destul de bine - vorbeste cursiv, uneori chiar prea mult, de te inebuneste de cap.Canta,povesteste, pune intrebari - dupa o zi petrecuta cu asa vorbareata te simti obosit rupt.
Dar e fata mamii si cred ca m-am laudat destul.

Asa ca va si va doresc o NOAPTE BUNA!


Roxana de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Katty sa-ti traiasca Andrei sa fie fericit si voi pe linga el. Sarbatoriti, sarbatoriti ?

Nicoleta, te invidiez pt. locul unde stai Mi-ar placea si mie.

Noi sintem binisor, adik mai tusim, avem nasul infundat dar e din ce in ce mai bine. Poate ne facem si noi mai bine, sa mergem si noi la serbare

Sanatate tuturor !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Katy, LA MULTI ANI Lui ANDREI! Sa fie sanatos!Crig, ma bucur ca Mariuca e bine. Cam atatea kilograme are si Liviu 16-17 si 108 cm. Nicoleta, pai iti spun eu ce a facut Cristina de nu a mai racit Mariuca. Cred ca aerul de mare o ajuta mult. Sanatate multa tutuor si inca o data LA MULTI ANI tuturor celor ce se numesc Andreea sau Andrei!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, daca te uiti putin la pozele la comun, vei vedea ca stam intr-o zona extrem de frumoasa. Insa asta are dezavantajele ei, cum ar fi ca temperatura este cu 2-3 grade mai mica decat in Centrul Civic, la Hidromecanica... este putin mai umed, dar aerul este curat si peisajul superb. Vor face patinoar langa noi... :)
Roxana, esti o mamica de 2 ori mai ocupata decat noi, este de inteles sa ai timp mai putin... Sa ne mai povestesti cand poti ce si cum cu 2 copii.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Revin ca sa urez "La multi ani !" si lui Andreas Noel, baietelul Corinei (Yasmine).

Sanatate multa si tot ce-ti doresti Andreas ! Corina sa-ti traiasca baiatul si sa-ti aduca numai bucurii !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput