Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, buna,
Un pic ma opresc pe aici, ca parca a trecut ziua asta ca vantul!
Am citit de dimineata ce ati postat, dar pana sa scriu si eu s-a facut de 16.30.
Nicoleta, imi pare rau ca e bolnavior Stefan, si ca tuseste rau.
Cred ca poti incerca ce ti-a scris Karina, cu ceaiul de ceapa, unde poti sa fierbi inainte niste fructe de macese uscate!
Nici al meu nu s-a refacut prea bine, iar a fost in weekend cu mucisori, azi noapte a inceput si el sa tuseasca, dar nu foarte magaresc, asa ca azi iar l-am lasat acasa cu tati care si el este destul de racit, ba chiar mai rau ca cel mic!
Eu i-am dat Ambroxol, ptr. tuse. Asta ii face lui bine!
PUPICI LA TOATE!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Fetelor, m-a terminat Liviu azi cu dialogul asta:Mama, da tu cand m-ai facut pe mine de ce nu ai facut 2 baietzei ca sa fim prieteni si sa ne jucam? Zic:- Pai asa s-a nimerit sa fii doar tu.- Si de ce nu mai faci un baietel sa ma joc cu el?- Pai poate o sa fac, dar trebuie sa stii ca va fi mai mic. O sa il astepti sa creasca sa te joci cu el?- Da- Si o sa ii dai jucariile tale, o sa ai grija de el?- Da- Si daca va fi fetita ce faci?- Pai te rogi la Doamne Doamne ca sa fie baietzel.- Pai ma rog eu, dar daca va fi totusi fetita?- O bagi inapoi.- Unde?- In burtica.- Pai nu se poate.- Bine, da atunci facem?- Ce?- Mai facem un bb si te rogi la Doamne Doamne sa fie baietzel?


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Vad ca se tuseste pe aici la greu... la George inca nu i-a trecut, doar noaptea tuseste, asa sa nu pot eu dormi!
Lucia, sa stii ca George a tinut-o intr-una ca are fratior... pana am mers la eco. Si acum imi vine sa rad: i-a zis doctoritei ca a venit sa il vada iar pe "fatiolul" lui, dupa care s-a uitat curios, i-a admirat manutele, picioarele, inimioara, era emotionat, mai ales cand i-am zis ca asa il vedeam. Si doamna doctor spune: "se pare ca sunt sanse sa fie... fetita" la care George s-a retras, s-a asezat pe scaun extrem de serios, ca un mosh era, si spune: "nu-i nimic, o s-o cheme Daria". La care am izbucnit toti in ras, era atat de haios si avea un ton consolator! Doar ca noi nu vrem numele asta, dar e numele suroriii prietenului sau... Acum i-am explicat ca o s-o cheme altfel, a inteles si le spune la toti ca el are o surioara care creste in burtica la mami. Oricum, ii vorbeste seara, ii spune sa doarma, ma intreaba daca ma bate tare cu picioarele... e super haios.
Asta e povestea noastra (Lucia, mi-ai dat tonul)! Desi mai avem 4 luni jumate, eu abia astept sa vina marea intalnire dintre ei doi, indiferent ce va fi... oricum peste o luna vedem mai sigur ce e! Iar camera o vom vopsi in oranje si galben lamai (asa vrea George), sunt culorile lui preferate si foarte odihnitoare!
De acum vrem sa auzim ca toti copiii se fac bine, ca indata vine Mos Nicolae (George abia il asteapta si... are o scrisoare incarcata)!
Sa aveti sanatate maxima si sa scapati de tuse si mucisori!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Azi am fost la controlul de 4 ani si Julian are:
inaltimea: (41 1/2) inches = 105.41 centimeters
greutatea: 34 pounds = 15.4221406 kilograms

cam schilodut zic eu ... dar in limitele normale.
Auzul perfect, ochii perfecti, a putut citi toate literele si cu ambii ochii si cu cate un ochi la cele mai mici randuri.
Test de samge perfect, test de urina perfect... a zis ca nu e nevoie de vaccin pt flu ... asa ca a primit alte 4 vaccinuri... daca e cineva interesat de ce vaccinuri a primit le sc maine.

Atitica de la noi... sanatate la toata lumea
PS: Lucia am ras cu lacrimi


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dimineata !
Am ris tare cind am citit ce au scris Lucia si Elena.

Elena, felicitari si sa fie sanatoasa, sa fiti sanatosi cu totii. Cum mai stai cu raceala?

Nicole, felicitari pt. Julian. Las' ca are tot timpul sa se ingrase, dar nu-i slabut. Pe mine ma intereseaza vaccinurile, chiar sint curioasa ce vaccinuri s-ar mai putea face, desi nu cred ca-i voi mai face ceva...

Katty sanatate lui Andrei, sper sa aiba o forma usoara.

Bogdan e stationar. Mai tuseste, dar ii curge tare nasul. Am reusit sa-l conving (mai cu mita, mai cu cearta) sa ma lase sa-i curat nasul cu batista bebelusului.
Dupa masa merge la control, asa ca abia miine va spun noutatile.

Sanatate multa tuturor !




Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, mie mi-a venit sa plang... Ma impresioneaza copiii care cer un frate sau o sora, Stefan spune tuturor ca el are de fapt o sora, pe verisoara lui Yarina . Nu as vrea sa fie singur si sa tanjeasca dupa un prieten sau o prietena cand poate avea un fratior sau o surioara... Sper sa mai am un copil, pentru el insusi, pentru Stefan si pentru noi, insa eu sper sa fie fetita. Voi v-ati gandit vreodata la 3 copii? Cum o fi? Adica ar fi ideal sa aiba Stefan un frate, apoi sa vina si o fetita, pentru noi ;)) si dupa sufletul lui tati...
Karina, Stefan a primit eurespal, siropul ala cu gust nasooool de tot. Tuseste mai des acum, i-am dat cu produsul ala de la Wick pe piept, probabil ca asta a dat tonul la tusea asta ciudata... Nopatea insa nu tuseste, tuseste dimineata sau dupa somn.
Elena, FELICITARI pentru fetita! Sau potentiala fetita ! Trebuie sa fiti tare fericiti! Si George este un scumpic.
Katty, asta e cu gradinita, are dezavantajele ei, dar lasa ca isi vor reveni ei, nu?
Gabb, si eu care credeam ca al meu este slabanog... La 4 ani abia astept sa il masor, sa vad ce si cum...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Pai tocmai asta e, Nicoleta, ca si mie imi cam venea sa plang, mai ales ca e pentru prima data cand o face, adica in general nu prea se omora el la ideea de frate sau sora, insa acum m-a terrminat.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, ce te-ar putea opri? Stiu ca ziceai la un moment dat ca te gandesti ca nu i-ai mai acorda lui Liviu (dat fiind ca are astm) atentie maxima. Dar Liviu este mare de acum, ma gandesc eu ca este mai usor acum cu problemutele astea...
Nici sa fie foarte mare diferenta intre ei, el ti-a zis ca vrea sa se joace cu el, nu? :)
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da Nicoleta, nu am renuntat la idee, insa acum, la momentul asta, avem alte prioritati, si asta e, daca mai trece ceva timp, poate si Liviu se mai intareste, mai creste iar noi poate reusim sa ne vedem visul implinit.Si da, ma gandeam mai demult ca mi-ar placea sa am 3 copii, insa am deventi mult prea fricoasa aunzind tot soiul de intamplari cu copii nascuti cu probleme si alte si alte boli incat abia daca ma vad in stare sa il fac pe al doilea de frica, aia e sunt o fricoasa si gata, stiu ca nu e normal dar asta e.Cat despre tuse, ai grija ca poate fi de la wick. Liviu chiar a facut crize urate de tuse, atunci in perioada declansarii astmului, de la mirosul asta mentolat. Si de atunci nu am mai folosit. Mai bine renunta la mentolatele astea si da-o pe homeovox. Sanatate multa!Sanatate multa lui Bogdan, sper sa ii treaca si lui tusea mai repede!Elena, asa e, ei vor tovarasi de joaca, cu care sa faca prostioare, sa se joace cu masinile, e normal sa isi doreasca fratiori si nu surioare. DAr in final asa cum am spus mereu, daca e sanatos/sanatoasa nu mai cotneaza altceva. Asa ca inca o data va doresc sanatate intregii familii, si sarcina usoara, cat a mai ramas pana la nastere.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elena, felicitari!!!
Si Robert avea 4.5 ani cand a aflat de surioara... si s-a bucurat tare mult pt ca spera sa nu se atinga de jucariile lui, fiind fetita. Si uite asa, avem o fetita batausa care se joaca numai cu masinute si piste si trenulete, si culmea, crede ca expresia "esti fetita" e cea mai mare jignire din lume. Cand imi spune ca sunt baietel, din gurita ei e cea mai frumoasa declaratie de dragoste
Muuuulta sanatate bolnaviorilor!

ex- gabibarta

Mergi la inceput