Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, dar de ce le da buline negre? Ca nu au stiut ceva sau ca nu au fost cuminti???
Adica ma gandesc, bulina neagra e singura pedeapsa cand nu sunt cuminti?? Sau un fel de "nota"?
Eu nu prea sunt de acord cu "notele" de la gradinita...cred ca ii cam nedumeresc pe copii, si ii complexeaza...


Nicoleta, asteptam pozele!!!
Poate ca capsuna era necoapta!!! hihi...aici in Us copiii habar nu au sa deseneze sau sa coloreze...fac niste mazgalituri...nu se pune deloc accent pe desenat...mai mult pe scris litere decat desenat ceva artistic...
Sa stii ca sunt incantata ca face inot si mai ales ca ii place!!! Numai ca din pacate oceanul este destul de agitat si este tare sarat si amar, si mare parte a inotului o va face in piscine...care cred ca sunt tratate cu clor...sau oricum cu chimicale...

Nina, pupici Cristinucai si sanatate!!!!
David e balbait...dar nu mereu...si uite ca nu am observat daca il spune pe "R" sau nu...hihi...
Cred ca il spune in anumite contexte...de exemplu (ca l-am testat acum) in "tren" se aude un "R" corect...in Radu nu...e un fel de "Ladu"....
Dar si sotul meu a fost la fel (ba chiar mai rau) cand era mic...pana tarziu in generala!!
Pe mine balbaiala ma cam ingrijoreaza...dar probabil ca acum e incurcat cu 2 limbi...pana isi gaseste cuvintele in fiecare limba in parte o mai "lalaieste"!!!!

Elena, va asteptam la noi la curcan!!!! haha!!! Chiar sunt mirata ca mi-a iesit asa de bine!!! hihi...Norocul incepatorului!!!


Karina, sanatate multa lui Bogdan!!!


Katty, i-a placut lui Andrei la tine la servici??? David cand vine la mine in clasa e tare incantat...si desi e asemanatoare cu a lui mereu ma intreaba ce si cum...


Noi azi cred ca facem o tura prin magazine ca sunt cele mai mari reduceri din an...hihi...nu ma astept la cine stie ce...dar incercam si noi!!! Mai ales ca tati al nostru nu e acasa...si trebuie sa umplem ziua cumva!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LA MULTI ANI JULIAN! Sa fii sanatos, puternic si bun!Sinzi, multumim de urari, sper sa fie bine Liviu, la gradi nu il duc inca, dar ma bate gandul de dus prin primavara. Insa ramane de vazut.Elena multumim mult, asta sper si eu din suflet, chiar sunt un pic stresata cand vad ca se apropie termenul de 2 luni de la ultima infectie. Sper sa trecem peste belele, gata anul pleaca, si vine altul mai bun, nu? Si tie iti doresc sa fii sanatoasa si George la fel, sa nu va mai faceti griji.Nina, si voua va doresc sa va fie bine, si Cristina sa nu mai aiba probleme.Nicoleta bafta mare cu analizele, sa dea Domnul sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina perfecta.Karina, am vazut ce belele aveti, sanatate multa, sa va faceti bine repede, si apoi sa incepeti ceva imunizare.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Cornelia, dar de ce le da buline negre? Ca nu au stiut ceva sau ca nu au fost cuminti???
Adica ma gandesc, bulina neagra e singura pedeapsa cand nu sunt cuminti?? Sau un fel de "nota"?
Eu nu prea sunt de acord cu "notele" de la gradinita...cred ca ii cam nedumeresc pe copii, si ii complexeaza...




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii






Sanzi-ana Din cate am observat eu, bulinele negre sunt pentru comportament nepotrivit, rautati, negativism, obraznicii, in timp ce cele rosii, roz, bleu si or mai fi si altele sunt pentru raspunsuri bune la activitati matematice, engleza, poezii.
La desene si lectiile de scriere li se pune bulina pe foaia de hartie(dar numai rosii si roz, caci altfel Rares ar avea doar negre

Mltumesc pentru urari tuturor, multa sanatate la pui si weekend placut!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, bafta in incercari!!! Mai vorbim pana atunci! Si eu tin postul, incerc!
Sanzi, venitul la mine la serviciu e placerea maxima a lui Andrei! Ii place foarte mult! Voia sa vina si azi, he, he, he! Mi-au placut pozele de la festival si de la inot. Mi-au placut pozele cu bufnita si cu puma mult!
Elena, asa e! Sper sa fie OK, trebuie sa-i caut haine albe!!!
va pup si va urez un weeken cat mai "sanatos" (la copii)!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Multumesc mult fetelor pt urari.. va dorim si noi sanatate si numai bine.
cornelia mergi pe link-ul www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">asta, dupaia la my photo gallery si albumul birthday party - 4 years e albumul cu poze de la petrecerea de la 4 ani, albumul e pe dotphoto.com
sinzi acolo erau copii din toata scoala, cei micuti care numai au facut 2 ani, cei de 3 si 4 si cei care la toamna merg la socla in cls I. Sala era sala de clasa, este impartita in 2, jumatate e cu mochet si acolo au jucari si acolo se joaca si jumatate au mese, acolo picteaza si lucreaz ala masute, am zis ca nu trebe dusi la sala de mese ca dupaia parea asa trist... au avut fun pitici si ma bucur ca am dus la toti copilasi tort.. trebuia sa le vedeti fata si sa vedeti ce mandru era julian.. a fost super nice... au avut si petrecere de thanksgiving in acea zi, deci scoala absolut deloc .

sanatate si numai bine la toti


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Stefan tuseste urat de tot, dar nu des. Am vorbit la telefon cu medicul pediatru la care mergem, mi-a zis sa ii dau Eurespal si il vede joi. Sper sa ii treaca repede, ca simt ca o iau razna... Of, greu de tot anul asta! Si nu stiu de ce! Ca anul trecut a fost chiar ok! Ma gandesc sa ii dau pastilute de la Dr. Mom, am auzit ca sunt ok... Si in continuare Septilin, si am inceput cu Imunoroyal Junior sirop, o treime de doza.
Sunt cu moralul la pamant...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

A, sa va povestesc: duminica dimineata Stean se trezeste si pana sa ajung la el incepe sa planga, il intreb ce s-a intamplat si el imi spune printre suspine: "Gurita mea nu poate sa mai vorbeasca!". Era pentru pirma data in viata lui ragusit :).
Si sambata seara a vrut apa, Adrian ii da apa, Stefan o varsa din greseala, si, socat ca era rece, isi spune serios: "Doamne, nu trebuia sa se intample asa ceva!". Adrian abia s-a abtinut sa nu rada, era asa de serios!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta, sfaturi din pacate nu iti pot da, pentru ca noi nu am avut astfel de probleme, stii insa ca am avut altele destule. Insa imi pare tare rau ca saracutul se chinuie iar. Tot ce stiu despre chestia cu raguseala este ca seamana a laringita si de aceea tot doctorul trebuie sa stie mai bine ce fel de medicatie ii trebuie, de care sirop de tuse, poate aerosoli ceva sau chiar antibiotic. Habar nu am din pacate, insa nu e o chestie care sa dureze, asa ca ce sa zic, capul sus si gandeste-te ca trece. Sanatate multa lui Stefan!Stai ca mi-am adus aminte de ceva si cred ca ar putea avea efect mai mult decat iti imaginezi. Incaerca, pana ajungeti la medic, sa ii dai HOMEOVOX cate doua pastilute sa le suga dimineata si doua seara, stii regula, jumate de ora sa nu manance inainte si dupa. Si la mine si la Liviu a avut super efect pentru probleme legate de gat. Nu are contraindicatii si e chiar recomandat in cazuri de raguseala.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, multumesc.
Am din intamplare Homeovox. Voi incerca si cu asta, am vorbit cu medicul si mi-a recomandat Eurespal, i-am luat de la Wick - VapoRub si niste pastile pentru supt de la Dr MOm, care contin mentol, deci degeaba i-as mai da Homeovox... Sper sa ii treaca repede, pe la pranz tati zicea ca se simtea bine, tusea rar...
Multumesc de incurajari, dimineata eram la pamant.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, imi pare rau ca si voi aveti probleme.
Iti recomand cu caldura pt. tuse ceaiul de ceapa si nuci si mamaliguta calda pe piept. Pe Bogdan l-au ajutat mult. Si noi sintem f. multumiti de Gosept. Are propolis.
Acum am gasit pe net 2 kestii noi: betaguard si septogal. Cred ca am sa le incerc.
Bogdan e mai bine, tuseste mai rar, dar ii curge nasul destul de tare. Miine merge la control, sa vedem ce o mai fi.

Sanatate multa tuturor ! Sper ca miine sa am vesti bune !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput