Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, asa e! Cred ca a alergat ieri pe la gradinita si mi-a zis ca era geamul deschis si probabil asa a racit! Eu inca nu l-am bagat in vre-o imunizare, asa ca... asta e rezultatul!
Caprioara, pe str.Venezuela sunt doua gradinite una langa cealalata. Nu stiu cealalta cum e, a noastra nu stiu daca e cu pretentii, dar tocmai am aflat la sedinta de comitet (care a fost acum cateva zile) ca, cladirea e revendicata si nu poate fi consolidata pana nu se incheie procesul... Hi! Hi! Oricum, noi suntem multumiti pana acum!
A noastra e cu program prelungit (pana la 18,00) si cateodata trebuie sa alerg ca sa-l iau (il iau printre ultimii de acolo).

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

va doresc la toate un sfarsit de saptamana placut... si cine are chef de un chat micut vineri intre 6:30 PM si 9 PM o sa fiu pe chat-ul de la DC...
sanatate multa


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Julian maine!!!!!! Sa cresti mare, frumos si destept!!!!
Gabb, vazut pozele de la petrecere!!! Ce tort frumos!!! Nemo era bagat in ceva?? Ca se vedea tare frumos!!!! Copiii erau toti din gradi? Sau doar de la el din grupa? (ca pareau unii tare micuti...) Acolo era clasa lor sau sala de mese???


Karina, felicitari lui Bogdan ca doarme singur in camera lui!!! Asa da!!! hihi...Si noi avem un ap salin (de fapt umidificator dar se pune si sare) de care suntem tare incantati...


Nicoleta si David mai face figuri cand trebuie sa doarma singur...ba ca vrea o alta poveste, ba ca ii e sete...ba ca vrea pupici...face naveta la noi de cateva ori pana se potoleste!!!!
Ce mai face Stefan la gradinita???


Lucia, sanatate multa lui Liviu!!! Tu acum nu il mai duci la gradi nu? Vreti sa incepeti din toamna viitoare, sau mai curand?


Katty, sanatate lui Andrei!!! Si David a inceput cu ceva mucisori mai verzi de dimineata...dar il tratez...cu apa!!!!! noroc ca si noi stam acasa zilele astea pt ca e ziua recunostintei!!!



Am pus si noi cateva poze noi....
http://family.webshots.com/photo/2281717060087737923VEnrMi

O parte sunt de la un festival medieval care s-a tinut in parc, cu David care intoata singur, petrecerea colegului de gradi de sapt trecuta cu Jim the Wild (un tip care a adus animale salbatice la party, un crocodil, un aligator, o puma, 2 bufnite, o iguana si un sarpe), petrecerea de la gradi de Ziua Recunostintei (cu dansul de indieni si dansul copilasilor), o plimbare prin Miami, cu hainute mai groase de "iarna" si cu ziua de azi din parc de Ziua Recunostintei...si bineinteles curcanu facut de mine!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Buna fetelor,

Imi pare rau de puii vostri raciti, noi inca stam bine, slava domnului, e a doua saptamana incheiata fara probleme.

Rares doarme singur in camera lui de la 2 zile: a avut niste revendicari ca ar vrea la noi in pat pe la doi ani, dupa un concediu, dar i-a trecut. Acum deja nici nu accepta sa doarma cu cineva in camera in nici o situatie; atunci cand plecam in concediu vrea sa aiba camera lui si trebuie sa duc munca de lamurire explicandu-i ca e prea scump sa luam 2 camere la hotel.

Gabb, imi pare rau ca nu pot vedea pozele de la petrecerea voastra, eu nu am acces pe webshots. Deh, politica bancii.. Dar oricum La multi ani! si din partea mea si tot ce va doriti pentru Julian sa se implineasca.

Referitor la ce va povesteam despre nemultumirile lui Rares la gradinita, acum s-a mai linistit caci a luat doua zile consecutiv buline rosii. El reactioneaza foarte rau la pedepse si observatii sau buline negre si cred ca de aici i se trage. Atunci cand este pedepsit si se intampla destul de des, pentru ca este negativist si tot timpul spune NU VREAU se simte umilit si neiubit atat de educatoare cat si de copii si se autoizoleaza si sufera ca un prostut. I-am spus educatoarei sa incerce sa gaseasca momentele lui bune si sa-l laude sau sa-l recompenseze, si atunci intrucat ii place foarte mult sa i se spuna ca e bun, cuminte, destept, frumos( deh asa l-am invatat noi!)se straduieste sa fie mai ascultator si renunta la NU VREAU.

Acum va pup pe toate si pe pui si va urez un weekend placut. Noi plecam la Busteni, la mama, pentru vreo trei zile. Sper sa nu fie foarte urata vremea sa ne putem bucura de aer curat.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Sinzi, foarte frumoase pozele! Poate reusesc si eu sa mai pun cateva cu Stefan. La gradi este bine, doar ca azi am vazut ca ieri colorase o capsuna pe o fisa cu verde :))). Si cand l-am intrebat de ce, a schimbat repede vorba. In rest, am primit ce are de spun la serbare, trebuie sa ne apucam de invatat! Felicitari pentru inot. Acum poti sta linistita ca, daca avea o ramasita de astm, cu inotul o puneti pe fuga!
Cornelia, si Stefan este mai cooperant cand il iei cu binisorul (ca noi toti de altfel, nu?). Ma bucur ca nu sunteti raciti, nici Stefan nu mai are probleme de mai bine de o luna. Sper sa il tina asa pana la vara. Ce fain ca aveti mama in Busteni! Super zona. Cauta pe net sa vezi prognoza.
Va doresc o zi buna si un week.end placut.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dimineata !

Eu sint f. amarita. Bogdan tuseste f. tare, sotul a fost cu el la pediatra si i-a pus diagnosticul de pneumonie interstitiala. Cica ar fi de la un virus. Nici macar nu stiu ce-i aia, dar cuvintul "pneumonie" ma ingrozeste. Acum ia iar antibiotic.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Julian !
Sa cresti sanatos si voios, sa ai o copilarie ca-n basme, alaturi de minunatii tai parinti !
Felicitari, Nicole, sa va traiasca micul campion si sa va aduca mereu numai bucurii in suflet !
O zi minunata cu multe surprize frumoase si azi !

Deci, asa, Nicole ! Nu stiam, eu, de ce nu-mi iesea numaratoarea la copii si cand 'colo, tu l-ai scos pe Julian din lista.
Sunteti din nou pe lista si am adaugat-o si pe Mari si Ema.
Mari, sunt convinsa ca nu peste mult timp, vei povesti cot la cot cu noi, boroboatele Emei si replicile ei. Doamne ajuta !
Imi pare rau sa aflu ca sunt cativa bolnaviori, Andrei si Bogdan. Insanatosire grabnica, sa puteti merge la gradi, caci incep pregatirile pt. serbarea Mosului.
katty si Karina, sanatate si putere sa-i puteti pune pe picioare pe baietii vostri !
Cristinuca este bine, multumesc lui Dumnezeu, doar glicemiile ne mai joaca feste, de fapt hormonii de crestere, credem noi.
Si ea, la fel ca alti cativa copilasi de aici, nu-l poate spune pe "R", il spune ca "L", iar pe "S" il spune "SH". Desi i-am aratat cum trebuie sa tina limba si dintii. Asteptam logopedul sa vina la gradi, sa se ocupe de copilasii de peste 5 ani, cum a spus educatoarea.
Nu ma mir ca vorbeste asa, caci se pare ca, pana am mers la scoala si eu am avut aceste greseli de pronuntie.
Am vazut si eu, pozele cu Mariuca cea frumoasa si gingasa(seamana cu mami ), cu plimbaretul David si sarbatoritul, Julian.
Va doresc un weekend minunat, alaturi de cei dragi !






Un fulg pentru seara de Craciun
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va salut si eu!
Sunt foarte fericita si bine dispusa.
In primul rand ca l-am dus pe Andrei la gradi, si nu e cu mine la serviciu, era OK, nu-i mai curgea nasul deloc si n-a mai stranutat de aseara!
L-am doftoricit cu Oscillococilum, Eferalgan si Olynth picaturi.
Pentru serbarea de Craciun trebuie sa-i costumam in alb si cu beteala sa arate ca Fulgii de nea!
Karina, imi pare rau sa aud de Bogdan ca are pneumonie interstitiala...Multa sanatate si sa-l pui repede pe picioare!
Sinzi, Nina, multumim de urari, dupa cum vedeti am reusit sa-l pun pe picioare! Sper sa nu alerge iar pe acolo, am rugat-o pe educatoare sa nu-l lase sa transpire sa nu se intoarca boala!
Gabb, La multi ani si azi ptr. Julian Leonardo!!!
Cornelia, il inteleg pe Rares cu teama de buline negre, ca asa a fost si Andrei o perioada n-a mai vrut la gradinita si nu stiam de ce. Pana la urma ne-a zis, dar de-atunci n-a mai luat decat patratele, stelute, figurine rosii sau roz (i s-a umplut carnetelul, are 10 deja si va lua azi diploma, ca asa se da diploma la fiecare 10 calificative bune)
Va pup, poate intru mai tarziu!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna tuturor!
Azi e zi mare: Julian are 4 ani! Si unde mai pui ca Sanzi a gatit curcan, numai bine sa ne cinstim si noi chiar daca nu suntem prin state!
Gabb, sa va traiasca puiul si sa va aduca bucurii multe, sa fie santaos mai intai si voi sa fiti sanatosi sa il puteti creste!
Karina, George a avut in mai pneum. interstitiala si i-a dat atunci tratament cu ceftriaxona, pe care i l-am facut pe branula, ca sa nu il doara. A fost fff scump dar si f eficient, de atunci doar acum mi-a racit, insa vad ca lui i-a trecut in 3 zile, mie de 3 saptamani nu! Sanatate lui Bogdan si sa isi revina rapid! Tare urat e cuvantul pneumonie!
Nina, sanatate Cristinei si glicemii bune! Cresterea asta e tare buna, insa si cu unele urmari la copii! Daca si George se plange ca il dor genunchii... sigur de la crestere! Cred ca ei se iau la intrecere care creste mai repede!
Nicoleta, deja va pregatiti de serbare! La noi inca nici un zvon, abia astept!
Katty, bine ca e fulguletul sanatos! Se pare ca vor fi sebrari frumoase la copiii nostri!
Cornelia, e drept ca bulinele negre si observatiile ii afecteaza pe copii. George a venit suparat cand educatoarea cea noua l-a certat (prima data in 2 ani) si a suferit... Eu am observat ca laudele au mare efect asupra lor, incepand de la chestii banale si cea de-a doua educatoare, care e si mai in varsta, asa procedeaza si are succes. Weekend placut la Busteni si vreme frumoasa!
Lucia, iti doresc sa ai liniste de sarbatori, un copil sanatos si sa se sparga "vraja" cu doua luni, adica Liviu sa nu mai aiba probleme deloc!
Caprioara, mare noroc ai cu gradi pana tarziu, e in avantajul parintilor. Eu alerg ca pana la 5 sa il iau, de obicei e ultimul.

va pup, sa aveti un weekend linistit si plin de sanatate, virusii sa va ocoleasca pe toti si sa va bucurati de ultimele zile de toamna!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina,imi pare rau sa aud ca aveti probleme... Sa aveti grija la perioada de dupa tratament, eu stiu ca e bine sa il tineti acasa un timp, sa isi revina, dar sigur v-a spus medicul. Of, sper sa nu avem probleme, Stefan a avut si el un inceput de pneumonie la inceputul lui octombrie... Sper sa fie ultima pana se insoara! Si dupa! si mie mi-e frica de ele, dar tratate corect, se vindeca foarte bine.
Nina, multa sanatate iubitei tale si sa nu mai aveti probleme cu glicemiile. Pronuntia se corecteaza pana la scoala, si eu eram sasaita, il spuneam pe s cu limba intre dinti. Si acum mai spun asa uneori, dar doar cand ma alint .
Katty, felicitari pentru diploma! La Stefan nu au asa un sistem; totul este sa se comporte bine si in lipsa sistemului.
Elena, ma bucur ca George este sanatos. Iti va trece si tie repede raceala, imi aduc aminte ca prin saptamana 29 am fost si eu cobza, chiar a trebuit sa iau antibiotic, nu mai puteam respira! Dar a trecut...
Si ca sa vedeti ca sunt serioasa cu inca un bebe, va spun ca azi mi-am facut analizele pentru IgM Listeria, Citomegalovirus si Toxoplasmoza. Astept rezultatele peste o saptamana, insa ele vor merge direct la medicul ginecolog. Dupa post cred ca nu mai lungim mult operatiunea... :)
Nicoleta

Mergi la inceput