Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

poze de la gradinita de la petrecere... 2 ore a durat... si dupaia i-a pus la somn ... din cauza mea ca ma prins traficul si mi-a luat 2 ore pe drum dupa tort... dar a fost super nice... pitici s-au mazgalit si pe haine si pe fata... toti au avut fun si au cantat si il felicitau pe Julian care afirma tare mandu "I'm 4 years old .. yes I am " so ranjea la ei :))).
Atatica ... de la gradinita... si sanatate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Buna dimineata !

Nicole, super petrecerea lui Julian ! Si ce tort frumos ! Cred ca a fost delicios !

Ieri seara a fost un eveniment important in familie: l-am mutat pe Bogdan in camera lui, a dormit in patul mare . E drept ca am dormit cu el, dar a fost un pas totusi. Am baiat mare deja !
La inceput s-a culcat singur, dar pe urma a strigat dupa mine. Am luat ieri si aparatul salin, l-am pus in functiune si a mers toata noaptea in camera lui. A dormit bine, a tusit f. putin. Sper sa-l ajute si sa numai raceasca asa de repede. Nu l-am dus nici azi la gradi ca am zis totusi sa re faca bine, ca ieri inca ii mai curgea nasul si de tusit tot mai tuseste. Cred ca-l ducem de luni...

Sanatate bebeilor si parintilor


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Lucia, mai e o gradi langa ea, pe straduta, exact in spatele spitalului (care e si el in renovare) pe Str. Inculet Ion. O parte din copiii de la cea de la strada acum sunt la noi, la gradi Steaua -> le-au dat cateva clase imprumut pana se termina renovarea la ei. A noastra a teminat renovarea in aceasta toamna.

Gabb, super tortul. Ma bucur ca a iesit bine petrecerea si va uram si noi numai bucurii .

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Karina, daca puteti sa il tineti acasa, este bine, isi revine mai repede si isi va reveni si sistemul imunitar. Sa mai spui si despre Salin, daca functioneaza, as vrea si eu unul, poate ne va fi de folos. Stefan doarme in camera lui de la 3 luni, dupa ce l-am mutat la gradi adormea cu unul dintre noi, apoi din toamna asta l-am convins sa doarma singur, ca asa dorm copiii de grupa pregatitoare. Si a mers. Acum avem un ritual de seara, mai face el figuri a sa ne tina pe langa el, dar pana la urma se culca :)). Important este sa existe ceva care sa il tina in camera lui si sa apelati la orgoliul lui de "baiat mare". Noi asa a facut. Mult succes.
Nicole, faina petrecerea, fain tortul. S-au distrat picii, nu-i asa?
Stefan este bine, nu ii mai curge nasul (de cand cu Septlinul, mucii dispar de la o zi la alta...) si nici altceva nu are. Astept week-endul.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Mari, bine ai venit, sa ii dea Dumnezeu sanatate si putere micutei tale!Gabbriela, sa iti traiasca baiatul, ca vorba aia s-a facut mare, sa fie sanatos si fericit. LA MULTI ANI!Caprioara, nu stiam ca mai e o gradinita pe strada aceea. Eu cand eram mica, am fost pentru o perioada la acea gradinita, 43, cea care e in renovare, pentru ca la gradinita mea, se sparsesera tevile caloriferelor pe timpul iernii. Eh, amintiri din copilarie...


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, voi ce mai faceti? Liviu este bine?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumim de intrebare Nicoleta. Ce sa zic, sunt eu mai haotica asa si citesc printre randuri ca in ultima vreme tot am avut diverse treburi de rezolvat prin oras si tot pe fuga am fost. De accea am scris mai rar, dar de citit v-am mai citit.Liviu e bine, pai inca nu au trecut 2 luni de la ultimile probleme . Nu stii, din doua in doua luni, pe tot parcursul acestui an, Liviu al meu s-a inbolnavit. Asa ca ce sa zic, daca la 1 noiembrie eram in spital, sper si eu ca macar pana dupa sarbatori sa ne mentinem pe linia de plutire. Intre timp am inceput iar cu vironalul pentru imunizare, siropuri de propolis si echinaceea si o noua schema de tratament homeopat. Asa ca urez si eu inca o data sanatate multa tuturor piticilor ca stiu ce rau e cand ii avem bolnaviori.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Noi suntem raciti cobza, si eu, dar mai mult Andrei, l-am luat cu mine la serviciu! Asa ca sunt cam stresata ca vorbeste incontinuu! Asa a venit ieri de la gradinita! Sunt multi copii raciti.

quote:
Originally posted by Caprioara

quote:
Originally posted by katty

Gradinita noastra e la piata Dorobanti (str. Venezuela).




Noi suntem pe undeva pe Calea Grivitei, pe langa Biserica Sf. Gheorghe. Ei, era prea de tot sa fie aceeasi gradi, nu ?





Caprioara, mie mi-ar fi placut!!
Gabb, super poze de la petrecere si, intr-adevar, frumos tortul. Cred si bun!!
Karina, si al nostru doarme singurel din februarie, de la 3 ani si jumatate. Si la noi a fost o victorie!!
Va pup, poate revin, ca vine sotul sa-l ia pe Andrei acasa!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ar fi fost frumos sa fie copchiii la aceiasi gradi , dar care era probabilitatea ? Am auzit ca gradi de pe Venezuela e foarte buna. A noastra nu e cu pretentii, dar o ok si am avantajul ca fiind cu program saptamanal il pot lua la 19:30 de acolo, ca mai devreme nu am cum din cauza serviciului.

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, imi pare rau sa aud ca ati racit. Asa mi-e frica de raceli!
Se pare ca pana la urma vom merge la Praid, dar de joi, sper sa fie vremea buna si sa ne simtitm bine, sa gasim locuri... Va doresc sa va treaca repede si luni sa fiti ca noi!
Nicoleta

Mergi la inceput