Cluj rulz! (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

No, pup all!!!

Sorry, Mariana, maine nu putem veni la teatru de papusi, ca a intervenit o treaba la scoala, si evident ca nu ma pot trage pe fund...azi am primit na-na la fund, la propriu de la Filip, tutorele nostru, pentru ca ma lipsit alaltaieri la curs...
...dupa cum vedeti n-am somn...e din cauza efortului...in continuu imi vine sa fac ceva...ma oboseste sedentarismul...azi am fost singura fata care am facut 3 seturi de cate 15 flotari...combinate cu cate 3 seturi de 15 bricege, si 15 genoflexiuni...pentru antrenarea diafragmei facem noi toate nebuniile astea...da' nu mai slabesc, gata m-am reglat....


Tre' sa va zic si fazele astea, ca va prapaditi: ieri ne-a dus la studiu prin oras...o trupa de 22 oameni care mergeau cu cate o foaie si un pix in mana, si cand vedeau cate o persoana interesanta se opreau si scriau...era o frenezie, era sa luam bataie de la niste bisnitari...un mos s-a tinut dupa noi muuult timp, si ne intreba obsesiv ce facem, ce scriem....eee, si de la Baba Nvac ne-a plimbat pe eroilor, pe memorandumului, apoi la central, IN central, la primele 2 etaje...si la piece de resistance: a trebuit sa simtim diferite texturi, asa ca din nou, marea noastra trupa a inceput sa se plimbe pe la toate raioanele etajului 1 si sa pipaie toate hainele de acolo...a fost mortal la lenjerie, sa vezi tzashpe barbati cu chiloti si sutiene in mana, in acelasi timp....se uitau aia la noi ca la casa de nebuni...de fapt nici nu eram departe...mi-a placut la nebunie...apoi via piata mare, unde trebuia sa "inregistram" cat mai multe mirosuri...evident ca doar in piata poti face asta...si mergeam la cate o tanti:" Ne scuzati, putem sa va mirosim strugurii?"...faceau cate o fata...le ziceai ca esti de la facultatea de teatru, te lasai sa mirosi ce vrei tu....mortal, nu asta, ce s-a intamplat ieri....


...acum va zic si io noapte buna...ce a mai ramas din ea, si merg sa dorm...sau cel putin sa incerc...

p.s. Mariana, nu ne-ai zis cum e in Cora...eu n-am fost la cora nicaieri, si sunt f. curioasa...tin minte ca ai luat hainute frumoase si ieftine de la bucuresti....aici cum e?

Roxule, unde esti? Nu te da la fund!!!!!

Pupici

" I think this is the beginning of a beautiful friendship ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Cu dedicatie pentru Svety...no, e mai bine asa?

" Louie, I think this is the beginning of a beautiful friendship ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Florina, sper sa nu ma intalnesc cu voi prin Cluj cand mergeti la mirosit si pipait! M-ai terminat! Doamne ce am mai ras. Freaky!! parca vad cum se uita lumea la voi.
Asa, asa...cu semnatura! Sa mai povestesti ca eu citesc cu o placere de-a dreptul maso prin cate treci tu...cine stie ce va mai pune sa faceti...SUPER.

Codruta ce tot faci? Da muta-te odata ca mi-e dor sa pove.

Creola tu te-ai suparat pe noi? De ce nu mai dai nici un semn?

Roxana tu ce patisi maica?

Noi - io cu Mihai - avem o faza extrem de naspa si tensionata. Nu cred ca a fost asa pana acum. Il menajam noi pe Dani cat putem, dar stiu eu ce simte copilul asta? Iei urla ba tati cand era cu mine ba mami cand il lua Mihai in brate. Nasol rau...sper sa se remedieze cat mai repede ca nu-i a buna.

mamica fericita de Dany-boy (apetitus continuus) www.dropshots.com/svety" target="_blank">



Steaua nostra nu va apune niciodata si lumina ei va dainui mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Florina, ti-am gasit cartea. In romaneste. Costa 8 ron Da-mi un pm daca nu ai gasit-o inca. O sa-ti dau linkul si la articolul in italiana, ca poate te ajuta cu "laboratorul".


mamica fericita de
Dany-boy (apetitus continuus) www.dropshots.com/svety" target="_blank">



Steaua nostra nu va apune niciodata si lumina ei va dainui mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

salutare fetelor...remember me?
nu am avut timp sa scriu si nici chef ....am fost gripati cu totii...apoi am izolat si zugravit intr-o camera...apoi am umblat pe la stomatolog...apoi avem si noi o situatie tensionata cu sotzul...
vroiam sa va zic ca pe Norbert l-au dus de la gradi la teatrul de papusi...si a fost super incantat ..nici nu a clipit o ora intreaga...
Adriana HELP! daca esti prin zona ...nu stiu nr. tel de la voi de la firma...ai putea oare sa-mi comanzi un afisaj la DWF 5590 (cred ca stii despre ce e vorba ) ....si nu in ultimul rand LA MULTI ANI!!! pt. copii
Florina si mie imi plac f. mult povestile de la voi de la teatru ...dar sper sa nu ma intalnesc cu voi pe strada

va pup fetelor

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Stati pe loc sa citesc si eu din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna dimineata

Stanca stai linistita nu e nici o problema, e sezonul si se poate intampla oricand si oricui.v-as chema la mine dar vreau sa fie si Stanca si Razvan asa ca asteptam sa se faca bine.

Mariana, ce ti-ai luat din Cora?io-s happy ca s-a deschis ptr ca noi mergeam la Bucu sa cumparam cadouri ptr copiii firmei(cam 110 la numar) si acu nu mai trebuie din fericire sa ne carabanim.

Florina super povestioarele cu facultatea ta, si sa stii ca si eu am avut o perioada wild vestimentara fara sa fiu artista.umblam numai in bocanci, si poncho si ciorapi verzi sau galbeni sau pantaloni mulati de piele.

Roxi, ti-ai schimbat jobu?unde, cand ,cum e?

fetele io am o problema, dorm din ce in ce mai rau, azi noapte am adormit pe la 1 si la 5 eram in picioare fara somn dar rupta si surescitata.si jur ca nu-s stressata .nu stiu ce sa fac, da-ti-mi idei naturiste ca pic din picioare, cred ca am 200 puls acuma

va pupez



Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Erika, bine ai revenit!
e ok acuma cu sotzu?

Simona, wellcome back dragutza!
cum e, veniti la Chios?nu accept raspuns negativ!!


Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Gata, buna dimineata!

Am citit dar n-am timp de povesti chiar acum, am niste lucruri urgente de rezolvat si apoi vin la voi din nou!

Apropos de Cora pentru parcare, mai exact pentru soferi, pentru numarul mic de magazine, pentru absenta curatatoriei chimice si a spatiului de fast-food-uri si cafenele.

Gagici, mi-a fost dor de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Olim, eu locuiesc in Andrei Muresanu, adica undeva la granitza intre AM si Zorilor. E un cartier foarte frumos, dar din cate stiu eu, destul de scump. E linistit, cu case multe si duce o lipsa acuta de magazine (de asta se plange mereu sotzul, care s-a mutat aici din Manastur, unde ai in orice zona vreo 3-4 magazine non-stop). Strada de care zici tu nu o cunosc, dar m-am uitat pe harta, pare destul de izolata. Oricum, ar trebui sa veniti sa vedeti cu ochii vostri, sa nu cumparati nimic pe ne-ve. Poti sa cauti si tu strazi si zone www.cluj4all.com" target="_blank">aici daca mergi pe harta online.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput