stiti ceva despre euroclinic?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

1550 euro nasterea normala care include tot ce ai nevoie pentru tine si pentru copil, timp de trei zile, iar nasterea prin cezariana 2100 sau 22oo de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Gasiti preturile la ei in site: http://www.spitaluleuroclinic.ro/preturi.php?spec=preturi

Nastere normala: 5735 ron
Cezariana: 7640.5 ron


Eliana (18 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

daca puneai intrebarea asta la mamici de nov-dec, de care si apartii ti se raspundea cu siguranta...chris va naste acolo..pupici

quote:
Initial creeata de dianocica

am 34 sapt si ma gandeam sa nasc in alta parte, nu la bucur (la dr la care am fost pana acum). am intrat pe site ul euroclinic si pare ok. stite cineva ceva?



dolores 34+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

medicul meu este dr herghelegiu, care face si eco. nu platesc in plus, adica merg la control de cate ori ma cheama: la confirmarea sarcinii-cred ca erau vreo 5 saptamani, la 12, la 24, la 32, la 36 si dupa aia mai vedem.
intre vizite mi-a dat sa fac analize, pe alea le-am rezolvat o parte cu dr de fam, altele prin alte parti, ceva mai aproapre de casa, i-am luat nr de tel si l-am sunat cand a fost vreo chestie mai importanta, si cam asta e pana la ora asta.
dar oricum merita intrat pe adresa lor, si merita si o vizita la fata locului.

quote:
Originally posted by Andra_

Cele care nasteti acolo si aveti mai multe informatii, ne puteti spune cam care sint tarifele pentru nastere acolo? Am inteles ca este 2000 euro nasterea, dar in afara de acesti bani, cum se procedeaza cu urmarirea sarcinii, se plateste medicului in plus, cit, cit timp, care e procedeul exact?

multumesc,
Andra



chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

Eu am fost la ei pt o interventie chirurgicala "minora". Este adevarat, nu seamana cu ceea ce stim ca inseamna spital romanesc, dar asta se poate vedea si din turul virtual al spitalului de pe site-ul lor. Despre medici si aparatura nu am auzit decat cuvinte de lauda. Rezervele sunt individuale, curate, luminoase, cu tv, grup sanitar. Despre nastere acolo, am auzit de la cineva care crezand ca a venit momentul cel mare a sunat-o pe doctorita sa o anunte si la momentul cand mamica a ajuns la spital o asteptau la intrare 5 persoane, cu carut, cu tot ce trebuie, gata sa se ocupe de ea. Preturile sunt si ele pe site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Eu am nascut acolo in iunie. Este super ok. Nu se compara cu nimic. M-a costat 88 milioane cu insotitor, am avut rezerva VIP si cezariana. Scorurile sunt si mai mici. Nu as fi nascut intr-un spital de stat ptr nimic in lume. Merita d.p. de vedere. Intrebati-ma si va raspund. Bafta.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

http://new.photos.yahoo.com/ana_sabina_pop/album/576460762332687934#page1

aici am pus poze de la Euroclinic, de la nasterea Alexandrei. Poate ca faceti asa o idee.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Fetelor nu va mai faceti atatea griji. Toata lumea se poarta super. Vin in rezerva si fac curat de 2 ori pe zi, bat la usa si intreaba daca pot intra. Sectia de neonato e super. Am vazut acolo un bebe nascut prematur, era super ingrijit, atat de bine , incat plangea cand pleca dna dr de langa ea. Se invatase cu ea. Rezervele sunt super, dupa ce pleci sunt dezinfectate cu raze. Sala de operatii arata beton. Camera ptr bebei e minunata, bebeii au ambianta, au muzica, sunt foarte bine ingrijiti si spalati. Mamica beneficiaza de cele mai bune conditii. Eu am preferta ca bebe sa stea la sectia de neonato sa ma pot odihni, dar mi-l aduceau cand voiam. Nu va mai faceti griji. Daca va permiteti o nastere acolo, mergeti cu inima deschisa. Eu ma simteam atat de bine, incat nu mai voiam acasa, m-au trimis cu forta. Mancarea e super, primeste si insotitorul. Nici nu poti manca tot ce primesti. Si ptr lauze, am mancat cea mai buna supa din viata mea. Toaleta e impecabila. Totul e dezinfectat, sterilizat. Nu exista infectii intraspitalicesti. Daca voi mai avea un bebe, tot acolo am sa nasc. Si inca ceva nu te scoala nimeni ca la stat cu noaptea in cap ca vine vizita. Dormi cat vrei, iar vizitele sunt permise oricand. Asistentele de garda, vin imediat noaptea si ziua si iti fac calmante, tot ce ai nevoie. Toata lumea iti vb frumos si civilizat. Nu exista sa urle cineva la tine. Sau sa iti raspunda urat, oricat ai fi tu de nervos (asta e testata de mine).

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Hai sa mai incerc o data...prima oara cred ca nu a ajuns mesajul meu.

Ma intrebam daca trebuie sa le mai dam ceva banuti in plus medicului, anestezistului, neonatologului, etc, in afara de tariful practicat de spital.
Adica trebuie sa merg si aici cu "pliculetele" dupa mine?
Sabana, poate stii tu mai multe?
Va multumesc!

Marilena si (un pui mic si iubit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Nu, cum sa fie asa. Din moment ce este privat. Platesti la externare factura si punct. Daca i-a prins ca iau spagi i-a zburat in secunda doi. Numai ca nici nu se pune problema de asa ceva. Eu am platit factura si atat.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos

Mergi la inceput