Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna fetelor!

MIKI,ai fost bestiala cu frigiderul tau sexy!
MIRELA si MIHAELA,imi cer scuze,dar chiar nu m-am uitat de cind activati voi pe forum.Eu sunt "mic-pitic" pe linga voi!

Si sa revin la "grijile" de fiecare zi:azi repetam pentru dictare si testul la muzica!
Colac peste pupaza,sotul mi-e bolnav si "zace" in pat si nici eu nu-s prea "breaza" ca astept "musafirii".Asa ca viata pe mine astazi.Si vremea e friguroasa rau!

Va pup pe toate si macar voi sa aveti o zi mai buna!



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miki.....cand aveam un Artic d-ala mititel de bagam doua cratite in el si se umplea frigiderul....cand era gol,insemna ca nu avem un sfant....asta era.In fine,bugetul familiei a mai crescut si ne-am cumparat si noi un Indesit d-ala de e mai inalt ca mine,ceva la 1.80....Iti dai seama ce scump si dulce e cand e plin,insa cand e sexy ca frigiderul tau....incercam sa nu deschidem prea des usa lui,ca se fac turturi in casa....Spor la treaba,draga mea si sanatate lui Andrei!Si sa sti tu orice discutii cu copiii,care fac o apropiere intre parinte si copil si ii confera copilului senzatia de siguranta si incredere in paintele sau....sunt oricand binevenite.Asta va transforma intai in prieteni si apoi in mama si fiu.Minunat!
Andra.....hai ca m-ai facut sa rad cu sfiosenia bebelicului tau.....Hihihi...de ar fi fetita cred ca cel mai mult s-ar bucura Mariuca si tatal ei,nu?Spor la citit lui Robert!Bafta la scoala de soferi!
Dana....sti tu vorba aia cu :"toate belelele in curu' babii mele"....asa si la tine.Ce-aveti dragilor?V-o fi blastamat careva:sotul racit,tu in asteptarea comunistilor,flacaul suparat ca are test.....NUuuuu,la voi sigyur e cu Luna neagra....Las' ca trece si-o veni iar soarele la voi pe strada.Tinem pumnii pentru baiat sa treaca testul la muzica cu nota mare.Pupici!

Cred ca se lasa cu ninsoare dupa-amiaza asta.....sau in cel mai rau caz cu ploaie....Pup la toate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

fetelor,io nu mai pot tine pasul cu voi,zau.....
ramin in urma mereu.....
uite ca prognoza se adevereste,asa ca stam in casa la caldurica cind nu sintem la serviciu sau la antrenamente....
Diana nu a avut vacanta,mai mult,a dat teste peste teste,e bulversata,a luat si niste note mai mici,la care nu se astepta,ea se stia de 8,9,10......e dezamagita si mai mult dezorientata.....
noroc cu dansurile,care cred ca sint deja o recreere pt.ea....

pup fetele,vreme frumoasa....in suflete,ca afara.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Am un elan in mine . .. .. "Muncitoresc..".. Noroc cu voi ca ma mai motivati si pe mine sa postez aici.
Tot in "slow motion" sant. Dimineata ma infund cu dulciuri si dupa aia . . . ma taresc ca un melc.
Cu groaza ma gandesc ca si eu trebuie sa-l duc pe Elliot la oftalmolog sa vedem cum si ce e cu ochii lui. Parca vad ca de la -1 a crescut si el. Azi dimineata isi cauta cu "inversunare" ochelarii... Adica statea la birou bosumflat ca nu-i gaseste. Mai are obiceiul sa se culce cu ochelarii la ochi. . .
Saptamana viitoare se vor afisa notele si la noi. Cred ca am mai multe emotii decat el.
Andra, vad ca nu ai reusit sa postezi pozele noi, sau nu le-am gasit eu?

pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Buna dimineata de iarna! La noi a nins si e tare frig, insa nu s-a depus nimic, e zloata pe jos.

Ai mei cum au facut ochi, s-au si pus la desene, asa ca iar o sa duc lupte de clasa ca sa-si faca Andreiu ceva teme, ca vine we si apoi gata, incepe scoala, brr.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineata fetelor!

Multumesc lui d-zeu ca e vineri si se termina o saptamina grea!
Vorba ANEI,la mine s-au adunat multe saptamina asta dar iata ca traiesc!

Aseara mi-am tocit creierii cu muzica,mey fetelor m-au dat astia pe spate cu muzica lor,ca nu invata pe note ca la noi si pina ma prind de fiecare data cum sta treaba imi iese par alb.
Am repetat si pentru dictare,sa vedem acum si rezultatele!

SANCA,sa inteleg ca nici la voi nu exista "carnet de note"?Eu am mai spus ,poate sunt mai comunista in gindire,dar eu zic ca era bun!

Si la noi e frig tare,ieri am vazut si eu primii fulgi de nea pe iarna asta!
BRENDA,eu mi-am "pregatit psihic" copilul din dotare referitor la note dar ma rog ultima perla a lui a fost "oricum sunt doar niste cifre"

MIKI,imi pare rau pentru tine ca se termina vacanta asa repede!

Fetelor un weekend calm va doresc!



dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Am uitat sa va spun!

Copilului meu i s-a trezit "constiinta nationala".Imi spune ca e roman si deci indirect imi transmite ca daca face greseli la scris este pentru ca el nu s-a nascut aici!

Daca greselile ar fi de genul,nu stie sa scrie un cuvint as intelege dar atunci cind provin din neatentie...(uita de ex. sa puna o litera la sfirsit si imi spune ca invatatoarea vorbeste cu accent )

Si mai vroiam sa va intreb,copii vostri invata singuri,ca eu am observat ca lui Andrei ii place sa invete cu mine?



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Dana, al meu invata singur, dar ma capiaza. Sta 2 minute, citeste lectia sau poezia si decreteaza: Gata, am invatat! Si cu asta basta. Pana acum il credeam, dar am avut nefericita idee odata sa il ascult. jale. Poeziile le stie, dar lectia la "Mediu" era varza. Stia despre ce e vorba dar nu putea exprima cu niste cuvinte de copil scolarizat ajuns in clasa a 4-a. Cica : balta e o apa unde creste peste". Cand i-am explicat ca trebuie sa se exprime ceva de genul ca e "un mediu de viata natural acvatic" - foarte logic dealtfel, s-a suparat pe mine ca il pun sa reproduca cuvant cu cubvant lectia. Si credeti-ma ca nu era cuvant cu cuvant, dar trebuie sa se exprime un pic mai elevat, nu? Ca de aia invata la scoala si nu pe maidan.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeee,de noi ce mai ziceti,ca la testul de la romana,le-a dat sa puna niste sinonime,printre altele si ale cuvintelor "adanc" si "patrunzator"......ce parere aveti?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:


Miki...tu ar fi trebuit sa adaugi,dupa tirada fiului tau cu balta unde creste peste...asa:"pe care il recoltam toamna,cand se culege porumbul"...Mai ce m-ai distrat,parca citeam din "maximele si cugetarile " lui Alexandru al meu...La noi,la lectia de balta,vietuitoarele baltii sunt:serpii,pestii,tzantzarii,stuful,papura...intelegi tu,nu?Asa ca nu mai face,draga mea ,opinie separata cu cresterea pestilor,ca si noi avem veleitati de exprimare....Ce ti-e si cu copiii astia!Oare si noi am vorbit ca ei?
Brenda...bafta Dianei in tot ce face!
Anca....se pare ca la matale e ora aia sexuala...cu lenea...O fi timpul de vina?Tinem pumnii sa fie notele mari si sa multumeasca pustimea studioasa!
Mey Dana...pe mine una ma enerveaza materia asta,muzica ...careia,sincer,nu ii vad rostul si nu ii vad intelesul...Pe bune: muzica asta ar trebui sa se predea numai la scolile cu specific,iar la restul lumii cateva notiuni elementare,fara teste si alte magarii d-astea.Ma bucur ca doamna lui Alex nu pune accent pe materii de genul asta si se bazeaza extrem pe romana,mate si stiinte...pe bune!Cat despre treaba cu invatatu'....Alex e innebunit sa invete impreuna cu mine,cel putin la istorie imi toaca nervii.Ii place pentru ca eu ii spun mai multe pe langa lectia respectiva,ii explic,ii dau exemple si sta cu gura cascata la mine...de uitam de ce suntem ,de fapt,cu cartea deschisa pe picioare.De exemplu am invatat la istorie lectiile "Dacii" si
"Romanii"....si era acolo ca dacii erau tarani si cei din tagma capeteniilor,cei ce conduceau ostile,cetatea...etc.etc.etc.Si il intreb eu,ca tot nu aveam ce face...daca stie cum se numeau dacii bogati si de ce doar ei purtau caciuli....Eeeeeiiii si de-aici ne-am intins la povestit si da-i si povesteste si de ce aveau dacii steagul ala ca un lup si ce era cu Zamolxe....heheiiiii....si uite asa in loc de o juma de ora ne-a apucat o ora jumate de povesti,pana ne-a scos din visare Marius,sotu'...incruntat si cu vocea aspra:"a terminat de invatat copilu' asta?"...Si tot asa si la romana,si la mate,si la geografie,si la cunoastere ,si la engleza.....Invata si singur,insa e dureros cum invata,ca invata ca papagalul....mot-a-mot,fara sa priceapa o iota si nici macar nu se chinuie sa priceapa...

Dragelor....hai va pup iara si sa aveti weekend frumos!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput