Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Stie vreuna din voi unde il pot da pe Andreiu sa invete sa cante la chitara?

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Miki, super baietii tai. Imi pare bine ca ai reusit sa pui pozele sa-ti vad si eu flacaii.

Elliot azi dimineata mi-a trantit un "din cauza ta nu pot eu sa-mi fac ziua" . . . Inca duc lupte mintale, cu ce e mai bine de facut. Nu vreau sa creada ca daca pune bot i se implinesc dorintele...

V-am povestit ca lui ii place tare de o fata din clasa lui? (totul e in mare secret.) Duminica la biserica Elliot gaseste cartea "Little Women" in curtea bisericii. El zice ca este a fetei (au numere pe cartile de la scoala), si baiatul ii stie numarul. Acasa i-am pus telefonul in fatza si i-am zis sa o sune sa-i dea cartea. Oaaahhhh... Parca l-as fi pus sa-i scrie o scrisoare de dragoste sau mai stiu eu ce... Nu a sunat, binenteles. Luni i-a dat cartea profesorului lor, si a inapoiat-o prin intermediar... Dar l-am pus sa stranga masa, si sa spele vasele, duminica. Cand a inceput cu protestele i-am zis ca daca ma enerveaza sun acasa la fata, cer cu ea, si ii zic ca Elliot vrea sa vorbeasca cu ea, si ii pasez telefonul ... A facut tot ce i-am cerut si nu a comentat nimik...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Sanca, ai fost tare la faza aia. Si Andrei are o feblete in clasa si se fereste cum poate sa fie vazut cu ea, chiar la 3 metri departare. Dar la tel nu are probleme sa vb cu ea, desi convorbirile sunt gen telegrama: Ce avem azi la mate? Aha, bine pa. Sau: Vii in parc? Aaa, nu poti? Bine pa.

Daca tot am invata sa pun poze, sa va pun cateva de la serbari:
Serbare Andrei

Serbare Luca

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Miki, vad ca ai devenit expert la pus poze. Eu inca mai am de invatat cum sa pun link sub cuvant, asa cum ai facut tu acuma cu Serbare Andrei si Serbare Luca.
Andrei e frumos foc. Imi place cum ii sta cu iia (sau cum se scrie camasa aia de in)
Inca sant in dezbateri interne... fac ce fac si numa la ziua lui ma gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna seara!

Mey,mey dar ce de activitate aici!

Din pacate eu am o saptamina ingrozitoare asa ca nu pot tine pasul cu voi!Promit sa recuperez!

Bree da`o fi ceva in aer cu cititul asta de buna voie si nesilit de nimeni?Ca si Andrei al meu citeste acum Eragon!

Promit sa revin cit de curind,asa in forma,si sa vad ce fac si eu cu pozele!

Va pup pe toate si sa ne traiasca "pasionatii de lectura"!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

, Elliot!!!
Sanca, sa te bucuri de baiatul tau in fiecare zi, sa creasca mare, sanatos si frumos, sa-ti aduca numai bucurii si sa fiti fericiti!

Miki, faine poze, faini baieti. M-au distrat teribil copiii mari pe scunelele minuscule.

Eu am programare la medic azi. Fiica-mea era sa lesine in weekendul din vacanta. Am dus-o la mall la shopping cu doua colege si (noroc ca le-am urmarit indeaproape din umbra si n-am plecat) la un moment dat a durut-o spatele si s-a facut alba ca varul, fata, buzele aceeasi culoare alba. Daca nu o intindeam pe o bancuta lesina. Brrrr, n-am vazut-o asa palida niciodata, ingrozitor. Sper sa ma pot intelege cu dr ca nu prea am baza in el.

In alta ordine de idei, si ea are un secret Jake din clasa, dar e dragoste neimpartasita, ca Jake-ului ii place de una din chinezute cu care se tot bate si haraie, c-asa-i dragostea la varsta asta. Uf, asta e , sau mai stiu eu?!?


www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Sanca, sa-ti creasca baiatul mare si destept si frumos Ii serbezi ziua sau nu pana la urma?

mQQm santate copilei tale, au gasit medicii ce a avut de a lesinat? Daca mi se intampla mie, cred ca lesinam si eu imediat dupa copil, ca eu sunt destul de panicoasa.

Ieri am absolvit inca o ora de baschet a lui Andrei, Luca nu a mai putut fi convins sa intre, ii e frica de antrenoare ca tipa si are un fluier
Cica vrea la inot acum piciul. O sa ma clonez si ma duc cu unul la baschet si cu unul la inot. Tatal lor are nus ce predare si nu prea conteaza pe acasa, off, iar o sa am o saptamana din acelea. Si la sfarsitul ei ma cara consortul in nus ce club plin de fum la ziua unui amic. Inca nu a inteles ca nu agreez distractiile astea, ma rog. Las ca imi scot parleala si il car si eu la teatru cu prima ocazie, ca am vazut ca se joaca o piesa de Visniec la Bulandra.

Va las un pic, a venit Andrei , cica sa ii spun un adjectiv inrudit ca forma cu substantivul "lacul". Cam aiurea asta, nu stiu cum vine treaba asta.
O zi buna, revin.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

LA MULTI ANI ELLIOTT!
Sa-ti traisca baiatul Sanca,sa fie sanatos si cuminte si sa ai parte de bucurii de la el.
Fetelor astazi am implinit 30 de saptamani AMR 10 saptamani,bebe este baietzel si trebuie sa nasc in 22-23 martie.

Robert mi-a adus ieri un 10 la testul de la romana,a avut cea mai mare nota din clasa si singura dealtfel,m-am bucurat va dati seama,sper sa fi inteles ca e cazul sa se intoarca pe drumul cel bun.Oricum este in continuare pedepsit ptr ca la scoala s-a batut cu un baiat si i-a rupt camasa de pe el asa ca l-am pus sa ii cumpere din banii lui de pusculitza alta camasa si pana la vacantza din februarie nu are voie afara si la calculator.Pedeapsa este asa de mare ptr ca si el a facut prostii multe:intarziat peste ora hotarata,datul banilor acelui copil fara consimtamantul nostru,bataia la scoala ,raspuns obraznic ,etc.Asa ca pana nu vad semne de indreptare ne aflam in razboi.
tuturor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 29+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti....

Miki,uite ca ai reusit cu pozele,felicitari!Sa-ti traisca si sa fie sanatosi flacaii tai frumosi!
Anca....may ce amenintare pe tine...sa dai tu telefon la fata aia....hehehehehe...Si LA MULTI ANI !cu sanatate pentru Elliot!Sa aiba o zi de nastere frumoasa cu distractie maxima!
Dana,spor la treburi!
Mqqm,sanatate multa don'soarei!Ati fost la medic?Ce are?

Dragelor va pup si sa auzim numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Ana68, multumesc pentru ajutor. Am dibuit greu, dar am reusit.

S-a dus soarele, azi e innorat, si tocmai trebuie sa plec. Nu puteam si eu sa fac asta ieri cand era o vreme de primavara?

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput