Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineata!

Mey ce liniste pe aici!

Noi suntem fericiti ca a ajuns tati meu cu bine,asa ca am avut un weekend plin!
Saptamina asta este destul de incarcata la noi si plina cu evenimente,dar le vom trece cu bine sunt sigura,chiar si miine sper ca totul sa fie ok la sedinta!Fetelor sa-mi tine-ti pumnii!

De joi incep pregatirile pentru marele eveniment de simbata asa ca ,trai pe capul meu!
Sa fiti pregatite va rog,ca eu fac de multe ori cinste saptamina asta!

O saptamina minunata tuturor!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragelor....sa aveti o saptamana plina de realizari...
Nu stiu de ce,dar eu abia astept vacanta de iarna a lui Alex...de el ce sa mai zic?Deja si-a programat cum si cu cine merge cu colindatul,ca doar el nu e mai prost...ca pretenarul lui a strans anul trecut aproape un milion si ce?el nu ar putea?...Ma rog!
Noi vichendul asta am fost la tara,la nasii de cununie(din prima cununie) a lui Marius...Foarte frumos:din curte vedeam muntii cu crestele albe,copilasii mei erau parca ii apucase strechea(tipau si urlau si,culmea,nimeni nu le zicea nimic),am facut gratar...ne-am minunat de frumusetea naturii si a casei gazdei...Vreau sa spun ca Luana si Alex au dormit ca purceii,puteai taia copaci pe ei ca nu auzeau....Minunat!A mers masinuta...de m-a uns la suflet!A facut draga de ea,vreo 300 si ceva de km...fara probleme...
In rest sunt cam necajita si tematoare ca la Luana in grupa mai sunt doar 10 copilasi prezenti la gradinita,din 29...ca restul sunt bolnavi de varicela...parca vad ca in maxim 2 saptamani stam si noi acasa...
Va pup,va doresc o saptamana cu impliniri si spor la treburi...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Dragele mele,as avea nevoie de o sugestie de cadou pentru un baietel de 10 ani.Va intreb pe voi pentru ca aveti copilasi de aceasta varsta si mai mult ca sigur stiti foarte bine ce i-ar bucura.

Va multumesc!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,super week-end,asa mai merge.Uite asa observam diferenta dintre copiii crescuti la tara si cei crescuti in poluari....
Masinuta e cool,o vazui si pe mess......da' tot tre s-o uzi....hi,hi,hi....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Salutare la toata lumea!

Miha, poate un fel de microscop de jucarie, sau daca ii place sportul o minge de piele, manusi de portar, ceva de construit cu suruburi. O carte? La noi nu ar avea succes cartea, dar ma rog.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Intoarsa din vacanta, si cu mancarimi la degete...
Mqqm, da cu in-line skates am fost toata saptamana. Varsam copii la scoala, si pe urma imi faceam traseul in jur la Bay. Vineri am facut Coronado Island, cam 1.5 - 2 ore pe zi, tras puternic... De gatit nu am gatit curcanul, ca l-a facut mama, iar duminica a gatit socrella. Cred ca le e frica sa ma lase sa gatesc...
Noi brad luam de Sf Niculae, care le aduce in ghete la copiluti cuminti cadouri.

Dana, imi pare bine ca a ajuns tatal tau cu bine.

Mqqm, tie iti face opturatii pe canal. Nasol ca ai ajuns la root canal. Aici iti umfla gura cu anestetic, de nu-ti simti jumate de cap o zi intreaga... Cel mai tare plan dental de aici, acopera jumate din cheltuieli. Un root canal e in jur de 500 si o coroana tot atat.

Elliot a avut un inceput de raceala, si sugea mucii la exasperare. L-am bagat pe Fervex si nu mai are nimik. Medicamentul asta ii face minuni. O baie fierbinte, si un Fervex, a doua zi e plin de energie.

Ana, faina masina. Sa o stapaniti sanatosi si sa o vedeti cu cati mai multi Km. Masinile japoneze sant bune si trainice, a-ti facut o alegere super. Culoarea imi place la nebunie.

Saptamana asta nu mi-a iesit nici o pasentza cu baietii. Aveam in plan sa-i pun sa-mi lucreze extra la matematica si sa citim... de unde... Nu am facut absolut nimic (in privintza scolii).

Miha, cum zicea si Mikki, pentru un copil de 10 ani - microscopul de jucarie e o mare atractie. Elliot s-a mai bucurat cand a primit 20 de dollari de la soacra-mea, si o carte gen - Cartea recordurilor - Rippley's Believe it or Not.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dana, ce frumos ca a ajuns tatal tau. Si ce-mi place cum ii zici "tati meu"! Si eu o astept pe mama in 12, mai avem un picut.

Sanca, eficient medicamentul ala ma duc si eu sa-l gugalesc dupa ce termin de scris. Si la noi vine de obicei Mos Niculae, dar e tare sarac de obicei. Eram indragostita de joardele alea ornate din Romania!!!

Eu am saptamana asta interviurile cu profii pt fiu-meu. Mamamliga ei de treaba, ca iar trebuie sa stau si s-ascult ce branza buna in burduf de caine e, sunt sigura!

Cat despre radacina mea canina abcesata, mai am o zi de antibiotic si programarea e pe martea viitoare. Nu mai sunt in dureri. Despre pret, canalul in sine nu va fi mai mult de 300 ca e canin si are doar o radacina (nu 4 ca maselele, alea costa vreo 700 aici), plus ceva pt ca nu e nou, adica il reface pe un root canal existent (SPER). Dar nu asta e problema mea costisitoare, ci ca radacina e doar o particica dintr-o lucrare de vreo 3000 (fara implant, sau 8000 cu implant) pe care as fi vrut mult de tot sa o aman deocamdata - chestie de buzdujeb ca eu sunt consultant si n-am asigurare de dentist. Din pacate trebuie sa marturisesc ca sunt foarte familiara cu toate operatiunile stomatologice, atat aici cat si in Ro (urmari ale nasterii mele premature). Cand am fost in Ro azi vara, am fost la detartraj la verisoara sotului (haha, 15 dolari) si mi-a spus ca cel mai mult o ingrijoreaza caninul asta, desi n-aveam nici un simptom... Asta e, trece cumva!

Cate o zi super la fiecare!


www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mqqm, ce bine ca vine mama ta la facut sarmale si cozonac. Cum ii place de sarbatori aici?
Nasol cu dintii. Eu votez pentru implant, chair daca e mai scump. Incetul cu incetul tii faci si sant buni facuti, decat sa te complici cu "poduri si sosele...." Plus de asta, nu uita ca se poate negocia pretul si poti face payment plan - adica sa platesti in rate 2 ani zile.

Cadou pentru copil de 10 ani. Telefon Mobil. Pana anul asta - asta isi dorea baiatul meu. Mai ales ca sant niste mobile cu 1G de muzica pe ele, ce mai, un iPod cu telefon. Bine ca i-a trecut, ca numai bani pentru abonamentul lui nu dadusem...

Sa va scriu o faza haioasa. Pana acuma ma certam cu Elliot ca nu-l asteapta pe fratele lui sa mearga impreuna de la scoala. Elliot zicea ca Matei merge prea incet. Discutii cu Matei, sa mareasca si el pasul un picut... Ei bine, azi, cand au sosit acasa de la scoala, Elliot gafaia de numa. L-a alergat Mateias de la scoala pana acasa, l-a tinut numa intr-o fuga, iar Elliot a trebuit sa alerge ca stie ca sant probleme daca-l lasa singur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Anca....vad ca baietii tai sunt haiosi foc...Nu vreau sa te supar,dar cand mai scri despre nazdravaniile lor imi vin in minte desenele alea animate,daca iti mai amintesti,cu Lolek si Bolek....Hehehehe....Bine ca sunt sanatosi!Saru-mana de cuvintele frumoase pentru masinica!
Miha...fi-miu vrea un joc,se numeste "Europolis" si,chiar daca are mobil,vrea altul,mai performant,cu MP3,camera,optiune internet,bluetooth,infrarosu....asa ca de Craciun se va alege doar cu Europolisu(un fel de Monopoly).
Brenda,saru-mana si la matale de cuvintele frumoase!Pai undam,cum sa nu udam masina....hehehehee....cu toate ca a tras vreo doua ploi la Timisoara de cand am luat-o...Pai sa sti ca am avut weekend fain...abia astept sambata sa vedem incotro o apucam...
Mqqm,pai insanatosire grabnica....sti tu cum e ca mai bine mai nasti o daca decat sa ai dureri de masele si dinti...
Dragelor....pup la toate si sa auzim de bine.Mai vorbim noi!Pa,pa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, da, exact ca ciorile alea 2 care faceau tampenii sant...
Azi dimineata aruncau cu slapii si ghete pe acorperis... Ca la noi, la nimenea.
Saptamana trecuta l-am dus pe Elliot la examenul de ochi. Dioptriile i s-au schimbat cu numa 0.25, prea insignificant ca sa-i schimb ochelarii. I-am mai facut o pereche, iar pe cei care ii are acuma, i-au aranjat un pic, (ca-i rosese), erau ca vai de ei. Le-a schimbat pernitele si pus alt plastic pe brate, arata ca noi. . .
La voi cu ce vine Mos Niculae?
Le-am cumparat un panou (habar nu am unde o sa-l pun, ca e destul de mare). Se scrie cu carioca - facut patul, dat cu aspiratorul, spalat vase, si se pun stelute. La x stelute li se da premii - bilete la film, o pizza ceva.... Am mai incercat eu un sistem asemanator, dar cu marbels (margele de sticla), si parca-parca dadea roade.

Mergi la inceput