Parinti cu copii de SD 8

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Kriss, TOATA LUMEA CREDE CA TE-AM JICNIT, CA TI-AM VuRUT RAUL ,COPILULUI SI TIE. NU ERAM SG. CAND DE LA SERVICI DIMINEATA(MAMA MEA ARE 64 ANI NU E OBLIGATA SA-TI CITEASCA mizerile), am citit masajul tau de pe mess. Repet, nu sunt obligata sa-ti "indur" mizeriile. AM MARTORI. nu numai mama mea/. ERA COLEGA CU CARE AM FOST LA "sEMINAR"DAR SI-................................ NU STIU CE SA MAI CRED FATA DE LA "PROTECTIA COPILULUI".kRISS AM SIMTIT CA TOTUL SE RASTOARNA, ACUM CAND TOTUL "PLECASE" PE UN "DRUM NORMAL"nu stiu ce sa mai cred......... le-am povestit"trebuia sa ma justific" cum ma intrebai pe mess. despre venituri, casa,............ai stricat totul........................... chiar nu vrei sa intelegi ca acesti copii trebuiesc integrati ce vina am eu ca (pe munca mea am un venit mai mare cu putin de cel pe care statul ti-l da?) ce vina am eu (si altii ca tu nu ai o casa),......................fiecare cu soarta lui. ti-am spus:'te ignor, lasa-ne in pace", nu vrem sa mai stim de tine,............ E p0roblema voastra ce credeti. nu eu am fost sg. cand aseara Kriss mi-a trimis niste mesaje "bine voitoare"....... Paula imi pare rau mai gandeste-te.......si nu esti sg. eu nu ptea ma pricep la calc.(recunosc)dar intr-o buna zi am sa va trimit "aceste mesaje calduroase"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Fetelor dragi, chiar nu sunt suficiente probleme? Chiar trebuie sa mai faceti voi si altele? Nu inteleg ce aveti de impartit atata... Noi toti am inteles ca voi doua nu puteti comunica, atunci ca un sfat prietenesc nu mai comunicati. Sincer sunt destule lucruri pe care va puteti focaliza... Va imbratisez pe amndoua!
O noua sarcina e o ideie destul de buna, nu pot sa va descriu cat de stresata va fi perioada ei.... dar ma gandesc ca am decis sa raman insarcinata pentru ca am sperat ca va fi bine de data asta... e greu sa te focalizezi pe asta... e greu sa ai incredere in doctori... e greu sa te bucuri de sarcina...
Paula cum a fost la tine?
va pup

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

copilul meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Cristina26 tu chiar esti insarcinata?ce minunat!!!!!!!!!!!!!!!TE IUBIM SI SA FII IN CONTINUARE ALATURI DE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

mai fetelor!terminati ma...haideti,ganditi-va ca vin sarbatorile,acum toata lumea trebuie sa fie bucuroasa,iubitoare,intelegatoare...chiar credeti ca aceste certuri aduc ceva bun pentru voi?eu nu.nu vreau sa ma bag intre voi,nu voi face niciodata asta,insa,va rog,nu va mai jugniti si supara una pe alta.vorba cristinei,mai bine incetati,nu mai vorbiti,decat sa va faceti rau una alteia!mai ales ca voi sunteti din acelasi oras...e pacat,ar fi trebuit sa fiti bune prietene,pt ca amandoua aveti aceeasi problema ca si noi ceilalti:un copil cu SD.insa,daca nu se poate,incercati si nu mai vorboti,pt ca nu vaceti altceva dacat sa va faceti rau una alteia.ganditi-va ca aveti copilasi,iar starea voastra de suparare si nervi le-o transmiteti si lor.vreti asta?nu cred.eu va doresc toate cele bune,multa sanatate voua si copiilor vostrii si sper ca intr-o buna zi sa redeveniti prietene si sa lasati totul in urma.CRISTINA,draga,eu iti doresc multa sanatate si toate cele bune.ma voi ruga pt tine si bb-ul tau.dumnezeu te va ajuta pentru ca ai un suflet minunat.ai incredere!!!!va sarut pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_kiloms spune:

quote:
Originally posted by ardeleanu

mai fetelor!terminati ma...haideti,ganditi-va ca vin sarbatorile,acum toata lumea trebuie sa fie bucuroasa,iubitoare,intelegatoare...chiar credeti ca aceste certuri aduc ceva bun pentru voi?eu nu.nu vreau sa ma bag intre voi,nu voi face niciodata asta,insa,va rog,nu va mai jugniti si supara una pe alta.vorba cristinei,mai bine incetati,nu mai vorbiti,decat sa va faceti rau una alteia!mai ales ca voi sunteti din acelasi oras...e pacat,ar fi trebuit sa fiti bune prietene,pt ca amandoua aveti aceeasi problema ca si noi ceilalti:un copil cu SD.insa,daca nu se poate,incercati si nu mai vorboti,pt ca nu vaceti altceva dacat sa va faceti rau una alteia.ganditi-va ca aveti copilasi,iar starea voastra de suparare si nervi le-o transmiteti si lor.vreti asta?nu cred.eu va doresc toate cele bune,multa sanatate voua si copiilor vostrii si sper ca intr-o buna zi sa redeveniti prietene si sa lasati totul in urma.CRISTINA,draga,eu iti doresc multa sanatate si toate cele bune.ma voi ruga pt tine si bb-ul tau.dumnezeu te va ajuta pentru ca ai un suflet minunat.ai incredere!!!!va sarut pe toate



Mare dreptate are ardeleanu, noi suntem aici sa ne sfatuim si sa ne ajutam una pe alta cum putem !! :(

Numai bine fetelor , sa aveti sarbatori fericite ! Si pentru bebei vostri numai sanatate!

http://new.photos.yahoo.com/lili_kiloms - Aici poze cu Zuzu al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by mihaelabeldimanescu

Cristina26 tu chiar esti insarcinata?ce minunat!!!!!!!!!!!!!!!TE IUBIM SI SA FII IN CONTINUARE ALATURI DE NOI




Va multumesc din suflet.
Inca nu am ajuns la spital, dar mi-am facut programare pt luni la ora 3. Sper sa fie intr-un ceas bun.
Va iubesc si eu mult!!!!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

copilul meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Mai fetelor,nu mai inteleg nimic.Cum intru putin pe forum,cum gasesc nu stiu ce mesaj la adresa mea.Cred ca ma voi retrage pt o perioada.Nu am chef de discutii cu anumite persoane.Vad ca chiar daca ignor mesajele,ele se inmultesc.Si cum nu vreau sa deranjez pe nimeni....ma retrag.Se pare ca se va linisti totul dupa ce eu nu voi mai scrie aici.Asa ca am luat o hotarare:ROG MODERATORII SA-MI INCHIDA CONTUL.
VA UREZ ANTICIPAT SARBATORI FERICITE SI TOT BINELE DIN LUME.
pt voi.
Poate asa va fi mai liniste pe aici.Nu am facut nimic care sa deranjeze pe cineva anume.Am spus si o mai spun pt ultima data:am un copil caruia sa-i acord atentie;si eu nu dezgrop mortii cum fac unii.Chiar n-am chef de cearta.
pt voi si multa sanatate.
Muklte persoane de pe forumul desprecopii mi-au facut rau.Am intors si celalalt obraz....,dar cati obraji am eu?????

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTINA,dar nu trebuie sa va inchideti conturile mai fetelor!decat sa nu mai vorbiti una cu alta si gata!nu este asa greu.repet:suntem aici sa ne ajunam unii pe altii si sa ne sfatuim,sa ne bucuram ca suntem prieteni.nu sa ne certam.nimeni nu vrea asta,si cu atat mai mult sa va inchideti conturile.parca acum ceva timp ii spuneai paulei sa renunte la ideea de a isi inchide contul.si acum vrei sa il inchizi tu.este treaba ta,nu vreau sa ma bag,dar parerea mea este ca acest forum ne ajuta pe toti si cel mai bine ar fi sa fim cu totii in continuare membrii.eu va sarut pe toate si va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Reactia ta Cristina e ca si cum te-ai suparat pe noi toate, eu in nici un caz nu am avut intentia de a te supara. Iar daca am facut-o imi cer scuze.
Tu stii ca noi te iubim... noi suntem ca o familie aici.
Ne doare cand vedem ca nu va puteti intelege, atata tot.
Pupici tie si la printisor

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

copilul meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felis, daca gandeam prea mult nu faceam pe bb 2. M-am lasat dusa de val si am mers mai departe(ca trebuie sa am 2 copii, ca Alexa sa nu fie singura, noi sa stim pentru ce muncim....). Daca as fi stiut ce si cum va fi cu inca un bb nu as mai fi facut cu siguranta. De nervi, probleme nici nu mai vorbesc ca ma duc ... dar incerc sa fiu tare, sa le depasesc si in acelasi timp sa ma bucur ca am facut inca un bb. Incerc sa nu combin supararea cu bucuria si harjoneala copiilor si sa fiu fericita si sa reactionez cum trebuie la toate prostioarele lor.
Sotul, rade si spune ca daca nu mai aveam inca un bb cine mai facea curat in bucatarie prin dulap, cine baga telecomanda in WC, cine mai strica toate tel., cine mergea la urgenta la 10 noaptea ca si-a spart capul.....?????
Asa ca, toate le-am facut pentru Alexa, pentru noi...ca sa avem si noi de ce ne bucura. Acum depinde de voi ce va doriti cu adevarat.
Am si eu probleme cat casa de mari, nu am bona, caut disperata una, nu are cine sa o duca pe Alexa la gradi.....si cu toate astea trebuie sa le rezolv pe toate, sa gasesc o solutie.
Cristina, mi-a fost foarte greu pana am ramas gravida, si putin la inceput. A mai fost o perioada prin luna a 3-5 cand dr. imi spuneau ca nu se stie daca bb e sanatos. Am spus ca sa nu ma gandesc la sata si am incercat sa-mi ocup timpul cu altele si sa nu ma gandesc la sarcina. Am fost cam rece cu el, cu sarcina, imi era frica sa-l si mangai sa nu-l deranjez, sa nu-l supar,sa ma gandesc daca este sau nu sanatos. Am trecut si a fost foarte bine. Acum la cat de mamos si dulce este, recuparam tot ce am pierdut si ne harjonim....
Eu cred ca daca iti propui sa fii tare, si incerci sa te autocontrolezi singura fara medicamente, sfaturi....reusesti cu siguranta. Cand ma intalneam cu cineva si sarea pe mine ca ce-mi mai trebuie inca un bb? plangeam, dar nu in fata lor si ii infruntam de-si cereau scuze de ce era la gura mea. Trebuie sa fii pregatita pentru a infrunta tot si sa mergi mai departe. Toti ce-i ce ma condamnau ca mai fac un bb nu i-am mai vazut, nu m-au ajutat cu nimic, nu am treaba cu ei....si eu sa fiu influientata de catre ei?
Mihaela lasa o data pentru totdeauna cearta si impacativa. Aveti aceleasi probleme(copii) si trebuie sa fim prieteni ca trebuie. Nu suntem perfecti toti si trebuie sa ne acceptam asa cum suntem.





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput