Parinti cu copii de SD 8

Parinti cu copii de SD 8 | Autor: paula2003

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52863&whichpage=1" target="_blank">1,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61594" target="_blank">2,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64294&whichpage=1" target="_blank">3,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67163&whichpage=1" target="_blank">4,www.desprecopii.com/forum/topic.asp? br / TOPIC_ID=71203" target="_blank">5,6,7,



Continuare la discutiile legate de copiii nostri.

http://www.sindromdown.ro/forum/




Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Alexandra este mult mai bine decand suntem acasa. E rau ca nu se mai joaca cu copii dar va recupera.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Ma bucur ca Alexandra se simte mai bine... Pe Mihai l-am dus la cresa acum 2 saptamani bine, si l-am luat dupa zile bolnav, l-am pus pe picioare, ca sa il iau dupa alte 3 zile iar bolnav... Chiar daca financiar nu-mi permit, am sa caut pe cineva sa stea cu el... nu se mai poate asa... Imi convenea cresa din multe puncte de vedere, mai ales financiar, dar sanatatea e cea mai importanta... Am sa il mai duc din cand in cand, poate cd am sa aud ca au dat drumul la caldura...)... Acolo se joaca cu copii, sta pe scaunel singur, la masa cu ceilalti copii.... Pt evolutia lui e f important, dar... sanatatea...

PS PAULA , de mult voiam sa iti zic, schimba titlul: Parinti DE copii CU SD

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

PAULA,ma bucur pentru alexa.paul ce mai face?este bine?FELIS doresc multa sanatate puiutului tau,si sa te indrume dumnezeu sa faci tot ce consderi ca este bine pt el.pentru toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Si eu ma gandeam sa-l duc la o cresa sa fie in colectivitate ,macar pt 1-2 ore.Dar mi s-a spus sa-l duc dupa ce merge bine in picioare..La cresa stiu ca se duc si bb.De ce mi-o fi zis asa?Pt ca are sd cred..
Paula,imi pare bine ca sunt bine copilasii.
Felis,faci ce e mai bine pentru puiul tau.
pt voi si multa sanatate la puiuti.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Noi suntem inca bolnaviori... ca la cresa era frig in dormitor, asa ca ne-am pricopsit cu o raceala... si curge nasul, dar in nas nu pea sunt mucisorii, ci in gat... cu toate acestea... papa al meu copil... de ma dispera... toata ziua: "PAPA, PAPA" si nu zice de forma Alaltaieri dupa ce s-a trezit, papase la pranz mancare gatita si am zis ca e ok sa ii dau 2 cutii de branza cu fructe in care am pus si biscuiti sa fie mai satioase dupa ce a terminat plangea de foame "PAPA, PAPA" zicea cu mare disperare... si in lipsa de altceva i-am dat... paine... Cand vede scaunul de masa ca il aduc in camera vine disperat spre el zicand fara oprire "papa, papa" si incearca sa se urce singur in el... doar doar o manca mai repede si dupa ce ai terminat ce ai sa ii dai nu vrea sa se dea jos din el daca mai vrea papa

Ieri de ex a papat ciorba dar cu multe legume, fidea, carne si 4 felii de paine. A papat 3 sferturi, a dormit o ora si cd s-a trezit, nici nu deschisese bine ochii: "papa!" si a terminat de papat... S-a mai jucat, a si dormit si cd s-a trezit (eu in timpul asta am gatit: pilaf) i-am dat pilaf cu carnitza de pui facut ca pentru noi. A papat o portie normala si am reusit sa nu mai aud cuvantul "papa" pt... 2 ore. A stat la soacra cat am fost eu cu taica-su sa rezolvam o problema... timp in care i-a facut capul mare "papa,papa!" Cd am venit i-am dat banana si a mancat dintr-o banana mare cam 3 sferturi, am venit acasa si i-am facut lapte cu biscuiti si cereale in timp ce el nu se mai oprea din vorbit "papa, papa!" Parca nici nu ar fi racit si nu el ar harai de atatia mucisori in gat...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"septembrie 2006"
....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

ma bucur pt puiutul tau felis...bravo lui ca mananca.eu sunt tare suparat pt ca bb meu nu vrea sa manance mai deloc/.ce sa ii mai fac?nu mai stiu.sunt tare suparata.am alergat foarte mult pentru a intra in comisie pt bb.la primarie,de la primarie la protectia copilului,apoi iar..si iar..nu mai pot .nu mai am putere.s-au strans atatea pe capul meu incat ma simt doborata...am slabit enorm.sunt piele si os...nu are cine ma ajuta,bunicile sunt la servici...maine s-ar putea sa ma operez si tare sunt ingandurata ca nu are cine sta cu cristi...nu ma mai gandesc la mine,doar vreau sa scap sa vin repede la printisorul meu.sper ca mama sa rezolve sa isi ia cateva zile liber.nu stiu sigur.ma voi duce dimineata la 8 sa vedem ce zice medicul.poate imi face programare sau poate ma opereaza maine.nu imi ramane decat sa va doresc tot binele si multa multa sanatate.KRYS,din pct meu de vedere,bb tau este destul de mic pt cresa.nu stiu ce sa zic,dar cristi are 2 ani si consider ca la varsta asta nimeni nu se poate ocupa mai bine de el ca mamica lui...sper ca tu sa faci alegerea potrivita pt micutul tau,si mai sper sa ai grija de tine sa fiti sanatosi.va pup si o sa va simt lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

FELIS ,trebuie sa fii fericita sa vezi ca puiul tau mananca.Vorba CORINEI ,noi nu avem norocul asta.Si la mine e o intreaga aventura masa.Am inceput sa-i dau mancare gatita si dimineata ca lapte nu mai vrea nici cu cereala nici fara....,in nici un fel.
CORINA ,multa sanatate si ma rog pentru tine.Sa treci cu bine de operatie si sa te intorci sanatoasa la puiutul tau.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

multumesc din suflet KRYS,sper ca bb-ii nostrii sa fie sanatosi de aici inainte si sa nu ne mai"luptam"cu ei sa le dam sa manance.multa sanatate lui andrei si toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

multumesc mult KRYS,si eu ma rog pt voi toti in fiecare seara si ma gandesc mereu la voi.am ajuns la concluzia ca daca nu avem grija denoi,tot noua ne va fi rau.asa ca va dau un sfat:cand vedeti ca va simtiti rau,mergeti la medic,nu mai amanati pt ca altfel veti ajunge ca mine.operata la san la 23 de ani si ingandurata de bebeul vostru ce va face,cu cine va sta...sunt terminata psihic.am ajuns in momentul in care spun:nu mai pot.sotul meu a plecat de 2 sapt si imi e foarte greu fara el.mie ca mie,insa lui cristi ii este enorm de greu.il striga pe tati in fiecare dimineata cand se scoala si imi arata pozele lui cu "tutu"(asa ii spune)il pupa si ii simte lipsa.m-a terminat.nu mai pot de mila lui.ii curg lacrimile cand il vede pe tati si il striga mereu...nu stiu ce sa ii fac.nici lui taica-su nu ii pot spune despre asta pt ca l-as dobora si pe el emotional.si astfel nu stiu cum sa fac ca copilului meu sa ii fie bine,si eu totusi ma opereaz...nu am probleme cu bb-ul meu de sanatate ,insa am probleme emotionele,ceea ce,din punctul meu de vedere nu sunt bune pt un copil ca el.va pup si va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

KRYS, CORINA... multumesc mult... Sa dea Dumnezeu sa pape toti copilasii si in primul rand sa fie sanatosi...

CORINA... imi pare tare rau de ce povestesti... Eu nu am povestit pe aici... dar eu in medie cam 3 din 7 zile ale saptamanii sunt cu moralul la pamant... din diverse motive si mai ales ca nu mai rezist psihic la stres... si la cate probleme se aduna nu mai stiu in ce directie sa o iau... uneori am impresia ca am sa clachez sau am sa ajung la nebuni...
De mine nu mai am timp ... deloc... de protejat... de unde atat sa ma mai protejez...
Sanatate multa sa iti dea Dumnezeu, sa treaca cu bine operatia si sa vii repede la printisorul tau

Sanatate si putere sa va dea Dumnezeu la toate...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput