Oferte de cazare de la DC la DC

Oferte de cazare de la DC la DC | Autor: lgireada

Link direct la acest mesaj

M-am gandit ca poate fi interesant un subiect unde sa vina un/o membra DC si sa zica: as avea nevoie de cazare pt x zile in orasul cutare. Si un/o alta membra DC sa zica: da, eu as putea oferi cutarica camera la pretul cutarica :D. Vi se pare util? Asta avand in vedere cat de multi asteapta prin garile: Vatra Dornei, Busteni, Predeal, Costinesti, etc cu placute de genul: CAZARE. Si cati poate ar avea nevoie de cazare, dar nu-si permit neaparat un hotel si poate nici nu au nevoie de facilitati de hotel.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos



Listuta noastra - oferte:
Ligeea - casa de vacanta in Delta Dunarii la Uzlina
orchid - Australia, Queensland - apartament cu doua camere (dormitoare) complet mobilat la 150 m de o plaja superba
cinta - tarile baltice, zona Rigai
Ancade - Olanda (Eindhoven)am o camera cu pat dublu
Yasmine - la 30 de km de Heidelberg , Germania
ionica - o casuta de vacanta in Corsica,intre munte si mare;4camere mobilate,bucatarie echipata , salon cu chemineu(pentru romantici iarna),terasa cu "bbq place" vedere la mare 190° gradina este de 5000m²,privat total
alba Germania la Marea Nordului,in BREMERHAVEN, apartament mobilat cu 4 camere,plus o gradinita tare frumoasa
Marilen ofer cazare la mare(Constanta), intreg apartamentul in perioada in care suntem si noi plecati in concediu sau in rest,o camera.
cici www.casa-gianina.ro
michelle-usa Eu am o vila in Eforie Nord, Vila Meridian.400 m distanta de plaja. Are 7 camere spatioase (4 duble si 3 triple), baie in fiecare camera, tv, cablu. Oferim access la un living foarte spatios, bucatarie utilata, parcare, terase, gratar.

Pt detalii contactati pe pm persoanele in cauza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mie mi se pare foarte util un astfel de subiect. De altfel, exista site-uri specializate pe astfel de schimburi, in general pentru vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si la noi cred ca ar prinde ideea unui astfel de site, dar pana una alta, si aici pe forum mi se pare ok. Sper sa nu incalc vreo regula a forumului, le-am recitit inainte de a posta, dar daca nu e ok, imi cer scuze si sterg si subiectul.
Daca tot am inceput, mie mi-ar placea sa merg undeva in vacanta de iarna, dar preturile sunt de speriat peste tot, comparabile cu vacantele in strainatate. Asa incat daca sunt oferte intr-o zona montana, de preferat Vatra Dornei, Gura Humorului, Durau (mai aproape de Iasi) m-as bucura.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Fantastica idee, Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Multumesc Lorelei!
Daca ramane in top, pe prima pagina, avem si sansa sa fim cititi de multi membri DC. Si sper eu sa fie o idee bine venita si cu rezultate in acelasi timp.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Liliana, pt. zona care te intereseaza pe tine, adica N Moldovei, ia legatura cu colega noastra cici - pensiunea Geanina.

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Multumesc, am scris la topicul de la generale cu Casa Gianina.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu am o casa de vacanta in Delta Dunarii la Uzlina chiar in rezervatie . Sunt 2 -una a noastra si una pentru prieteni carora le dam cate o cheie cu conditia sa lase curat .Are 2 dormitoare si o sufragerie, baie cu dus si apa calda si o mica chicineta u frigider . Se mai poate gati si la bucataria de vara , la gratar , etc. Cabana e de lemn , cu aer conditionat si o soba cu lemne pentru toamna .
Acum facem un iaz in spatele caselor - avem un teren mare de cca 2ha , dar peste se pescuieste chair din fata caselor in Dunare , e unul din cele mai bune locuri de pescuit de pe bratul Sf. Gheorghe .
Pot pune si fotografii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

La vara ma inscriu si eu :)
Ligeea

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by ligeea

Eu am o casa de vacanta in Delta Dunarii la Uzlina chiar in rezervatie . Sunt 2 -una a noastra si una pentru prieteni carora le dam cate o cheie cu conditia sa lase curat .Are 2 dormitoare si o sufragerie, baie cu dus si apa calda si o mica chicineta u frigider . Se mai poate gati si la bucataria de vara , la gratar , etc. Cabana e de lemn , cu aer conditionat si o soba cu lemne pentru toamna .
Acum facem un iaz in spatele caselor - avem un teren mare de cca 2ha , dar peste se pescuieste chair din fata caselor in Dunare , e unul din cele mai bune locuri de pescuit de pe bratul Sf. Gheorghe .
Pot pune si fotografii.

ligeea



Ce frumos suna ... si nici eu nu am mai fost in Delta pana acum. Poate la vara ... tinem legatura !

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by ligeea

Eu am o casa de vacanta in Delta Dunarii la Uzlina chiar in rezervatie . Sunt 2 -una a noastra si una pentru prieteni carora le dam cate o cheie cu conditia sa lase curat .Are 2 dormitoare si o sufragerie, baie cu dus si apa calda si o mica chicineta u frigider . Se mai poate gati si la bucataria de vara , la gratar , etc. Cabana e de lemn , cu aer conditionat si o soba cu lemne pentru toamna .
Acum facem un iaz in spatele caselor - avem un teren mare de cca 2ha , dar peste se pescuieste chair din fata caselor in Dunare , e unul din cele mai bune locuri de pescuit de pe bratul Sf. Gheorghe .
Pot pune si fotografii.

ligeea


pare super. asteptam pozele!
s-ar putea sa ma intreseze si pe mine, dar mai pe la primavara - vara. activeaza-ti PM-ul si o sa te contacteze persoanele interesate.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput