CAUT ARHITECT SERIOS

CAUT ARHITECT SERIOS | Autor: ionelaf

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor
Caut un arhitect pentru a incepe actele suntem la inceput de drum,, dorim sa incepem actele fiinca am strans banii pt. ele,, speram sa fie un pret cat de cat accceptabil,, si la vara daca Ne Ajuta Dumnezeu sa incepem casuta caci ne-am saturat sa platim chirie,,offf si cu bebe mic,,,:(
va rog sa-mi recomandati un arhitect serios cu care sa putem colabora ,
Va multmesc foarte mult si succes incontinuare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

Primul lucru pe care ar trebui sa l spui e cat vrei sa platesti. eu pot sa ti recomand o firma de arh dar te costa mai mult. daca vrei sa iti faci proiectul doar cu arh, nu cu firma, te costa mai putin dar trebuie sa alergi tu dupa autorizatii, sa depui dosarele... daca vrei scrie-mi pe mateescudiana@yahoo.com ca sa nu dau date sau contacte pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Daca nu ai gasit da-mi un mesaj pe PM si vorbim.Sotul meu este arhitect foarte serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adison44 spune:

Stiu si eu un arhitect si poate mai oferte nu strica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

eu sunt arhitect... sunt acum in CIC cu bb de 4 luni, dar nu mi-ar strica ceva de lucru acasa. oricum mai colaborez de-acasa cu cineva. daca te intereseaza pot sa-ti trimit ceva pe mail ca sa vezi cam ce-am mai lucrat, sa-ti spun si la ce sa te-astepti daca vrei sa construiesti o casa... in orice caz daca ai gasit pe altcineva nu ezita sa ma-ntrebi orice nelamurire ai avea. te ajuta sa ai si a doua parere.

www.dropshots.com/day.php?userid=192859&cdate=20061103&cimg=6" target="_blank">stefi
poze
ada mamica de stefi (08.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

am scris catre doi "arhitecti seriosi" declarati aici: ralucasimarius si adas. Am scris demuuuult, dindu-le info despre dorinta mea si crezind ca imi vor raspunde macar "nu ma intereseaza", "nu am timp" sau "proiectul tau e intr-o stare jalnica si n-am chef sa ma complic". Nu era bai, lumea e mare, poate gasesc si eu pe cineva pina la urma.
Intre timp cei doi "arhitecti seriosi" au mai luat cuvintul pe forum...voua, daca ati apelat la ei, v-au raspuns?
De vorbe mari sint satula pina in git! vreau fapte!
Poate nu as fi reactionat la tacerea lor daca nu as fi vazut subiectul"de ce ne trebuie un arhitect" la ZZ...ce nefericire...cite pretentii si, in contrapartida, cite promisiuni!!! pina devii clientul lor si-apoi......vai de tine, clientule!
Iar comparatia cu loganul si mercedesul...faina rau! si eu care ma gindeam ca apelind la un arhitect tinar beneficiez de "viziunile" lui nu numai de mercantilismul lui.

Succes in gasirea unor OAMENI cu care sa puteti colabora in toate proiectele pe care le intreprindeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

MadalinaM, care-ti sunt draga mea nemultumirile? hai spune te rog ca nu am altceva mai bun de facut decat sa ascult frustrarile tale. daca iti verificai mai-ul ai fi vazut ca ti-am trimis raspuns. iar daca n-ai fost multumita de ce nu mi-ai scris scumpa mea pe mail? doar asta e ocupatia de baza a arhitectului - sa asculte nemultumirile beneficiarilor...
iar daca toate postarile de la topicul amintit de tine mai sus nu te-au lamurit, n-are rost sa-mi mai bat eu capul cu tine. de ce nu te iei mataluta frumusel de mana cu bebe03 sa faceti clubul frustratelor si atotstiutoarelor? in felul asta ati scuti restul lumii de a citi postari inutile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

q.t.d.
acestia sint oamenii pe care ii abordam cu toata increderea!

Draga adas,
astept sa raspunzi si la topicul

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89511

ca sa vedem si cealalta fata, constructiva, a ta!
Sau ti-e frica sa nu "furam" din zbor ideile tale si sa ramii fara cealalta indeletnicire de baza a arhitectilor: aceea de a desena frumos.

P.S.
nu am primit nici un mail de la tine! Poate ma confunzi sau poate nu mi-ai trimis!
Ce interes aveam sa scriu inainte de a fi sigura ca nu am primit nici un raspuns!?
Si daca nu am primit nici un raspuns in mai mult de o luna, de ce trebuia sa iti mai scriu pe PM? chiar trebuia sa implor bunavointa unui arhitect de pe forum???
Acum imi pare rau ca ti-am scris, imi pare rau pt toate detaliile pe care ti le-am dat, si daca nu ma insel si un link!

Te rog, te implor, creste-ti frumos copilul, proiecteaza cu simt de raspundere casele clientilor tai, respecta-i si nu mai sari la gitul celor pe care nu-i cunosti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

MadalinaM,
Sfatul meu sincer este sa iti pastrezi calmul pentru cand te enerveaza copilul, sau sotzul, sau soacra . Ce rost ar avea sa te enervezi cand vezi o astfel de abordare? Eu cred ca Romania e campioana la numarul celor care cred ca, oricare le-ar fi ocupatia, orice sfat costa, si daca-i intrebi pe unde se trece cel mai aproape strada. Desigur, eu vorbesc aici in general si cred ca tu deja ai inteles asta. A, si sa nu uit: la ce-am mai observat eu ca e Romania campioana: la spune-mi ce buget ai, ca sa-ti spun eu pe urma ce pot face pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

incearca aici: florin.enache@yahoo.com
e arhitect din bucuresti
e tanar
e serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rush7 spune:

Buna Adas, sunt foarte interesata de colaborarea cu un arhitect, te rog trimite-mi un raspuns pe :ani_ela77@yahoo.com si iti voi scrie imediat despre ce este vorba.

Merci mult!
Aniela

Mergi la inceput