Clubul moldovencelor de peste Prut (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Alina, hihi, ne luam de manute?
Alex ma scoate din minti tot timpul, dar mai ales imi face mare zarva, atunci cand mergem undeva(magazin), tipa, plange, se plctiseste.Cand mi-e lumea mai draga, el parca simte, si trece la atac.
Eu am impresia ca perioada asta nu va trece mai deloc, teorii sunt teorii, dar nu prea am incredere ca se poate schimba ceva, doar cu varsta, poate vom putea sa-i potolim doar cu vorbe, fara sa fii nevoita sa tipi.
Dar asta este,pe copilul atomic nu ai cum sa-l potolesti, trebuie doar sa tii pasul cu el.......

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Nu mi-am luat inca ramas bun, si deja ma expediezi!
Mai intru si maine, inainte de plecare!

quote:
Originally posted by Balbina

Alinka, drum bun si petrecere frumoasa la nunta! Te asteptam cu impresii si multe poze, in care sa te putem admira.
Mult succes la exercitarea functiei de nasa!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alinka, iti zici si miine drum bun, ca nu mi-e greu

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina (Davina), te inteleg perfect. Si mie mi se mai intimpla sa tip la Vlad cind ma scoate serios din sarite. Adevarul e ca in perioada aceasta ne pune la incercare mai la tot pasul. Ne testeaza limitele rabdarii, asa am inteles ca se cheama Il luam la inceput cu binisorul, uneori asculta, dar uneori nu vrea si atunci ridicam tonul, iarasi, citeodata functioneaza, altadata nu. Si tot asa. Mari sfaturi nu pot sa-ti dau, in afara de unul: RABDARE, RABDARE SI IARASI RABDARE. Mai cauta pe net ceva literatura de specialitate, sigur gasesti sfaturi utile. Eu aveam mai demult o www.humanitas.ro/carti/carte.php?id=1109" target="_blank">carte, din pacate am imprumutat-o cuiva si n-am mai recuperat-o. Imi placuse ca avea descrise anumite situatii, era explicat comportamentul copilului si descrisa strategia corecta si cea incorecta. Ar trebui sa-mi cumpar cartea din nou, precis as citi=o cu alti ochi acum, dat fiind faptul ca a devenit actuala pentru mine. Uita-te dupa numele autorilor, ar trebui sa gasesti la voi cartea.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salut fetelor.
de citit v-am citit,caci tare mii dor de moldoveni dar de raspuns nu mai reusesc.
Las ca mai vin eu...
Cornelia aici e foarte practic si toti isi cumpara carucioare care au in ele si carsit(scaunas pu masina),caci mai mult umbli cu masina.Si caruciorul e practic si usurel,
Dar nu e de iarna(ceea ce tie tiar trebui).
Caroce,vezi tu cum e mai bine pentru anotimp si conditiile de acolo.

Liuda ai grija cu brinzele topite.Am inteles ca nu sunt chiar sanatoase(dietice).
Miai facut pofta si mie cu brinza,tre sa merg la Ruschii magazin sa mai cumpar mincare dea noastra.

Ziua loredanei am sarbatorit-o in familie,si am facut un tort frumos si gustos.Poate voi pune si o poza cindva
Vseo,ma duc ca ma asteapta iubitul(sot).
Pa paa.

Alina,nascuta in Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Buna!
Ce de-a rochii noi se cumpara ! Vrem poze neaparat!
Eu mi-am facut deja juma' de teza si numar si eu zilele... Mai am 3 sapt si 3 zile. Vin pe 30 oct. intii la Bucuresti si apoi la Chisinau.
Scriu si din partea Taniei din Kiev, ca e f ocupata acum la noul lucru, noi ne lai salutam citeodata pe skype

Alincic, privet chiar ca mi-a fost dor de tine! Ma bucur ca va aranjati cit de cit. Succese!
Davina, nu vreau sa supar pe nimeni privitor la frantzuji, dar o sa-mi spun doar parerea mea: ipocriti! asa mi se par ei mie. Lenosi, si stiu a se pazi si pretui. Nu pretuiesc ceea ce au... Si cam atit pt azi cu parti negative. Da, sint amabili ( vedeti mai sus de ce ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare dragelor,ce mai faceti?
Parca abia incepe vara,e atat de frumos si cald afara,mmm ce mi-asi dori sa mai tina asa macar vreo 2 saptamani
Violetic,salutare!!,cum e in Franta? iti prieste? din cate stiu este printre primele tari din lume in ceea ce priveste turismul.Lasa ca mai ai doar 3 saptamani si te intorci in tara,cred ca nu mai poti de dorul sotiorului si al parintilor,nu-i asa?
Chris eri a terminat tratamentul,adica injectiile,ca trebuai sa ia 2 injectii pe zi,si sarmanul are funduletul plin de ace,dar bine ca a trecut! Fetelor v-am mai intrebat odata,sper sa ma puteti ajuta cu un sfat totusi macar de data asta cele care cunosc,ce este cel mai bun pt.imunitatea copilului? daca ati dat copiilor vostri ceva pt. ridicarea imunitatii?
Cristinaaaaa,unde esti,la maternitate sau inca nu ai plecat acolo? Iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos!
Cornelia sa nu uiti sa faci o poza in rochie si pantofi,sa te admiram si noi,si petrecere cat mai frumoasa la nunta
Alinca iti doresc si tie petrecere frumoasa si sa va tineti tare ca nasi!!!
hai ca v-am lasat, o zi buna in continuare!!

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Oxy, intr-adevar mi-e dor de sot, de parinti, prieteni... Pe frate-meu l-am vazut deja aici in Franta! Prietenii toti imi sunt in Franta in diferite colturi. Aici e bine... doar ca eu ma simt mereu singura.
Acum inteleg perfect fetele care sint departe de casa
Cristina, fii tare nu mai e mult!

Da ce asa pasiv in ultimul timp? CUm am eu acces la inet cum mai rar dati pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Acuma m-am intors de la maternitate. Concluzia: nu nasc inca, bebele e inca sus si nu da semne ca ar vrea sa iasa. Am decis cu doctorul sa mai asteptam. Marti mai mergem la un consult, si miercuri doctorul pleaca la congres. Se intoarce sambata si sper sau sa nasc pana mmarti, sau deja de sambata noaptea incolo. Om vedea cum va fi.
Va pup pe toate.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_goji/my_photos
bb in burtik 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alincic, asteptam poza cu tortul Loredanei

Vio, mai tii minte cum te rupeai sa pleci mai repede in Franta? Iar acum vrei acasa, dar te inteleg ca ti-e dor de ai tai

Tanya, dar ce a patit Chris de i-ai facut injectii? Scuze daca ai scris mai devreme si mi-a scapat. Saracutu, bine ca a scapat.
Sa stii ca problema intaririi imunitatii este si la noi prima pe lista. Am incercat pina acum diverse siropuri naturiste de la plafar (numai intreaba vinzatorul si o sa-ti propuna o mie si una de variante), picaturi Lantigen B (despre astea s-au scris la "Parintii intreaba..."), oscillococcinum si alte minuni. In pofida masurilor luate, Vlad s-a imbolnavit periodic, data fiind frecventarea colectivitatii de copii. Am inteles ca e inevitabila perioada aceasta la inceput, cica mai tirziu copiii devin mai rezistenti. Cum o fi cu adevarat, nu stiu inca, o sa vedem. Acum ii dau un remediu tot naturist, un preparat din infuzie de usturoi, miere si suc de lamiie (daca te intereseaza, pot sa scriu mai detaliat). Despre eficienta lui pot sa-ti zic mai tirziu, ca am inceput de vreo saptamina doar. Incerc sa-l imbrac la fel de usurel ca pina acum, sa ne plimbam cit mai des pe afara, mai ales ca acum e vreme frumoasa, ii dau iaurturi/lapte de la frigider, s.a.m.d. E bine sa manince cit mai multe fructe, mai ales din cele care contin vit.C, dar la noi e cam problematic la acest capitol. Vlad accepta numai banane si rareori mar.
Multa sanatate!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput