Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugaciune la Sf. Marta

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

Anca Wish

3867 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnca Wish Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca Wish un Mesaj Privat  Reply with Quote
Emicris, impresionanta povestea ta, dureroasa dar si convingatoare in acelasi timp.
Eu va doresc sa ramaneti toti 4 impreuna pentru totdeauna si sa nu va mai desparta niciun Parchet de Judecata sau vreo lege pamanteana.

Catalina

Mergi la inceput
Marilena12
Marilena12

1612 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marilena12 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Emicris, este ingrozitor ca ati trecut prin asemenea situatie...sa nu deznadajduiesti, regret ca nu am putut sa-ti spun asta atunci, cand ti-era atat de greu.
Giani, inteleg cat de greu iti este si tie...
Fetelor dragi, Dumnezeu nu trebuie ispitit, nu trebuie sa ne intristam cand o dorinta nu ni se implineste, chiar si dupa multa rugaciune. Sfintii se roaga pentru noi si e pacat sa minimalizam rugaciunea lor, pentru ca Dumnezeu, Singurul Care hotaraste ce si cand daruieste fiecarui om, a decis ca nu este inca momentul ca noi sa ne bucuram de ceea ce ne dorim.
Uneori ne rugam cu ardoare pentru ceva si nu stim ca poate nu este timpul, ca poate nu este bine pentru suflet, ca poate trebuie sa ne rugam mai mult, cine stie, doar Dumnezeu, fara voia Lui, nici sfintii nu pot ajuta.
Nadejde, credinta, dragoste, daruire, asta trebuie. Stiu ca este greu, si mie mi-e foarte greu cateodata, chiar sa traiesc imi este greu...dar, trebuie!

Mari
Mergi la inceput

carli1617

173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carli1617 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Off topic

Marilena12, nu pot sa ma abtin sa-ti spun ca esti o fata deosebita!
Intotdeauna postarile tale ma ung pe suflet.
Ai facut cumva Facultatea de Teologie?

Te imbratisez, Carli

P.S. Imi vine sa scriu: vrei sa fii si prietena mea?
Mergi la inceput
b.nica
b.nica

6096 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite b.nica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Orice rugaciune spusa din suflet si in mare suferinta, Dumnezeu o asculta si o implineste.Va spun aceasta, din proprie experienta si pentru ca se implineste un an, de cand, in cea mai mare disperare si cu cea mai mica speranta, rugaciunea m-a ajutat si a facut minuni;nepotii mei traiesc si sunt bine prin voia Domnului si prin rugaciune.Va spun toate acestea pentru ca atunci cand sunteti in nevoie, spuneti o rugaciune si cereti ajutorul prin ea.
Mergi la inceput
b.nica
b.nica

6096 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite b.nica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu am vrut sa spun nimanui acest lucru dar cred ca exemplul meu poate sa fie de ajutor si altor persoane credincioase.In moment de mare cumpana si de mare disperare,preotul binecuvantat care s-a aflat langa mine,mi-a dat canon anumite rugaciuni pe care trebuia sa le citesc.Am tinut canonul si sunt convinsa ca rugaciunile spuse au ajutat la rezolvarea problemelor.Pot sa spun acum, ca, adevarata credinta,si rugaciunea spusa din suflet,poate sa "mute muntii din loc".
Mergi la inceput
antonia2006
antonia2006

49 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Astazi a fost a opta oara cand am citit rugaciunea Sfintei Marta si cu mana pe inima va spun ca m-a ajutat foarte mult. In ultimile luni am traversat o perioada foarte grea, poate cea mai grea din viata mea de pana acum. Mi s-au intamplat lucruri care mi-au dat existenta peste cap, m-au ranit ingrozitor si aproape ca m-au ingenuncheat. M-am rugat mereu, m-am rugat tot timpul, am pus tot sufletul in rugaciune si toata speranta mea a fost ca voi primi ajutor. Cand am citit pe forum despre rugaciunea Sf. Marta, m-am gandit “De ce sa nu incerc, de ce sa nu o fac, oricum nu am nimic de pierdut, oricum ma rog mereu…”.
M-am rugat pentru un lucru anume, pentru ceva special, i-am cerut Sfintei Marta sa ma ajute sa clarific o problema foarte incurcata, sa aflu ce a creat aceasta situatie, sa mi se dea ajutor sa o rezolv. Doua saptamani mai tarziu aveam toate raspunsurile, situatia se limpezise si lucrurile se rezolvasera intr-un mod minunat, asa cum nu mi-as fi imaginat niciodata.
Rugati-va cand aveti probleme si sunteti nefericiti, rugati-va catre Iisus Hristos si catre Fecioara Maria, rugati-va catre orice Sfant sau Sfanta care credeti ca va poate da indrumare, ajutor si lumina. Chiar in urma cu cateva zile am ascultat o predica in care parintele spunea ca nu noi alegem sfintii catre care ne rugam, ci ei ne aleg pe noi. Cred ca asta e adevarul si mai cred ca rugaciunea ramane cea mai puternica arma a noastra.

Ii multumesc celei care a postat rugaciunea Sfintei Marta si va doresc tuturor sanatate si liniste sufleteasca.
Mergi la inceput
Marilena12
Marilena12

1612 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marilena12 un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by carli1617

Off topic

Marilena12, nu pot sa ma abtin sa-ti spun ca esti o fata deosebita!
Intotdeauna postarile tale ma ung pe suflet.
Ai facut cumva Facultatea de Teologie?

Te imbratisez, Carli

P.S. Imi vine sa scriu: vrei sa fii si prietena mea?

Da Carli, vreau sa fiu prietena ta (imi pare rau ca am vazut mesajul tau abia acum). Dumnezeu sa te binecuvanteze si sa te ocroteasca!

Mari
Mergi la inceput
b.nica
b.nica

6096 Mesaje
nimic nu poate inlocui o rugaciune spusa din inima si cu credinta adevarata!Dumnezeu sa le dea tot ce isi doresc celor care impartasesc bucuriile date de o rugaciune spusa din inima!
Mergi la inceput
lilimili
lilimili

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna, As vrea si eu sa incep sa citesc aceasta rugaciune, dar as vrea niste lamuriri.Am inteles ca se tine post.Se tine ajun pana la amiaza si pe urma se poate manca de dulce sau se posteste in continuare.Se poate intrerupe , sa zic ca acuma vine craciunul si anul nou, s-ar putea inrerupe cele doua zile de marti si pe urma se poate continua?
Mergi la inceput
Carmon
Carmon

112 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmon un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am inceput de curand aceasta rugaciune, trec printr-o mare problema, dar am incredere ca ma va ajuta!

Multumesc, Emicris, si tuturor!
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com