Op. de varice....in sfarsit, am facut-o!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Off, Medeea, ai curaj ! Daca e cu durere... parca m-as mai gandi

Cat a costat ?

Ingrid si Cristi 5 ani si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

adela salut.tare imi doresc o operatie la varice si nu prea stiu de unde sa incep mie cam frica nici timp nu prea am plus ca sunt si din provincie si e cam greu cu venitul la capitala.Cum ai procedat tu pt operatie ai fost la consult si dupa aia la operatie(explica)unde e clinica asta la care ai fost tu pe ce strada cum se ajunge din gara de exemplu cat esti de multumita acum la ceva timp de la operatie poti merge la mare in vara asta care a fost pretul final si gradul de durere .astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaki spune:

Buna fetelor,

Revin cu detalii asa cum am zis: am fost la prima consultatie dupa operatie totul este ok, nu se mai vede varicea. Urmeaza sa ma programez la o ecografie - nu este obligatoriu insa vreau eu safiu sigura ca totul e ok si inauntru.

staviri, cred ca tocmai ti-am raspuns si pe email dar o sa scriu si aici:
-operatia am facut-o la spitalul Euroclinic ( pe calea floreasca langa spitalul de urgenta) la dr. Cozmanciuc; de la gara poti sa vii cu metroul pana la statia Stefan cel Mare.
-trebuie sa mergi la consult si sa vorbesti cu doctora, ea o sa iti explice in ce consta operatia si cand are zile de operatii - nu face operatii decat in anumite zile pentru ca lucreaza cu un dr. ecografist francez care vine in RO special pt asta
- de operatie am mai povestit: vii in ziua programata, te interneaza in spital, mergi la ecografie si iti picteaza piciorul, apoi intri in operatie. operatia dureaza cam 40min, depinde cat de complicat e la tine si daca vrei sa-ti faci la un picior sau la ambele. in timpul operatiei nu simti nimic, se face anestezie locala sau chiar totala daca vrei.
-dupa operatie te aduc in rezerva, ti se pun niste perfuzii. cand termina doctora operatiile vine sa te externeze si sa iti spuna ce trebuie sa faci - trebuie sa iei niste seringi cu clexane, iti faci injectii singura 10 zile - e super simplu, nu iti trebuie asistenta sa ti le faca.
- revii la control la o luna ( inclus in pretul operatiei)
- costuri : 80RON consultatia; 2100ron operatia; 300ron ecografia; cam 100 clexane
-pe picior mi-au ramas doar cicatricile de la incizii cam de 0.5cm facute de-a lungul venei, plus o incizie mai mare facuta inghinal

Adela si bebe Darius (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

buna Medeea cum iti este dupa injectiile pt varice(sau pentru venisoare) le mai ai? au disparut? cat au costat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Fetele si eu trebe sa ma operez de varice pe 7 iulie la Sp Spiridon in Iasi. Sper sa fie bine
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

multa bafta silvia sa scrii cum reuseste operatia si eu sunt in cautare de spitalul cel mai bun de echipa cea mai buna si de tehnica cea mai buna pana acu am ramas la tehnica chiva cred ca e cea mai potrivita din cate am citit,la tine ce metoda vor folosi daca ai sa poti sa-mi spui si ce costuri sunt la Iasi,ca mi-ar fi mai aproape eu fiind din Bacau,inca odata multa sanatate si da Doamne a fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

stiiam ca vara nu se operaza varicele pe tine silvia cum de te opereaza tocmai in miezul verii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Asha a hotarat medicul. Eu in septembrie plec din tara si nu putea sa ma lase asha cu piciorul. Si am inteles ca este mai bine vara ca nu trebe piciorul protejat excesiv, fiind cald de la natura. Eu pe 4 iulie ma internez pentru analize si luni pe 7 iulie ma opereaza, sper sa-mi dea drumul repede acasa, k am 2 puiuti si nu pot sta fara ei.
Pe mine ma opereaza Profesorul Radu Florin Popa de la Sf Spirinon din Iasi, am inteles ca e okay, ce metoda are o sa-ti spun dupa operatie.
Sanatate si atentie la canicula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns staviri spune:

iti voi tine pumnii si te rog sa-mi zici cum iti va reusi operatia si costul ei Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Multumesc mult. O sa-ti scriu cum scap de problema.
Eu atata sper sa ma lase acasa dupa operatie, fiind doar 3 incizii nu cred ca au motiv sa ma tina internata.


Mergi la inceput