cum ii spui ca nu l-ai nascut tu?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pepsica spune:

Buna!

nu am mai scris demult si citind acum ce scrieti voi pe aici m-am hotarat sa intervin, pt ca si eu sunt ca si voi, mamica de copil adoptat. Noi i-am spus aproape imediat, adica la 3 ani ca pe o poveste..incet incet a mai pus intrebari- intre timp noi am adoptat o pisica si am gasit motiv ca sa ii explicam ca face parte din familia noastra dar ca totusi el va fi pe primul loc mereu :) si cu timpul ( acum are 7 ani si 9 luni si e in cl I) a intrebat chestii de genul : da ' cum ati putut sa ma luati de acolo? dar cum, copiii pot fi luati pur si simplu etc...a fost greu mai ales pt ca eu ma emotionez f usor...cred ca e bine sa ii spui din timp si sa adaugi elemente noi povestii astfel incat sa nu fie traumatizat...si neaparat sa inteleaga, asa cum spuenti si voi pe aici, ca Dzeu e cel care a aranjat lucrurile si ca de acum nu se va duce la alta familie niciodata. pt ca asta e pr lor problema sa nu fie dati altcuiva...ma iubeste f mult si imi face declaratii permanent insa e clar ca il roade curiozitatea...succes tuturor si sa avem putere sa nu suferim...caci e o mare suferinta sa realizezi uneori ca cel mic sufera in felul lui langa tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Bine ai revenit Pepsica. Sa iti traiasca puiul si sa va bucurati de el. Succes la scoala.
Offtopic: poate mai vb pe mess.Da-mi un mesaj cind poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna seara fetelor..
nu am mai intrat de muult pe acest forum.. baietelul meu de 1 an si 3 luni imi ocupa tot timpul..stiti si voi cum este..

ditza_ditza...te felicit pt faptul ca v-ati luat iinima in dinti si ai reusit sa ii faci cunostina cu fratii.. nu oricine poate face pasul acesta...


Mergi la inceput