Povestea lui ALEX

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Oribila experienta pe care ai trait-o in spitalele din Romania.
Incredibila pofta de viatza a micutzului tau.
Exemplara puterea ta de a merge mai departe.
SANATATE!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Oribila experienta pe care ai trait-o in spitalele din Romania.
Incredibila pofta de viatza a micutzului tau.
Exemplara puterea ta de a merge mai departe.
SANATATE!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Poze cu Alex : http://new.photos.yahoo.com/ildiko_drujit/#page1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Eu nu-sh cum am ajuns in halul asta.
De cand am descoperit desprecopii, am devenit un robinet stricat. Bazai ca o baba de 70 de ani care a pierdut ultimul tren din gara.
Nasoala situatia, in special ca de cele mai multe ori intru de la servici( Acasa ma tine galushca ocupata), si e cam greu de explicat colegilor americani ca plang din cauza pozelor si povestilor unor copii pe care nu i-am cunoscut sau vazut in viatza mea. Ca doar de-asta ma platesc ei, nu?
Alex al tau e pur si simplu un ingeras. Uitandu-ma la el realizez INCA O DATA cat de fragila e viata, cat de norocosi sintem cei care am fost binecuvantati cu copii, si cat de pacat e ca unii carora Dumnezeu le da copii "la kg" (cum spunea bunica) nu stiu sa-i pretuiasca si sa lupte pt ei, alaturi de ei.
Alex e norocos ca are o familie atit de puternica alaturi de el. Si voi sinteti norocosi ca v-a dat Dumnezeu un ingeras viteaz si luptator. Sper sa vad poze cu el si cand termina facultatea, si preferabil si de la nunta ( atunci sa te vaz soacra mare)

Nu mai intru sa citesc povestea ta, ca plang in fiecare zi la cacao cu lapte de dimineatza, si pina la urma ma apuc si de .




olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana.salo spune:

Buna Ildiko,

Si pe copilul meu il cheama Alex, si e nascut in 22.02.2006.
Si acum cind scriu pling si imi doresc sa aveti sanatate....si imi amintesc de mine cind am avut probleme infinit mai mici de cit voi si cit eram de stresata...Oricum noi inca mai avem ceva de rezolvat...Alex are hipospadias glanular- adica nu are varful tractului urinar in mijloc- si va trebui sa il operam. Sunt ingrozita ...anestezie...MEDICII DIN ROMANIA NU SUNT DEMNI DE INCREDERE.MAI RAMIN ACEI 1% DE CARE AVEM NOI NEVOIE SI SPER SA II GASIM.

Va pupam si as vrea sa mai vorbim,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

DANA imi pare rau ca mai aveti probleme. Sper sa va ajute Dumnezeu sa gasiti medici buni. Daca esti din Timisoara mi-ar placea sa ne intalnim cu Alexutii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

m-am umflat de plans, mai mult nu pot sa spun decat ca e un copil care a avut zile si ca e un luptator care va reusi in viata

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

eu am inlemnit citind... Dumnezeule, prin ce ai trecut... iti doresc sa-l ai vesnic pe Alex alaturi, sa fie sanatos si sa fiti fericiti toti 3! am ramas muta citind povestea voastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ildi m-a impresionat profund lupta pt. viata a lui Alex. aveti un copil frumos si luptator.
sa va dea D-zeu sanatate si multa putere in continuare.
In ce priveste doctorii: uni dintre ei ar trebui impuscati, sincer.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Doamne, ce poveste!! Prin ce incercare groaznica ati trecut!! Nici nu am cuvinte!! Numai lacrimi...am tone! Va doresc la toti multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu mereu, asa cum v-a ajutat acum!
BB Alex e frumusel foc! Sa dea Dumnezeu sa nu mai aiba niciodata probleme de sanatate! Si sa aiba mult, mult noroc!




_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput