Continuare -Temperatura Bazala+Mucus part2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, eu am reusit sa intru facand ce ai spus tu dar am iesit deoarece nu te-am gasit.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Anis, sunt prin zona mereu, citesc toate mesajele dar nu prea am mai avut noutati. Nu stiu ce saracie de infectie era (sau o mai fi, nu stiu), medicamentul se cheama Flagyl ER 750mg, am cautat pe net informatii despre el, este o forma de Metronidazol (Metronidazol asta parca era si in tratamentul Liviei). Cred ca nu era prea avansata infectia mea de mi-au dat doar o singura pastila, am vazut ca exista si tratamente de durata cu acest medicament.
Pupicei,
Oana_B




I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis draga,spune-mi si mie cate ceva despre tine, cati aniai, de unde esti, cam ce probleme ai.
pupici, crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, voi aveti vreun doctor bun? E atat de greu de gasit un dr. cu adevarat bun in Romania. Daca stiti vreunul bun in Bucuresti va rog sa ma anuntati.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana_B, cum erau graficele tale pana acum?
Ai urmat vruen tratament?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Draga Crinuta
Eu tot 26 de ani am....de incercat nu stiu daca am incercat...adica nu am luat nimic de 3 ani..si nici nu am ramas niciodata insarcinata nici inainte de astia 3 ani.....uite....eu am avut ciclulul pe data de 3 mai si sunt tot la 3 zile de cand s-a oprit sangerarea...eu aveam azi dimineata 36.9 ...eu imi i-au temperatura vaginal cam pe la ora 8....dar surprinzator luna trecuta ma plangeam de temperaturi mici si luna aasta....????
Oricum eu luna asta imi fac analizele si maine ma duc si la prima monitorizare ecografica a ovulatiei....sper sa-mi iasa bine analizele...
Eu i-au un tratament din plante ....tratamentul Liviei..il gasesti pe site....
Problema mea:Nu am ramas niciodata insarcinata pana acum si VREAU sa am un copil.

Tu Ai ramas vreodata insarcinata pana acum?

HELEN>>>>>unde ai disparut?????

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinuta
Vezi ca in pagina 8 pe forumul asta, gasesti un subiect "vreau si eu un doctor bun"..e scris de mine..si fetele m-au ajutat si mi-au recomandat fiecare cate un doctor...eu am si ales pe unul..poate gaseti si tu ...un nume care sa te faca sa-i faci o vizita...

pupici

PS
: A verificat cineva adresa cu calendarul fertilitatii?
ADRESA : http://sanatate.virtualave.net/teste/ovulatie.html

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Oana_B

Sper sa nu aiba nici o legatura cu infectia temperatura ta..si sa ne dai vestea cea mare

Eu de maine o sa incep sa am emotii..pentru analizele mele...

Ps: Crinuta..nu mai intru pe chat acum...poate mai tarziu!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Anis, si eu sper la fel, iti tin pumnii sa te bucure rezultatul analizelor. Am verificat linkul ala si mi-a dat corect perioada ovulatiei. Cred ca e bun calculatorul ala
Crinuta, nu am urmat nici un tratament pana acum, am avut prestatii la liber alese de 6 luni incoace si cand am vazut ca n-avem succes am mers la doctor pt analize si mie mi-a iesit aceasta minunata infectie. Trebuia sa fac si un HSG care mi l-au anulat din cauza unor probleme cu asigurarea. Acum trebuie sa schimb doctorul de familie ca sa pot face interventia aia. Sotul a fost si el la colectat de inotatori dar nu stiu rezultatul. Am zis sa ii intreb data viitoare cand ma reprogramez pentru HSG. Graficele erau destul de aberante, cu temperaturi care urcau si coborau cand nu trebuia, cu faze luteale cu lungimi prea diferite ca sa se incadreze intr-un tipar normal, etc. Sper sa se mai normalizeze, ca m-a adus la disperare.
Pupici,
Oana_B




I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, eu nu am mai incercat pana acum sa raman insarcinata, asa ca sunt atat de curioasa si tematoare in acelasi timp. deoarece mi separe atat de dificil sa concepi un copil, iar asta este dorinta mea cea mai mare.
Ma bucur ca avem aceeasi varsta, eu voi face 27 la sfarsit de iulie
Am o colega care 5 ani nu a ramas niciodata insarcinata, dr. i-a spus ca avea un ovar polichistic, a urmat multe tratamente fara rezultat, iar acum 2 luni, cand se stepta mai putin a ramas fara nici un tratament.
Explicatia? Numai Dumnezeu stie.
Mai esti pe net?
pupici, Crinuta

Mergi la inceput