Continuare -Temperatura Bazala+Mucus part2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Fetelor,

ma bag si eu in vorba, dar ma framanta demult o intrebare si poate ma lamuriri voi.
Din cate am citit aici pe forum, am intels ca dupa ovulatie temperatura incepe sa creasca treptat depasind 37 de grade si mentinandu-se la acest nivel pana in preziua venirii rushilor, cand scade. Intrebarea mea este legata de aceasta perioada cu temperatura ridicata. Ea nu se mentine constanta, variaza cu cateva subunitati, diferind de la femeie la femeie. Care este plaja de variatie? Va intreb pentru ca la mine temperatura variaza pana la 0.2 - 0.3 unitati, in sensul ca intai creste, apoi scade, si iar creste si iar scade. Am trecut mai jos graficul de temp. poate va ajuta sa-mi dati o idee daca este sau nu ok.

10 37.1
11 36.8
12 37
13 37.3
14 37.1
15 37.35
16 37.35
17 37.3
18 37.4
19 37.35
20 37.35
21 37.5
22 37.35
23 37.3 (azi)

Voi ce parere aveti? Dr. spune ca este cam oscilanta si ca ar fi ceva probleme dupa ovulatie... Mentionez ca FSH-ul a iesit 28, ceilalti hormoni fiind ok.

Numai bine si la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

TIA
Vreau sa-ti zic ca ai o temperatura ideala ..cea de dupa ovulatie...deci temperatura ta variaza cam intre 37.2-37.5...adica 0,3 exact cum mi-a zis mie dr..acum vreo 2 luni.....si eu aveam acelasi temperaturi inainte de a incepe tratamentul Liviei..acum e brambura...

Intr-adevar..temperatura de dupa ovulatie ar trebuii sa fie constanta...eu am ajuns la concluzia ca e bine ca ai ovulatie si mai e bine ca totusi ai asa temperaturi....multe fete au problemele astea de a avea temp ridicate..plus ovulatie..asa ca stai linistita!

Tu in fiecare luna atingi si pragul de 37.5? ca e cam fierbinte (eu nu atingeam temperatura asta)...ca daca raspunsul e ca doar luna asta.....nu stiu..primul meu gand a fost ..la ceva cu ochisori......

ce zici?

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia draga, te rog spune-mi ce temperatura ai inainte de ovulatie?
Cu drag, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinuta..ai citit raspunsul meu pt tine de dincolo....daca vrei mai intreaba..se pare ca suntem online amandoua....o sa ma chinuii sa intru pe chat.

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Draga Anis, eu am 26 de ani,iar pana acum nu am incercat sa raman. Astept sa petrec minimum cateva luni cu sotul meu si apoi voi vedea ce se intampla.
pe mine tot ma speria treaba cu temperaturi de 37.4,37.5, eu niciodata nu am ovut asa de mare.
Luna asta se intamplaceva curios. Sunt la 3 zile dupa ce mi s-a terminat menstr. iar temper. este 36.8, mult prea mare pt aceasta perioada. Ma simt fierbinte, si inca imi simt sanii destul de umflati, desi nu ma dor.
Ciudat, sa vedem cu evolueaza zilele viitoare.

va pup, crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

vai ce bine ca esti online, esti o draguta. Cum intri be chat, si in care room?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tocmai aici e problema....pe chat-ul de aici....e mai greu....adica trebui in pimul rand sa te duci la profilul personal..sa scrii din nou parola..sa o trimiti si dupa care sa dai logout si sa stai afara macar 10 min...dupa care te logezi din nou..si incerci sa intri pe chat

Ps: Eu asa am inteles..si am reusit sa intru doar o data..in fine

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetele, in unele mesaje ale mele ziceam ca doc mi-a descoperit o infectie pentru care am luat o pastila. Acu' nu stiu daca o fi de la pastila aia sau o fi o simpla coincidenta, da' graficul meu arata o ovulatie de toata frumusetea si temperaturile mele au luat-o in sus pe partie si nu cu zecimi din alea de unitati ci unitati intregi si mucusul meu care pana acum se oprea la stadiul de cremos acum a fost in ultimile zile umed de-a binelea de ma duceam la baie sa ma sterg ca parca facusem pe mine (scuzati expresia, va rog) si mi s-a parut ca vad si niscai albusel pe acolo da' n-am fost sigura. Ma tot uit pe graficul meu si ma minunez ce ideal arata, prestatiile au fost "perfect timing" precum zic interpretarile, dar nu imi fac iluzii, prea e perfect, ar fi prea frumos pentru mine sa am asa noroc si sa nu trec prin toate muncile de Sisif cum mi s-a intamplat intotdeauna pentru orice am vrut sa fac. Voi cum mai stati?
Pupicei,
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, unde esti? Eu nu ma pot loga be chat.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

OAna_B....chiar ma intrebam unde ai disparut....SA FIE IINTR-UN CEAS BUN....iti tin pumnii..sa ne anunti cum evolueaza.
Infectia ti-a trecut cu pastiluta aia ,nu? Ce pastila ai luat si ce infectie era?

Eu imi fac analizele..maine i-au primul rezultat si tot maine fac si prima monitorizare a ovulatiei..saptamana asta ar fi ovulatia..asa ca deocamdata astept sa ii dam drumul la tac-pak :-)

Crinuta..nici eu nu pot intra pe chat...e greu..am tot citit explicatiile si ma enerveaza ca nu pot intra....

AniS

Mergi la inceput