Cu ce stil vestimentar te identifici ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Clasic.Cit mai clasic.Uneori,cu o nota personala.

Incognito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

stilul meu este oarecum ciudat,adica uneori ador sa ma imbrac simplu,de obicei in negru,desi am 1,70 si 54kg(asta pana sa fin 2 in1),insa uneori imi place sa ma imbrac k o papusik...glamour...sa ies in evidenta fara a avea vre-o tendinta de vulgaritate,ini pac blanitele si pufurile si imi place sa ma imbrac,iarna,mai ales k o fetita de 6-7 ani,adik cat mai baby-dol,vara lejer si feminin,sexy si provocator(a nu se citi vulgar),iar intre anotimpurinu stiu....stau dezbracata...glumesc...combin ceva din ele...oricum tocurile si fustele sau rochitele cu volanase nu fac parte din garderoba mea...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


clasic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

ma identific cu stilul sport, elegant-sexi si cel calasic...in functie de ocazie.

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OrianaAlina spune:

Eu cred ca am un stil mai degraba eclectic.

Bineinteles ca el difera de multe ori de contextul social in care ma regasesc, de starea de spirit din ziua respectiva, uneori de tendintele in moda alteori de intuitia mea personala in materie de bun gust.

Pe de alta parte, sunt zile in care pur si simplu ma joc cu hainele. Combin de exemplu un maieu simplu din bumbac cu o fusta din voal si dantela si cu o curea barbateasca. Imi plac combinatiile care sunt usor nonconformiste insa nu socheaza.

Culorile mele favorite in materie de vestimentatie sunt rosul, albul si beige-ul.

In ceea ce priveste marcile celebre nu cred ca pot da un verdict definitiv. Ceea ce stiu e ca nu sunt o snoaba. Nu cumpar o haina fiindca a fost creata de nu stiu cine sau fiindca are nu stiu ce pret. Imi plac si hainele iefine in cazul in care ma reprezinta si consider ca le pot combina cu nu stiu ce alt articol din garderoba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita_84 spune:

sport/lejer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:

romantic ,elegant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

La mine e cand clasic, cand elegant sau sport. Variaza in functie de dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Orhidee23 spune:

Elegant-sexy,90%...musai tocuri,sau talpa inalta pt incaltamine.
Apoi,am multe rochite din dantela,voaluri si volanase,satin.Pt fustele conice am facut o mare pasiune,si nu mai scap vad.Am o singura pereche de pantofi sport rosii de lac,Adidas+un pantalon sport.Asa...cativa blugi care merg si la balerini si la toace,multe maieuri si bluzite si jersee...MUUULTE genti
Culori...alb,ocru,crem,roz,negru.Cam astea.
Branduri...H&M e cap de lista,Mango,Berska si TellyWell.

Mergi la inceput