Usa metalica

Usa metalica | Autor: nemary

Link direct la acest mesaj

sunt in cautare de usa metalica pt.apartament. am vazut cateva usi dragute la Far est si vreau sa stiu daca merita sa dau 9 mil pe una sau merg pe Mihai Bravu si imi iau de acolo cu 5 mil.

o zi minunata,
Mari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Daca usa are sistem de inchidere si pe orizontala si pe verticala atunci merita.Daca se inchide doar intr-un punct(pe orizontala-chiar daca sunt doua zavoare)atunci nu merita.Vezi ca orice usa vrei pina la urma sa achizitionezi sa aiba sistem de inchidere cu pinion(ptr siguranta ta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

LORE,
tu ce fel de usa ai? si de unde ai luat-o?
multumesc pt.raspuns.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Am usa MACO-cu dubla inchidere.Si am cumparat-o de la o firma care colaboreaza cu MACO(exact asa se numeste fabrica).Ei mi-au demontat usa veche si mi-au pus usa noua in 4 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am gasit si noi niste usi care au feroneria si sistemul de inchidere de la maco. maine mergem sa dam comanda. costa 11.5 mil usa cu inchidere in 3 puncte(sus, jos, lateral).
si 1.5 mil transportul si montajul. sper sa fim multumiti.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imeda spune:

eu tocmai mi-am pus usa de la far est, modelul "soft" de 480 ron. nu ma interesa o usa cu 'nshpe sisteme de siguranta ci una mai etansa si care sa arate mai bine decat usa veche de bloc. ce nu imi place, si din pacate am observat dupa ce mi-au montat-o, este ca intre usa si toc ramane o distanta de 1 cm in care se vad toate incuietorile. nu cred ca e normal sa fie asa!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

imeda ai dreptate, nu e normal sa arate asa. pana la urma am renuntat la far est si ne-am luat o usa de la maco, cu 2 incuietori, din care una se inchide sus, jos si in lateral. ei ziceau ca este si antifonica dar se pare ca nu e chiar asa, aud de fiecare data cand deschide vecinul usa. sau poate din cauza ca e casa noastra goala? nu stiu.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "USA METALICA"
postat de gologanii, 27/09/2006, 18:56:02


Buna!
As vrea sa-mi cumpar o usa metalica simpla si relativ ieftina. Am vreo sansa sa gasesc asa ceva prin zona Tineretului sau prin centru, ca nu prea am chef de plimbari prin Militari?
Ce ar trebui sa stiu inainte de a-mi cumpara asa ceva?
Thanks!

sandra



raspuns postat de giul, 27/09/2006, 20:55:21

eu am cumparat-o singura si nu stiu daca ar fi trebuit sa stiu ceva,in schimb ai mare grija ca sa fie montata DREPT ca altfel poti ajunge sa ramai blocata .Nu e nici-o fericire nici daca esti in casa ,nici daca esti afara.Eu am luat-o din Militari si mi-a adus-o si montat-o gratuit a 2-a zi .Daca vrei sa finiseze pe langa tocuri platesti ceva .Prin centru ,pe la Unirea ,poate,dar nu stiu daca e ieftin in zona.



raspuns postat de teodora35, 28/09/2006, 06:14:19

si eu mi-am luat usa metalica de la mine din cartier adica rahova e imposibil sa nu gasesti si la tine a mea a costat 700 ron cu tot cu montaj are si sonerie,alarma,si luminita la clanta in caz ca se opreste curentul si nu vezi sa bagi cheia in usa



raspuns postat de x-woman, 28/09/2006, 15:29:30

Si noi ne-am luat, acu vreo luna... A costat 4,9 milioane -o usa exact ca cea a Teodorei (e mai subtire decat cele la 12 milioane dar se inchide in 3 puncte cu cate 3 randuri de zavoare din alea, are luminitze, sonerii si tot tacamul. Atentie! - Soneria vine fara baterii ). Noi am luat-o din Obor, la parterul magazinului, au mai multe modele (si preturi bineinteles). Asta era cea mai simpla.

Transportul a fost gratuit. Montajul 1,5 milioane (goluri umplute cu ciment, nu cu spuma. Pentru spuma era 1,2 milioane). Baietii au lucrat chiar bine, au finisat exterior si interior cat de cat (asta pentru ca eram noi in zugraveli si am zis ca facem restul cu meseriasul nostru).

Un alt avantaj a fost ca au venit sambata (comanda am dat-o vineri) - in ideea ca lucreaza si sambata pentru cei care sunt la serviciu in timpul saptamanii....

Bafta la achizitii

Mergi la inceput