a dat cineva risatarun copilasului sau?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Cum a fost la control, Umflatel?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

draga magnoloia o fiola de risatarun costa 1 euro,mie mi-a prescris medicul 120 de fiole,deci pt jumatate de an,si pana sa trimit eu retetya prin fax,mi-au cumparat fara reteta din munchen,dar cred ca mai sigur este cu reteta,o cutie are 30 de fiole;mihaita merge la o gradinita de stat,iar marele nostru noroc,este ca bunia,a lui mihaita este educatoare acolo,dar chiar si asa,el nu este la grupa bunicii,deci am spus educatoarelor lui mihaita despre problemele lui,pt ca necesita o foarte mare atentie,cum prinde o usa deschisa fuge,va dati seama pana la 15.30 cand il iau de la gradinita in ce stres stau si cate telefoane pe zi dau!!!iar cu celelalte ,ce sa zic....?la olita face doar daca il simt eu ca ii vine sa faca(astazi a fost prima zi,in care m-a luat de mana si m-a dus sa il asez pe olita,surprinzator,dar a facut pisu...bucurie mare!),iar cu mancatul,mananca singur daca este mancarea mai solida,adica:o fripturica la gratar,o felie de paine,o felie de mezel,dar tot este ceva,se chinuie el sa ia si cu lingurita din farfurie,dar inca nu ne iese,,,dar cu pasi mici,zic eu mergem pe drumul cel bun!si ma bate gandul sa il mut la o gradinita particulara,pt ca colo sunt mai putini copii intr-o grupa,si sunt mai bine supravegheati 10 copii,decat 20,dar vom vedea,te voi tine la curent!multa sanatate tie si mai ales copilasului tau!va pup!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

danilla4,mersi de intrebare si preocupare,pot spune ca a fost bine la control,doctora ne-a spus ca suntem pe drumul cel bun,si mai ales a contat faptul ca am inceput din timp tratamentul!mi-a spus ca va fi un copil absolut normal!mare usurare! va pup si multa sanatate!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Umflatel , poti sa dai o , daca te-ai intors de la control cu vesti asa de bune! Multumesc mult de tot pt. informatii ( multumiri si Adelynei ), noi inca tremuram de emotii , in asteptarea rezultatelor de la sfarsitul acestei luni . Cu mult drag , magnolia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Umflatel , poti sa dai o , daca te-ai intors de la control cu vesti asa de bune! Multumesc mult de tot pt. informatii ( multumiri si Adelynei ), noi inca tremuram de emotii , in asteptarea rezultatelor de la sfarsitul acestei luni . Cu mult drag , magnolia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ne bucuram mult de tot de vestile bune. Se pare ca Risatarun functioneaza. Cat timp vi l-a recomandat?

..stau si ma intreb de ce nu exista nicio firma de medicamente care sa importe acest medicament, sunt atat de multi copii care au nevoie de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dragele mele,va multumesc din suflet pt ca sunteti alaturi de noi,intr-adevar sunt vesti bune,si va doresc si voua si puilor vostrii,numai bine1dar mai am ceva de spus,ieri si alaltaieri,mihaita m-a luat de manuta si m-a dus sa il asez pe olita,surprinzator,dar a facut si pipi!...si tot ieri i-am dat sa manance ce ii place lui mai mult,cartofi prajiti(de obicei nu prea sta la masa,decat daca il tin in brate si ii dau eu),ieri avand putina treaba in balcon,i-am lasat cartofii pe masa si m-am dus in balcon,cand m-am intors,l-am gasit stand la masa pe scaunel si cu farfuria in fata!mihaita al meu manca frumos la masa,si unde mai pui ca facuse singur treaba asta,bine nu va inchipuiti ca manca cu furculita,manca cu mana,dar pt noi,zic eu este un pas inainte!nu e mare lucru per ansamblu,dar e ceva,va pup,sanatate bebicilor vostrii si astept vesti si de la voi!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licalica spune:

Draga Umflatel, si eu astept saptamana aceasta medicamentul risatarul din Germania si ca si tine mi-am pus aproape toate sperantele in el.Stiu din discutiile anterioare ca esti din Constanta, ca si mine.As dori sa ne putem intalni putin , sa mai vorbim despre ce terapii mai folosesti tu .Daca esti de acord trimite-mi un raspuns la serbanescumariananarcisa@yahoo.com Iti doresc tie , dar si celorlalte mamici rabdare si putere.Cu drag, Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Am venit de la control , evaluarea psihologica a iesit astfel:copil de 30 luni, cu factor perceptiv de 28-29 luni, factor de indemanare 24 luni , factor de intelegere de 18 luni , limbaj expresiv 11 luni . Am primit si reteta de risatarun , inca nu mi-a fost adus din Germania , dar mi s-a recomandat sa continuam mai bine tratamentul cu cerebrolysin , la Cluj exista reticente in privinta tratamentului cu risatarun . Inca nu stiu ce sa fac , astept sfaturi . Cu drag , magnolia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliadiana spune:

Buna seara,
am postat un subiect despre doza zilnica de risatarun si am fost indrumata sa ajung aici. Rugamintea mea este daca-mi puteti spune ce dazo va fost recomandata.Eu am fost la Cluj la control cu fetita mea si am obtinut reteta dar mi s*a spus sa luam 10 zile pe luna.In urma discutiilor cu cineva am ajuns la concluzia ca este prea putin. Medicul nu stia despre medicament numai ni la prescris la cererea mea. Fetita mea este de aproape 7 ani si are diagnosticul de retard psihomotor.
Va multumesc si scuze ca am indrasnit sa va cer ajutorul.
Cineva mi-a spus ca ia fost recomandat 30 de zile si 10 pauza si copilul este de 3 ani.

Mergi la inceput