Hai Buzau... Buzau... Buzau!!! (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankutza_81 spune:

Buna fetelor!Sa va spun ce am patit...:((.M-a pus nu stiu cine sa ma uit pe niste fotografii cu nasteri din astea normale...si am vazut si cum s-a nascut o fetitza de 23 saptamani si apoi a murit ...si a aratat si la inmormantare ...am zis ca mooooor.Am visat-o toata noaptea...Stiti ca eu am 23 de saptamani si cu ocazia asta am vazut si eu cum arata copilasul meu acum la 500gr(cica asa are),mititelul.Ma rog la D-zeu sa fie bine ca mai bine nu ma mai uitam acolo ca mai rau m-am speriat....NU MAI VREAU SA NASC!!!:((Cine m-o fi pus sa ma uit?Eu vreau sa nasc prin cezariana,adica asta am zis din todeauna.Nu am vb si cu dr dar oricum nici nu ma gandesc sa nasc normal...Mi-e frica rau...A nascut vreuna din voi cu dr Constantinescu?Mie pana acum mi se pare un finutz, nu am avut nici o problema.Sa nu fie nici de aci in colo ca nu il platesc de pomana...Va pup si astept sa imi spuneti si parerile voastre.Mai...dar nu nici o gravidutza pe aici?Toate ati nascut deja???Va pup pe toate.

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankutza_81 spune:

Bine ai venit Elennuka!Cine sa te ia mai la bataie?Si de ce?Dar de ce nu faci si tu un bebel?Daca tot zici ca iti plac asa de mult?

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:


Ancutza,in primul rand,bun venit printre noi!
Sarcina usoara si bebe sanatos!Si nu te mai uita la prostii.Tragedii se intampla zilnic,incearca sa te protejezi singura de povestile horror in perioada asta, iti fac numai rau.
Cu Constantinescu am nascut eu. Nota 10 cu felicitari.O mai da in bara cateodata, dupa cum am auzit,dar in general e super ok.
Mai jos e povestea despre nasterea mea.Una frumoasa.Poate te ajuta sa te familiarizezi cu atmosfera de nastere la Bz.Succes!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59903" target="_blank">nasterea mea

poze foarte recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!
LA MULTI ANI MARIILOR/ MARIAN-ILOR! Sa ne traiti si sa fiti fericiti!!!

Am vorbit cu Ileana () si mi-a zis ca este bine si ea si Ilinca ! Deja vrea sa o scoata putin la aer, daca tot e vremea frumoasa. Alte detalii mai tarziu ... cand voi afla!

Anca, si Dana a nascut ambele fetitze tot cu dr. Constantinescu, si este foarte multumita. Eu nu te pot ajuta, ca am nascut normal ...

Camy & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

La multi ani ,Mariilor!
Oana Maria
Mirela
Ileana Maria



poze foarte recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalimana spune:

ancutza
elennuka

fetelor, aceeasi problema o am si eu cu dr pediatru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalimana spune:

LA MULTI ANI PENTRU TOATE MARIILE SI APROPIATII VOSTRI CU NUMELE DE MARIA, MARIAN..........!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Bun venit buzoiencelor noi in gasca!
Va multumesc fetelor de gandurile bune si de urari! Abia astept sa ma pun nitzel pe picioare si sa ne vedem la Crang.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankutza_81 spune:

Oana draga...m-ai facut sa plang...super frumos.Sa iti traiasca baiatul si sa fie sanatos.Multumesc mult pt incurajare,esti o scumpa dulcica.Ma bucur ca ai vb asa frumos despre dr C-tinescu...ma simt mult mai bine.Am foarte mare incredere in el si sper sa nu ma dezamageasca.Daca sarcina va decurge ca pana acum si nu va fi nici o problema,nu vad ce s-ar putea intampla,nu?Doamne-Doamne e cu noi...Vroiam sa te intreb:am auzit ca sunt niste rezerve mai speciale asa(zic asa pt ca sunt conditii mult mai bune ca in restul maternitatii),cu aer conditionat si tv,doar 2 paturi in salon.Asa e?Costa dar ca prefer sa stau acolo decat in mizeria ai acolo si unde bate vantul prin salon...Sa vb cu dr despre asta dinainte?Si altceva...Care este treaba cu RH-ul asta?eu il am pozitiv...E bine?

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elennuka spune:

am sa fac...cu siguranta...si nu numai unul.....dar daca nu sunt nici macar casatorita...cum vreti voi mai?:)
Anul viitor o sa fiu si eu miresica abia...sunt mica mai...:D
va pup pe toate..si va citesc in fiecare zi insemnarile pe-aici...sunt tare curioasa de fel...ankutza stieeeee!!:))
:*

Mergi la inceput