Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Si eu inca ma mai plimbaresc si inca destul de mult, de exemplu azi am umblat de la ora 10 la ora 16 dupa manere la mobila lui piticu ca io vreu de un anumit fel si nici nu am gasit Cand am ajuns la 4 acasa am cazut ca soldatul si am adormit instantaneu
Lullabay sa speram ca nu se rupe apa in oras si mie mi-e groaza de asta, dar din cate am vazut nu prea s-a intamplat, mai degraba se intampla noaptea in somn, eu asa am observat.
Katia, eu stau cu durerile astea de cateva saptamani si junior tot nu vrea sa vina, asa ca eu zic sa te obisnuiesti cu ele, sau poate o fi la tine altfel...Ma bucur ca ai mai dat un semn de viata

Floricika 38+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Buna seara fetelor...vad ca a-ti tot vorbit de dulciuri...of of..nici eu nu ma pot abtine si din pacate nu am silueta lui Eloise ori Lullabay:am intrat la categoria grea...mi-am ajuns sotul la kg-e care fiind pe vas a slabit muncind , gym, si gandindu-se la noi.Am primit hainute tare frumoase de la el ..mi-a zis la telefon ca-i dadeau lacrimile cand le impacheta ca el nu-l va vedea pe BB imbracat cu ele decat in poze pentru inceput...
Azi am facut un tort de mere foarte bun(primul din viata mea) si l-am devorat cu a mea familie(mai multe felii eu)
Sephora caruselul meu e tare frumusel, ma linistete si pe mine sa stau seara sa-i ascult melodiiile si sa ma uit la lumina care o da pe tavan...sper sa-l linisteasca si pe LuKas si sa-l adoarma cand e vremea de dormit..
Am avut o zi cam nasola ca a mea verisoara care-si doreste mult al doilea BB la 8 de saptammani de sarcina a sangerat vreo patru zile si am mers azi la urgente cu ea ,au internat-o si imediat chiuretaj pentru ca nu a fost o sarcina fiabila...tare suparata este saracuta si e greu sa treci prin asa ceva dar probabil ca a fost mai bine asa...
In rest eu am batut iar magazinele si am mai fost si la un suc pe seara la un barulet,un pic cam mult fum dar a fost OK.....
Si burtica mea prinde diferite forme ciudate si cred ca tare i-si doreste Lukas sa-si intinda membrele o data in libertate dar mai e putin...
cand mai facem galerie si cui???
va pup si sanatate tuturor

Silvia37+ cu Lukas-Daniel
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

BUNA DIMINEATA BURTICOASE SI PROASPETE MAMICI!!!!

.
.HAZUL si CRISNEMES LA MULTI ANI!!!
nu am apucat sa citesc nimic din urma,ma duc sa recuperez si mai revin!!!!
va pupic...

Tina 37 + POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA!!
HAZUL,, CE MAI FACI? CUM TE MAI SIMTI? CE-TI MAI FACE FLACAUL?


CRISNEMES

ELI, tu ce mai faci? cum iti mai e?

PUFYYYYYYYYYY, ti-e bine? de ce nu ai mai intrat prea des?

38+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata burtici.

Aseara am fugit si eu la filmul acela cu mamici asta dupa ce am hapait niste bombonele cu care cred ca l-am cam agitat pe bb ca imi dadea numai la ficati.

Bb_ralucutza ti-am dat un PM.

Cam cite kg este normal sa iei in sarcina? Eu cred ca am depasit un pic 10 kg.

Msl te-ai dus la spital????


POZE

Monica 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Neatza fetelor,

Hazul si Crisnemes, LA MULTI ANI!!!! Sa fiti sanatoase si bebeii vostrii la fel.

Fetelor, va multumesc pentru sfaturi. Vad ca dupa al doilea no-spa de aseara m-a lasat durerea si am dormit f bine azi-noapte. Maine dupa-amiaza merg la control si voi vedea ce zice dr. Al meu sot s-a cam speriat aseara. A zis ca azi pregateste banii pentru spital ca nu se stie cand nasc. Era asa de speriat ca nici nu-i mai venea sa respire ca sa nu ma deranjeze, asa ma mai vaitam.

Monique, pai la tine cred ca sunt undercurver kg alea 10 de care zici. Pai noi, balenutele ce sa mai zicem....

putzuruca 35+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Buna dimineaaaaataaaaaaa
fetelor, si toate cele bune!
Vorbiti de "categoria grea"? trebuia sa ma fi vazut ieri pe mine prin cora.. aveam pe mine o delicata fustita roz, aratam ca in desenele alea cu hipopotamitzele balerine :)) Toata lumea se uita ca la balci, ca am catamai burta, practic sunt un balon cu picioruse si manutze.
anne 33 fiiiiix si 16 kg +

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Fetelor.....apelez la voi...poate careva s-a confruntat cu aceasta problema.....imi tot ies la analizele de sange leucocitele foarte mari....chiar si dupa ce am luat antibiotic.....oare sa fie o alarma falsa?????

alexandra 29 + cu
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Alexandra, asta iti poate spune cel mai bine medicul tau. El stie cel mai bine istoricul tau medical. Eu zic sa intrebi si ginecologul si medicul de familie. Vezi daca mai trebuie sa faci ceva analize..
Si ai grija de tine

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Fetelor am si eu o intrebare care ma macina rau, si la care pot raspunde doar cele care mai au bebici acasa: e adevarat ca daca ti se modifica nr de la pantofi, asa ramane?
Va rog, spuneti-mi ca NU. Spuneti-mi ca imi revine piciorul la normal.

POZE

Mergi la inceput