Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Eloise e undercover...incearca sa dea vina pe vreo nefericita care sa incapa pe mainile noastre, si ea sa scape. Daaaaa, si eu cred in teoria asta. Nu e ea in poze. Eloiiiiiseeeee, iesi la joaca, hai ca nu iti fac nimic

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:



Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Fetele!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ce amuzante sunteti!!!!!!!!!!!!!!
Ce bine!!!Ca de obicei in weekend era o liniste pe forum!!!
Si cum nimeni nu mai vrea sa nasca!!!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Eu vreau sa nasc!!!
Msl si eu zic sa te duci la spital sau daca politica de acolo te impiedica, macar suna dr, eu am facut controale vaginale in sarcina si niciodata nu am sangerat cu atat mai putin asa multe zile, plus ca esti aproape de termen....
Ce meci naspa....
fetelor, noi amenajem camera copilului acum, au venit cei cu mobila, si mai au putin si termina, si apoi nu il las pe sot sa se culce pana nu punem mocheta, perdeua si mobila Abia astept, fac poze si promit sa vi le arat!


Floricika 38+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

SOFIMIC, da Doamne sa aiba prietena ta dreptate, oricum, saru'mana ca ai intrebat.

MSL, la mine dopul este si cu firisoare de sange, dar inchise la culoare, si e normal, acum nu stiu cum se prezinta situatia la tine, dar daca e doar sange, suna imediat, eu asa am primit ordin.

38+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Floricika stai la coada ...(eu am ultima menstruatie pe 4)!!!!
Pai daca pui si perdeaua si mocheta...si pp ca inainte tb sa strangi dupa cei cu mobila...pai chiar vrei sa nasti!!!
naspa meci..nu ca m-ar afecta..ca mie nu imi place fotbalul..dar al meu sot e asa morocanos...poate ii fac un bebe sa ii mai treaca supararea

39 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

lullabay stau la coada, ce sa fac? ca oricum astia cu mobila nu termina in seara asta, si mai vin maine o ora, asa ca maine pun perdeaua si mocheta. Ai putea sa faci un bebe sa mai uite omul de suparare
azi toata ziua am avut contractii nedureroase, din alea de imi luau respiratia dar nici o durere.....asteptam...asteptam....

Floricika 38+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty_blondy spune:

salutare mamicilor!!!!sa stiti ca va citesc aproape in fiecare zi ,chiar daca nu postez,si VREAU SA LE UREZ MULTA SANATATE SI SA LE TRAIASCA PUII MAMICILOR CARE DEJA AU NASCUT!!!!am vazut ca au cam inceput sa apara micutii,si deja incep sa ma treaca fiorii cand ma gandesc ,ca ma apropii si eu...dar vad ca pana acum toate au trecut cu bine peste nastere,si sper sa fie bine in continoare ptr.toata lumea.de IONICA mai stie cineva ceva?citisem parca,ca si stabilise data nasterii pe 6..dar nu prea a mai postat.o fi totul ok?
uffffff si tare imi mai faceti sange rau cu dulciurile voastre....pana la cate kg.vreti sa ajungem???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Floricika anul trecut asa am patit si eu cu mobila din bucatarie (de fapt singura mobila pe care o avem in casa:)))))au venit 3 zile consecutiv..ca sa mai insurubeze cate ceva..si de fiecare data faceau o mizerie!!!!
Si eu am avut azi contractii nedureroase mai multe decat deobicei..chiar am plecat la piata si ma intrebam pe drum daca sa mai continuu sau nu..eu ma plimbaresc inca si de foarte multe ori de una singura...si ma gandesc daca se rupe apa ce fac?ca taxiul nu cred ca ma ia...stau asa in balta si astept sa vina sotul sau o prietena sa ma ridice?

39 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Alessia, ma gandesc ca vine bb saptamana viitoare pentru ca durerea dintre picioare de care ma plangeam a inceput sa urce. Acum ma doare tot bazinul cand ma intorc in pat sau cand merg. Mi-e din ce in ce mai greu si bb e foarte foarte jos. Ma duc sapt asta la dr sa vad ce zice. Tu cum te simti?

Putzuruca eu zic sa mergi la spital daca te mai doare. La mine exact asa a inceput saptamana trecuta - cu o durere continua care a durat vreo ora dupa care ma lasa si iar ma lua...tare nashpa. Cand am ajuns la spital a inceput iar sa fie o durere continua dar colul era scurtat.

Msl si pentru tine acelasi sfat. Eu am avut scurgeri maronii dupa ultimul control vaginal. Scurgeri destul de abundente dar a durat o zi nu 5.

Lullabay, mi te si imaginez......'hai dragul meu nu mai fi suparat...uite iti fac un bb vrei?' Nu poti sa-i spui asa ceva in fiecare zi...eu zic sa profiti de ocazie
Mi-a ridicat moralul ideea ta!

Vad ca iar vorbiti de kg. Eu am promis acu multe saptamani ca nu mai pomenesc nimic de grautatea mea dar acum ma cam ingrijorez......eu am 61-62 de kg (in fc de cata apa am baut) ultimul kg l-am pus saptamana asta. Deci am luat 6-7 kg. Dr mi-a zis ca nu e foarte bine.....dar nu am ce sa fac. Sper sa nu fie asta o problema.

Pupici fetelor....incerc sa mai intru maine!


36+ cu bb Katia

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput