Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Camisol si Roxy mi se pare cam mult.Daca avea si cos de masina da dar asa e multicel. Eu am luat unul de la Baby Care cu 3 milioane http:// www.reclama ilegala - avertizare.ro // detalii / Carucior-M203---3-în-1---Baby-Care/1054/ fara spatii doar ca este gri cu rosu.

POZE

Monica 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

mslDe ce nu vb cu doctorul. Mama mea cind m-a nascut mi-a spus ca nu o durea nimic doar ca a singerat atit ( si abia dupa ce a ajuns la spital si i-au rupt apa au apucat-o durerile).Acum nu stiu la tine ce o fi dar daca ai indoieli si totusi mici dureri mai bine te duci la spital.

POZE

Monica 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

msl: din cate stiu eu, daca ai sangerari, fugi la spital, nu stai la discutii si intrebari.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup pe toate si
Eu de dimineata m-am sculat din cauza bebelui care nu stiu ce vroia sa faca cred ca sa-mi iasa pe undeva prin partea dreapta jos,asta la ora 6 dimineata.Apoi intr-un sfarsit am adormit si am tot dormit toata ziua,nu stiu ce a fost cu mine.Cand m-a sculam mai bagam nitel in mine,bebe azi a fost tare miscaret,imi facea burta ziceai ca am martieni inauntru.La un moment dat s-a pus Igor langa mine,bebe era tot pe partea dreapta langa Igor si si-a scos un ditamai picioru.M-a cam seaca cand face asa.Au inceput si la mine durerile intre picioare deci am intrat si eu in grupul calareselor.Am aranjat si patul,am montat caruselul,care am observat ca e ca cel a al Susei.
Azi vad ca nimic nou n-a mai aparut la orizont.N-a mai nascut nimeni.
Cam asta a fost si azi,sper in continuare sa ajung macar la 38 sapt.

Io36+Matteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl spune:

Fetelor,
aici nu se merge la spital de fapt din prima, prima data stai de discutii la telefon si explici ce doresti....
dupa aceea daca ei decid ca esti de spital iti spune sa vii, daca nu sa astepti pina luni si sa mergi la policlinica...
doctorita care m-a consultat mi-a spus ca ar fi normal sa singerez...sa o contrazic?
ma gindeam sa ma duc oricum in cel mai rau caz ma trimit inapoi acasa....
dar ma gindeam ca a trecut cineva prin asa ceva sa-mi spuna si mie la ce sa ma astept...
+38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Camisol multumesc de raspuns!
Monique_new si mie imi plac tare mult visinele in ciocolata!!Lasa ca nu ramai singura codasa..eu maine implinesc 39 de saptamani..vin tare din spatepana la 42 mai e timp!!Lasa sa fie bebelinii sanatosi..ce sa faci daca e bine in burta la mami..si ei stiu smecherii!!
Msl si eu zic ca ar fi bine sa mergi la spital..eu am facut 2 controale vaginale..si nu am avut nici o problema..dar la prima picatura de sange as fugi la spital.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Pai o fi normal sa sangerezi..dar 5 zile?si sa ai si dureri?mai bine suna si insista..

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Msl Si eu zic mai bine e sa te duci sa te asiguri ca totul e ok.
Eu sunt pe PROTV si e un film cu unele care fac copii pe care apoi ai dau pe bani,e un fel de hotel unde sunt tinute pe toata perioada celor 9 luni.Cum or putea frate?
Monique si eu sunt inebunita dupa visinele in ciocolata,mie imi placeau alea care le faceau la cofetarie la Bucuresti,am mai incercat din multe locuri dar nici unele asa de bune ca alea.In schimb m-au inebunit fetele astea si pe mine cu Bucuriile lor,in Buc chiar nu se gasesc?La Roman la maica-mea or fii ca o pun si pe aia sa le caute pe acolo.
Eu acum m-a delectez cu o inghetata Best de la Delta din aia de ciocolata ca sa-mi treaca,ca am bagat o ciocolata cu rom dar nu mi-a ajuns.

IO36+Matteo



http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Sofimic io sunt, nu vecina. cred ca-s destul de voinica.

Msl in sarcina orice sangerare incepand cu cele minore gen spotting se raporteaza pt ca poate indica chestii nasoale... in mod cert nu e normal sa dureze asa mult. Un telefon poti da?


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

monique, de unde ai cumparat caruciorul? au un magazin in buc, sau de pe net? mi se pare f bun rap cal-pret! as vrea sa luam si noi, daca au mag...



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput