Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Katia bine ai revenit!!!Eu sa stii am avut presentimentul ca voi naste la 37 de sapt ...si..uite-ma la 39!!!!
Am si eu 4 poze!!!!
http://good-times.webshots.com/album/552149205wfQTXz

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

multumesc de aprecieri pt patutz fetelor!

lullabay, f frumos patutul! si noi am vrut sa luam pliant, dar pana la urma...

not, ce m-a distrat poza aia explicita!

io, sper sa mai ajung la nunta maine, ca tare dor imi e! as vrea sa aj la biserica neaparat, ca imi place tare. cred ca am invatat toata slujba pe de rost, la cate am fost...

eloise, da, avem 2 oi, dar cea alba nu e asa "spirituala" ca "adevarata oaie"! pe a doua am luat-o ca am gasit-o singura si nebagata in seama pe raft, si...ne-am gandit sa-i mai luam o surioara oii noastre! dar nu se inteleg deloc...
cat despre pitica de catze, cred ca era sigura ca pt ea am luat patutzul! cred ca va fi de neconceput pt ea sa iubim si rasfatam pe altcineva in afara de ea...plus ca uraste de moarte copiii! nu stiu cum ne-om descurca cu ea...



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Alessia din pacate am glicemia prea mare de la cate bucurii am ingurgitat deja pe ziua de azi, ca sa-mi mai fie pofta de prajituri. Dar stiu si eu ca la Capsa se fac dulciuri f faine, de fiecare data cand ajungeam in B luam, inca din copilarie.
Rufusica al meu e foarte afectuos si jucaus ca un pui de pisica, desi are 3 ani. Acum de vreo luna sotului meu i-a venit ideea sa nu-l mai lase in bucatarie pentru ca e prea răzgaiat, se suie pe bufeturi, peste tot... si e cazul sa păstrăm o igienă maximă pt venirea lui BB. Cu vreo 2 săptămani inainte să nasc n-o să-l mai lase nici in dormitorul nostru ca să se obisnuiască cu ideea că n-are voie acolo pt cand va dormi si bebe cu noi. E cam nasol pt că pană acum Rufus numai in pat a dormit, la picioarele noastre, si din cand in cand mai vine si noaptea in bratele mele ca un copilash, si toarrrrceeee... Si acum de cand cu "persecutiile recente" (taiat accesul in bucatarie) el s-a facut si mai dragastos, sta numai in brate sa ma impresioneze...Ce sa-i fac... cred ca o sa-mi fie tare greu cu BB si motan...

Lullabay ce supla esti... tu chiar iti permiti sa mananci cate bucurii vrei (eu azi am pus pe mine blugii de gravida cumparati prin luna a 5-a si pocnesc pe solduri--Iata efectul bucuriilor!) Si patutul tau e foarte frumos si vesel.


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mai fetelor terminati cu Bucuriilee alea cu jeleuri si ciocolata si nu mai stiu ce ca va tot citesc si nu va mai potolitiMa duc sa-mi iau bobo de ciocolata de la cofetarie. Numai voi sinteti de vina

POZE

Monica 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

NOT- scuze am crezut ca le oftic putin, nu credeam ca vrei si tu! Oricum pot sa-ti trimit un mesager sa ti le aduca!

LULLABAY- chiar ca esti supla...Cate kg ai in plus?

KATIA- wlcm!De ce zici ca nasti sapt asta???

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Alessia, tie ti s-a facut frica de noi :)) Asa ca incerci sa ma imbunezi cu mesageri... tot inima de mama vitrega sunt de parere ca ai :P, na!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

salutare burticoase

mi s-a crapat pielea pe burta dupa ce m-am straduit toata sarcina sa nu mi se intample si am uns-o de am inebunit.

in sfarsit m-am pus de acord cu sotul si am cumparat o cadita
in forma de delfin de culoare bleu. (din Obor)

am luat azi si patut de care sunt foarte incantata (de la Barza), e din lemn si e foarte bine finisat, inca e in cutie si urmeaza sa-l montam atunci mai aproape de eveniment.

si pe mine m-a "sfatuit" toata lumea sa nu cumpar nimic inainte dar lucrurile mai importante, cum sunt patut carut etc. nu le cumperi pentru o saptamana sau o luna si nu pot sa las pe altcineva sa aleaga pentru noi din cauza unor superstitii.

fetele care ati nascut, mai povestiti-ne si noua cum a fost "sejurul" la maternitate, cu cat aflam mai multe cu atat mai bine, ne mai trec fricile.



33+ Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Ei, eu merg cu personajul dupa mine, vad ce imi place, dau banii, dar pun persoana respectiva sa cumpere..scheme..:) Spune-mi si mie unde e barza asta ca m-ati zapacit cu ea.
Felicitari pt caditza :) a durat ceva, dar a meritat, nu?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Pupicei fetelor,

Vad ca din lipsa de activitate si de vesti noi ati inceput s-o dati in "bucurii". La noi mai nou troneaza turta dulce. Am gasit un magazin care are turta dulce cu tot felul de arome: fructe de padure, caise, miere...super. Cand s-o duce moda turtei dulci vad eu ce mai gasesc, caci in fiecare zi trebuie sa avem ceva dulce si de cioco ne-am cam saturat.

De cateva zile va spuneam ca am niste senzatii ca la ciclu, dar deja de doua zile, senzatia aceea s-a transformat in durere si de burta si de mijloc.. Azi m-a luat rau durerea si dupa un no-spa mi-a trecut dar numai pt o ora-doua. Apoi iar durere si mai rau si iar no-spa. Acum e mai bine dar...sper sa nu ma mai ia ca nu vreau sa ma indop de pastile. De abia astept sa ajung luni la control ca tare mi-e ca nasc mai devreme. Oare se poate declansa travaliul din cauza durerilor astora? Contractii nu am sau nu stiu eu ca am. Va rog sa-mi raspundeti....!!!

putzuruca 35+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumim si noi pt aprecieri...noua ne-a parut putin rau dupa ce l-am luat..ne doream de la barza..dar cum era complicat cu transportul si oricum vroiam un patut"umblaret" ca o sa merg mai des pe la parintii mei.. a primat partea practica...si pe la 6 luni incolo poate o sa ii luam si noi unul de lemn..partea buna e ca in pot sa pun patul in saculetul lui dupa dulap si nu imi ocupa loc.
Alessia sac ,sac nu mi-ai facut pofta ca am in fata inghetata mars si snickers si twix si bounty!!!!
Supla ...nu stiu ce sa zic..ca eu ma simt destul de dolofana..lumea spune ca nu am pus nici pe maini nici pe brate..doar burta...dar am luat 12 kilograme..din care cred ca 5 are elefantul meu daca in rest nu s-a pus...in total am 67 kile..cred ca bluza neagra a indus putin in eroare.
Lyana felicitari pt cadita!!!Ati reusit!!!!!

38+

Mergi la inceput