Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Ralukutza.. m-ai pierdut pe undeva pe unde scriai tu sa ma deloghez. Ca dupa aia.. n-am mai priceput. Ca io n-am parola da mail comun, de ex. Dupa care devenea din ce in ce mai complicat, asa ca am sarit direct la incheiere :P

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

eloise, noi s-ar putea sa-ti facem f mult rau daca ne-om intalni vreodata! eu zic sa te feresti un timp de bucuresti ca deja te stim din poze si nu se stie pe unde te pandim...



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Notquiteso...NU MAI ESTE BODYSHOP!!!!!!!!!!!!!!..l-au inchis!!!!!!!!!!..au facut triumph in locul lui!!!
Eloise eu imi cumpar "bucuriile"cu kilogramul..cred ca-s mai ieftine..
Notquiteso cam astea-s preturile si pe la Iasi la lucrusoare bebe...saltea gasesti pe net daca vrei la siturile specializate...si mai ales ca transportul e gratis.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

ralukutza, eu sunt langa tine in subiectul asta. Eu zic sa o ambuscam in spital, ca sa nu aiba unde fugi Am putea sa adunam o gasca intreaga de gravidute si mamici gata sa ii faca de petrecanie sadicei de eloise.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, recunosc, sunt varza la explicatii! parola ti-o trimitem, nu-i bai! doar spune si gata!

altfel, am fost eu prin obor! n-am luat decat o paturica pe care am dat vreo 120.000 parca. clasica, cu winnie the pooh si...alte maruntisuri! hainute sunt destule, la preturi micute, dar nu foarte! in carrefour sunt parca un pic mai ieftinute decat in cora! eu, de ex am luat un prosopel f f frumos si de calitate la 120.000. din ala cu colt! si erau si la 80.000, si la 100.000. ce am vazut in obor, hainutze de la Z, la preturi mai mici decat in mag lor! oricum, parca nu merita cine stie ce sa te deplasezi pana acolo, mai degraba in carrefour!



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by notquiteso

HUO! Asasino! Jenaaaaaaaaaa! Astea sunt poze? Ce noroc ai tu ca esti la Iesi, si nu aici.. ca veneam peste bucuriile tale..

POZE



Heheheheeeeh

Body Shop-ul din mall-ul iesean si-a dat duhul in primavara ... a fost inchis. Aveau intr-adevar produse la preturi foarte acceptabile, si eu ma aprovizionam de acolo cu tot felul de minunatii. Dar cateodata aveai 'norocul' sa dai peste produse indoielnice dpdv al termenului de garantie, produse rancede... Parca prea erau ieftine, ceva era ciudat la mijloc. Dar tot in Mall inca exista si prospera magazinul B_ _U_ _A!

PS. Fetelor promit solemn ca la prima intalnire generala (trebuie sa organizam si asa ceva, peste cateva luni, o juma de an, un an, cu mamici si bebici -am vazut ca se organizeaza si chestii de astea-) vin cu 4 kile de bomboane Bucuria si va servesc, ca prea v-am chinuit!


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Lasati graviduta "fara inima" in pace!!nici nu-s asa de bune bucuriile..decat cele cu jeleu delicios inauntrul unui strat divin de ciocolata...sau cele cu fructe(visine,struguri)..sau cele din caramele care se topesc in gura
Eu m-am cam saturat de bucurii..am trecut la inghetata Mars,Twix si restul din gama..

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

ET TU, Lullaby? ca sa il parafrazez pe nea' Cezar care cand il injunghia varu' Brutulica, se tinea de chestii d-astea filosofico-nemuritoare. Sa va zic eu ceva de bucuriile alea?

Pacat ca nu mai e bodyshop acolo. Planuiam o plimbare in vara asta pana la iasi, si ma gandeam ca poate "ma scot".

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

acum sa postez si eu ce-am scris acu vreo 3 ore, ca nu-mi mergea netul si am zis ca-l scriu si postez cand o veni!

Buna fetelor!

N-am nascut inca! Eu ma tot astept sa apara primele semne din minut in minut! Mi se pare ca n-o sa ajung eu la 40 sapt nicicum, desi sincer mi-as dori, numai sa aman momentul de care-mi e taaaare frica!

In alta ordine de idei, tre’ sa le felicit si eu pe sarbatorite! Imi cer scuze pt intarziere, dar netul mi-a tot picat ieri, ca si azi dealtfel….
Deci:

LA MULTI ANI FERICITI ALATURI DE BEBEII FRUMOSI SI DULCI, NICOL SI MARIANA!

Cand am auzit de Ileana am ramas fara cuvinte! Nu-mi venea sa cred! Doamne ajuta ca totul sa se termine cu bine si pentru ea! Amarantina, te rog mult, tine-ne si pe noi la curent cu evolutia situatiei! Multumim!

Amarantina, tare dulce pustiul tau! Sa stii ca si noi avem in camera noastra tot asa niste chestii mitzoase din lana pe jos, dar le punem numai iarna, vara punem niste covorashe ca murim de cald la picioare! Asa ca il inteleg perfect pe ala mic….

Gripo, sper sa nasti cat mai curand daca asta iti doresti! Te cred ca nu mai poti, de cand te tot chinui cu dopul ala! De dureri ce sa mai zic, ca le experimentez si eu de cateva saptamani…

Lexi, inclin sa cred totusi ca n-a fost lichid acolo…poate tranpiratie sau urina….si eu am mai avut senzatia asta uneori dar mereu lichidul mi-a iesit ok! Sper sa fii bine! Pacat ca nu ne intalnim la dr luni, tu mergi miercuri, nu? Ma gandesc cu groaza ca o sa fie aglomeratie luni, fiind prima zi de dupa concediu…

Eu sunt tare fericita ca sotzu’ mi-a facut ieri o surprizica de proportii! Noi ne hotaraseram sa nu luam acum patutz, ci dupa ce vine bb, dar ieri nu stiu ce mi-a venit (cred ca instinctul de cuib), ca l-am sunat pe sotz sa se intereseze de patutz ca eu vreau sa luam zilele astea! Si nu numai ca s-a interesat, dar a si venit cu patutzul aseara! M-am bucurat asa de tare….l-am montat in dimineata asta si azi luam si salteluta! E asa de frumos si dulce….am pus si pozite cu noi montandu-l si cu finalul….aaaaa, si cu burtoiul meu de 38 saptamani si 2 zile….

Maine, daca mai ajung intreaga (adica cu bb in burtik), tre’ sa ne ducem si la o nunta! N-am promis ca ne ducem pt ca stiam ca voi fi f aproape de nastere sau chiar cu bb, asa ca o sa fie o maaaare surpriza pt toata lumea cand o sa ne vada acolo….noroc ca si biserica si restaurantul sunt ffff aproape de mine! La distanta de un bloc! Oricum, luni ma duc la dr, asa ca daca e ceva (sa mi se deschida colul de ex), ma simt mai in siguranta! Oricum bb e gata de iesire…sper!




raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

4 kile??????????HI HI HI!!!!!!
Cred ca ai vrut sa spui 40!!!
Eu devorez singura vreo 300-400 grame in cateva ore...

38+

Mergi la inceput