Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

simona dragusin daca stiam ca tu-mi raspunzi la pb cu musculitele intrebam si aici.
Ocazie cu care m-am uitat la pozele tale, pai Patricia este superba; cel mai mult mi-a placut in poza asta
http://pg.photos.yahoo.com/ph/doru_gilbert/detail?.dir=82d7re2&.dnm=958f.jpg
Una peste alta, esti o mamica foarte norocoasa!

Ia sa vedem, are cineva vreo solutie la problema mea cu musculitele pe care am postat-o aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83124
-------------

Nati a facut ieri prima ei boacana: a rupt caruselul de deasupra patului. E vina mea, trebuia sa-l scot, dar o mai distra uneori.

Azi i-am introdus sucul de struguri 3-4 lingurite semi-goale. Din fericire am reusit sa-l introduc si Silviei, 200 ml. Ca la Silvia e mai greu cu fructele.

------------
Amu sa raspund, vorba lui Noki:

Gandacel dar la crema de epilat esti alergica sau ai altele contra ei? Incearca sa o testezi pe o portiune mica intai. Mie imi place ca e non-violenta/contondenta.

Joy pai v-ati cam captusit! Prietena mea, (mama prietenei Silviei de la cresa+gradi cu care m-am imprietenit si eu), cea careia Stanciu i-a salvat baietelul cu septicemie de la microb din maternitate la 1 luna zice si ea ca de regula nu-i da Stanciu antibiotic, dar atunci cand ii da are motive si are efect. Si ea de 3 ani numai la Stanciu mai merge cu copiii. Multa sanatate lui Vladone!!!

Dordia sanatate Stefanelului si tie!
Vezi ca antibioticul odata ce-l incepi trebuie sa-l dai minimum minimorum 3 zile, normal cel putin 5.
Ospamoxul asa se da el, la 8 ore. Il stiu, suntem prieteni vechi

Ripley Taica-meu a patit ceva de gen cand eram mici. La plecarea in concediu a scos butelia plina de la bucatarie si a mutat-o in camara. A capatat o durere la coloana care l-a tinut tot concediul. La intoarcere a mutat butelia la loc in bucatarie. I-a trecut si durerea. Asa ca votez pt luarea Anutei inapoi din tarc

Madau si Gandacel si eu cand am citit raspunsul lui Gandacel am vazut ca se cam suprapune cu al meu. Dar fiecare cu stilul propriu, vba Gandacului.
Cantarirea saptamanala era buna in primele luni cand trebuia sa ia cate 750/luna deci 180-200 pe saptamana. Acu ar trebui sa ia 60 / sapt ceea ce e cam insesizabil, depinde de pishi/kk/transpiratie/masa anterioara, naiba stie. Asa ca acum putem sa-i cantarim mai rar. Eu o cantaresc de 2 ori pe luna in printip.
Vorba pediatrei: "de acum la cantar uitati-va mai cu coada ochiului, asa... uitati-va la ea ce bine arata"

bb_alinush nordicii sunt in general mai solizi, ca sa aiba ce sa le tina de cald. Uita-te si la fotbalisti daca vrei.

maria-alexia Silvia cand era de varsta alor nostri acum, avea un singur somn in timpul zilei, dupa masa de fructe de la 12. O puneam in tarc, ea se juca cat se juca si la un moment dat adormea, de regula luand in brate un catel maaare de plus, adormea pe el. Se trezea pe la 15, timp in care eu mancam si ii faceam si ei papica.
Acum nu vrea ea sa doarma si nu pot sa o fortez. Nici eu nu dormeam la varsta ei asa ca.. ce sa mai zic?!

In final, trebuie sa le urez proficilor un an scolar linistit, fara peripetii si cu impliniri morale si sufletesti cat mai multe. Ca pe cele materiale le cunoastem cu toatele.
Sa aveti senzatia ca ceea ce faceti are un sens, ca ati ridicat prin ceva pe puii de om care va trec prin mana.

Eu ma intorc din semestrul II.


P.S. Aoleu, la ce ore postez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Alexandra Maria si Vlad Andrei - La multi ani!

Am visat azi noapte ca-mi scrisese cineva pe forum sa scriu mai putin dar mai concis si mai logic Nu era nimeni de aici, ma certam eu cu cineva pe la alte subiecte.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetelor!!!

In sfarsit azi noapte nu a mai tusit Stefan deloc. L-am trezit eu la 7.00 sa ii dau Ospamoxul si apoi a mai dormit pana la 9.00. Acum isi bea lapticul cumintzel cu tati langa el. Cu mucii inca mai avem de furca dar...ii batem noi si pe aia.
Lavi ms mult pt sfat, esti dragutza ca intotdeauna!

In alta ordine de idei...eu sunt o tzara mai bine dar...tot tusesc si am febra si ma sint ca naiba. Sper sa imi treaca azi! Ca nu imi place sa behai prin casa!

Acum va pup ca ma duc sa vad ce face Stefan si apoi daca nu vine tati sa ma dea la o parte mai intru daca nu...mai pe seara!

Va pup si va multzumesc pt sfaturi si sprijunul pe care mi l-ati acordat!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna!
STEFANALEX, MULTUMIM DE URARI, LA FEL SI TIE!eu merg la scoala din noiembrie
doresc si eu un an scolar foarte bun celor ce se intorc la scoala candva in acest an scolar, sa avem salarii mari,sa merite pasul facut!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Dordia, ne bucuram ca Stefan e mai bine ! Acum treci si tu la treaba si recupereaza-te !

Feli, frumos vis, si mie mi se mai intampla sa visez ca scriu pe forum ...

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

pentru Joy si Pischi2003 sa va traiasca copilasii si sa va bucuratzi de ei!

Joy multa sanatate Vladutzului si capul sus ca toate trec!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!!!!
Ia uite ca a venit si toamna, mie nu-mi place zau, incep ploile, fleoscaiala, ufff

Mama ce de profe pe aici....ptr voi..sa aveti un an scolar cat mai bun si plin de satisfactii. Si bebelusi cat mai cuminti acasa!!!

Dordia ma bucur ca Stefanelul e mai bine, poate scapati si de mucisori, si multa sanatate si tie, ca ai nevoie.

Lavi sa stii ca m-am mai linistit putin, numai ca ma zapacise si tati ca e vina mea ca a slabit copilul, ca ea e mai mofturoasa in ultimul timp la mancare, iar eu cedez prea repede refuzurilor ei. Dar a citit si el ieri si s-a convins ca e ok, nu ca n-ar avea incredere in mine, dar deh...e fata lui tata

Buluci deci tu erai initiatoarea...pai zi soro asa ca noi toate crezuram ca e vreun virus ceva care-si baga coada. Ei in cazul asta intram sa vedem ce si cum.

Feli merci ptr bere, acu tre s-o si dai...daca ai promis..

Joy lui Vladone si sanatate multa! Pupici de la Mirunica

Pischi si Alexandrei Maria, sa fie sanatoasa si voioasa!!

Ripley tare nasol cu chestiile astea. Si eu am fost anchilozata rau dupa ce am nascut, multumesc lui D-zeu ca mi-am revenit, altfel nu stiu ce faceam. Multa sanatate si putere!

Maria_Alexia merci ptr reteta, o sa incerc si varianta asta. Buna ideea cu neamestecatul ficateilor cu legumele.

In alta ordine de idei, de vreo 2 zile ii bag Mirunei in fiecare bibe de seara cate 2 masuri de cereale, si surpriza..nu se mai trezeste noaptea, chiraie, etc. Te pomenesti ca bazbuzuca se trezea de foame???


Am un feeling ca m-am placintit rau de tot, revin

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tot eu

Cristinamh bine ai revenit, parca te-am "mirosit" ieri cu mesajul ala

Camelia bine ai ajuns la 500 de mesaje. La cat mai multe!!

Mai fetelor din Bucuresti, voi stiti cine se apropie cu pasi repezi? Baby Expo. Cu ocazia asta mi-am dat seama ca tre sa intram nitel pe buget de austeritate, ca tre sa-i luam fetei scaun de masina, hainute de toamna...of, vb lui NOKI ieri...nu stiti vreo banca de spart????

Fug sa mananc ceva si sa beau cafeaua.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Camelia,Madau si promit ca ma doftoricesc! Abia astept sa ii treaca mucii lui Stefan.

Daca azi iese soarele poate o sa il scot si la aer un pic ca de 5 zile sta in casa mititelul si aseara a fost taaare marait!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Uram un calduros pentru piticu' Vladutz si mititica Alexandra!

Mada
, si eu am senzatia ca Simon a slabit, era mult mai impanat cind am venit in tara!Poate si de la miscare si plus nu mai maninca laptic ca pe vremea aia!

Catutza, o sa-ti mai trimit odata mailul!
Simon e bine, multzam de intrebare!Am reusit sa trecem de la o extrema la alta: de la 3-4 scaune pe zi acusa ma rog de el sa faca unu pe zi!Dar eu zic ca-i mai bine asa, ca se cam topise intr-o luna!
Pupici la bucalata!

Meems, inca shomeaza nora-mea??tot cu burta la soare?n-a inceput sa se tirasca ,sa stea bine in funduletz?Pupici de la okios!
Pe mine a inceput sa ma terorizeze: exact ce este interzis aia face!
Ieri l-am prins cind imi rodea papucii de casa!e fan papuci si cabluri!

Madutza,cum mai stati cu burtica?


Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput