Minunatele Scorpiute (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi scorpiutze !
rally, bine ai venit si sedere cat mai placuta ! Esti si tu pe lista, acum !
Povesteste-ne despre tine un pic, ce faci, cu ce iti umpli zilele ?
Monica, ce bine ca poate sa-ti arate ce o doare, mititica ta ! Asa incepe mai repede tratamentul si trece mai usor prin boala.
Refacere usoara si grabnica !
Georgi, bravo, ati scapat si de asta !
Noua, anul trecut nu ne-au cerut nici un fel de analize la gradi. Doar o adevernita medicala, valabila 3 zile. Nu stiu acum cum o fi ! Dar eu, chiar ca nu pot sa-i fac Cristinei analize la sange si gat, pe nemancate, la policlinica din cauza glicemiei, a mesei si a insulinei.
De ex., trebuie sa facem testul ASLO dupa scarlatina din iunie si pt. asta trebuie sa ne internam la spital o zi. Mergem la spital intr-o dupa-masa, a 2-a zi de dimineata i se fac analizele, iar dupa aceea plecam acasa. Cam complicat, nu ?
Adriana, pupici Anei si voua, totodata !
Elena, bucura-te de concediu si de puiul tau, cat poti, dar asa mai linistit, sa nu deranjezi minunea din burtica.
De Gaby stiti ceva ?
Te asteptam cu vesti bune, Gaby !
Va pup si sa ne "revedem" cu bine, maine !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare scorpiute,
noi sutnem bine chiar nua vem nici un "semn" de otita dar continuam tratamnetul constiincioase.
ne-am tuns amandoua scurt si modern asa ca suntem sexi si releasa ne zice alex
georgi ma bucur ca ati reusit fara probleme...la noi a fost cu urlaciune
elena,aveti grija cum sunteti putintei raciti ca la noi asa incepe...deja mi-e frica numai cand vad primul mucsper totusi ca georgica sa fie mai rezistent
nina, adriana...dar nu merge dusa o "tidula" de la dr pediatru sau de fam care sa cuprinda toate analizele?(asa mai pe shestache)la noi la gradi(e adevarat program scurt) asa a trebuit...l-a consultat putin pe alex si gata...fara alte intepaturi si analize.
de gaby mai stie cineva ceva? cum se mai simte?
lory, ce nazbatioare mai face alinutul?
va pupacesc pe toate

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Multumesc pentru gandurile bune si dau un vin bun tuturor!
Eu sunt acasa de ieri. M-am operat la Tg Mures si am avut parte de o adevarata istorioara hazlie. Va povestesc eu maine dimineata ca acuma trebe sa apara Bogdan acasa. Sunt bine si ciudatel cu patru gauri in urma operatiei: una in buric, 2 langa si una pt dren.

Chistu meu afurisit nu mai exista si ovaru e all nice and shinny. Am concediu 2 saptamani asa ca dau cu scrisu ca in zilele bune.

Elena ma bucur sa te vad mai des scriind. asta inseamna ca ai mai mult timp sa te odihnesti?

Ema imi pare rau ca prezint condoleantele cu intarziere. Sa fii langa mamica ta si urari de bine din partea noastra.

Monica sa stii ca nu e ceva in regula cu Ruxi si otitele. Parca e a doua pe anul asta nu??

Nastasie si Ana, vb cu voi la telefon.
Nina sa stii ca pozele cu Cristina nu le-am vazut ca nu sunt shared albumele.
Lory a inceput vremea buna la voi? ma bucur ca esti si tu activa din nou.
A venit baiatul meu. Ma ocup de tot soiul de chestii casnice, inclusiv ca ma uit in reviste cu aranjamente pt nunti.

Va pup si de abia am asteptat sa va citesc.

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

gabysi refacere rapida

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hello fetele mele!
Gaby, super vesti, bine ca acum ai scapat de neghiobul de chist... te poti gandi linistita la nunta si restul!
Nina, saru mana de urari!Indata decolati si voi iar la Buzias!
Adriana, mai odihneste-te si tu si ai grija de tine! Poate te vezi azi cu cuscra'mea!
Lory, ce mai faci? Pupa Alinutul!
Monica, cum mai e Ruxi? Cred ca trebuie sa ii dai antibioticul pana la capat!
Georgi, v-ati mutat sau inca nu? Indata incepi serviciul, cred ca abia astepti!
Iri, ce mai faci? Cum stai cu lucrarile?
Va pup in gashka, ma retrag la musiu George, ca ma termina cu desenele animate, e frig afara si nu putem iesi!
O zi bestial de buna!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna, fetelor.maine ma duc sa vad cresa lui razvan.am dat de asitenta sefa de acolo, o femeie foarte draguta, cel putin prin telefon asa mi s-a parut.maine ma duc sa stau de vorba cu ea sa-mi mai dea detalii.si sa ajung sa iau un formular pentru analize ca mai nou fara ala nu merge.
de ana ce sa va zic.mi-a dat ieri sms ca azi dimineata se duce sa-si ia permisul.poate pe maine sa ne vedem.
gaby, ma bucur ca ai scapat cu bine.bafta la pregatirile pentru nunta.
monica,cum mai e ruxi?
elena, ma bucur ca esti in concediu.multa odihna tie si lui bebe.ti-e mai bine?mai ai greturi?
lory, nu mai dai nici un semn de viata?

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna fetelor

Am intrat o fuga sa va salut si sa va pup pe toate

Eu alerg :casa amenajare,clineti...
Am fost si noi 5 zile la mare (la noi) avem si cateva poze.
Sa auzim de bine si...
NU MA UITATI!

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la multi ani! de sf alexandrusi va invita lasi la un pahar de sampanie
eu ma pregatesc muncitoreste pentru mica petrecere a lui alex...dar dupa care a zis ca vrea si la mcca deh...altfel nu e petrecere
va pup pe toate

ps ruxitza este bine numai ca s-a trezit la 6,45 si de atunci nu a adormit deloc

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

SALUTARE FETELOR! Ce mai faceti? Mie mi-e un somn de nu mai vad dar nu ma las pana nu va scriu cateva randuri!

GABY, chiar imi faceam griji ca nu ne-ai mai dat nici un semn de viata! si bine ca ai rezolvat treaba!Spor la cautari de aranjamente!
HELLENE, ce mai faci? Te simti mai bine?tie si lui Georgica!
ADRIANA, am luat un obicei asa de prost sa alerg toata ziua ca nici nu stiu cand se face noapte!Sa stii ca nici nu am apucat sa vad gemenutele!Promit sa-mi fac timp!tie si lui Razvanelu'
GEORGI, ANINA, si pe voi! Ce mai faceti?Cristinuta, Zambareata sunt bine?si pentru ele!
MONICA, tu cum te mai simti?Daca v-ati tuns, sa va fie de bine! Alinutul meu la ora asta face ture prin casa cu o masina si m-a innebunit de cap! Vorbeste de ne-a zapacit, cand jp, cand ro, cand combinate...Multumesc lui D-zeu. de patru zile (numarate!) nu mai plange dimineata cand il ducem la gradinita, a invatat o gramada de cantecele si ne pregatim de o noua serbare. In rest...nebunii cat cuprinde! Ruxi si Alex sunt bine? Apropo...era sa uit...LA MULTI ANI ALEX!E Sf. Alexandru azi, nu? pe toti!
ANA & LAURA, si pe voi si pe copilasi!
Fetelor eu ma opresc aici dar nu inainte de a-i ura lui RALLY BUN VENIT PRINTRE NOI! Ma duc sa ma bag la culcus , sper sa ma lase Alin sa stau linistita, va pup inca o data pe toate si sa auzim numai de bine!
Lory_k mamica lui ALIN CRISTIAN (2 ani si zece luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Si io vreau sa fac nani....Dar tre' sa fac mancare...
Gaby si refacere rapida.

Monica LA MULTI ANI lui Alex.

Io nu m-am mutat inca.Mai e de lucru muuult.Dar stau si astept.Va anuntz cand ma mut ca oricum cateva zile probabil nu voi avea net.Ce m-oi face io atunci?
Zambareatza e bine, i-am cumparat haine muuulte ca deh! mergem la camin.Maine iau rezultatul analizelor si sper sa fie totul OK.

Hai tot

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania
POZE

Mergi la inceput