Copilasi din 2002 (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Pe la 3 aflu si rezultatul ultim. Eu sper sa iasa la analiza microbul, daca ar fi sa aib unul, fiindca altfel, sa ii dau medicamente tari asa, pe presupuneri...
Sinzi, sunteti ok? Sper sa nu fie mare lucru. Si sa se termine repede.
Lucia, cand era Stefan la cresa ma batea gandul sa renunt la serviciu, sa stau cu el acasa, asa de bolnav a fost in prima perioada. Eu mereu am zis ca gradi este necesara din acest punct de vedere. Adica ma gandeam, cand vreau sa fie bolnav copilul meu, la 5 ani, sau la 6 ani, cand va merge la scoala? Adevarul este ca eu l-am dus la cresa ca nu aveam incotro, insa i-a si placut. Iar voi, daca riscati prea mult ducandu-l la gradi, foarte bine faceti ca mai asteptati.
Cristina, eu te intreb pe tine diverse pentru ca vreau sa imi fac si eu curaj.. imi cam piere...
Elena, noi nu am facut niciodata vaccinul antigripal si am fost ok. Am auzit destule basme si despre el si mi-e frica.
Crig, ati cautat si prin Selgros sau Metro? Ei mai au din-astea uneori, nu stiu daca chiar cum vreti voi. Bafta si sa gasiti ce va trebuie.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Am facut un album nou, sper sa reusiti sa vedeti pozele, caci si pe webshots au schimbat programul.
Trebuie sa fac o iesire, revin mai tarziu...



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, hop si eu!
Mama da ce-ati mai vorbit de ieri pana azi! Bravo, sa tot stea omu' sa va citeasca!
Bravo, Nicoleta, ca ai scapat partial de griji, sper sa fie si restul OK,
Lucia, cum au zis si fetele, nu ai de ce sa-ti faci griji, nimeni nu-si cunoaste copilul si ce-i mai bine ptr.el decat parintele. Asa ca fa ce stii tu si nu mai lua in considerare ca unul sau altul zice ca nu-i bine. Si, parerea mea e ca ai procedat bine!
Sinzi, sper sa fiti bine! Ce face uraganul Ernesto, a mai scazut sau a mai crescut in intensitate? Sper sa iesiti si voi cu bine din asta si sper sa nu chelesti si tu. La mine la diagnostic pe reteta si trimiteri a scris "ALOPECIE". Asta e, de-abia pe 13 ma duc la endocrinologie si pe 22 la analize, asa ca pana atunci sper sa nu ajung ca un bec in cap!
Crig, diseara mergem in Carrefour, si daca vrei ma uit de coifuri cu Winnie! Vrei? Gasesc eu cum sa ti le trimit pana la ziua Mariucai.
Elena, apropo de masinuta cu telecomanda a lui George, si noi i-am luat una mica rosie de F1 prin vara , si apoi a primit si de la gradinita una mai mare! sa stii ca ne-a prins foarte bine ca au fost 2, fiindca nu stiai care e copilul, sotul sau Andrei! Era intrecere la Olanesti, era holul foarte mare si faceau intreceri! oricum, s-o stapaneasca sanatos!
Nina, asa da, acum am putut vedea pozele, foarte reusite, fetitele sunt tare scumpici, se vede ca au avut o vara plina


Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Katty , imi pare rau ca ai probleme, dar cred ca totusi exista destule tratamente si alopate si naturiste pentru rezolvarea problemei tale. Sanatate multa!Fetelor, Liviu are niste chestii tare haioase pe care le face frecvent si m-am gandit sa va povestesc si sa va intreb daca si copiii vostri fac la fel. De exemplu desi noi nu ne facem declaratii de dragoste sau nu ne manifestam prea des afectivitatea in fata lui, nici nu se uita la filme sau altceva, pur si simplu, de la o vreme se trezeste zilnic ca imi spune :"mami te iubesc taaaaaaaare mult din partea mea" si asa ma distreaza, ca io nu ii zic lui asa, dar nu stiu de unde i-a venit. Bine ii zic atunci cand are probleme sau cand e bolnavior si trebuie sa ii fac ceva mai neplacut "stai linistit, mami te iubeste, nu iti face rau."Iar o alta chestie caraghioasa e ca ii place mult sa mimeze chestii desi nu am jucat niciodata ceva legat de mima. CAnd il intreb ce vrea sa pape sau unde vrea sa mergem sau cu ce ne jucam, se distreaza mai bine daca imi mimeaza decat sa vorbeasca. Uneori il mai cert ca se prosteste.De 2 zile a descoperit palete de ping-pong si pare fascinat, e efectiv innebunit sa ne jucam incontinuu, eu sa ii arunc mingiuca si el sa dea cu paleta si incet incet incepe sa aiba dexteritate ceea ce ma face sa ma gandesc daca nu o avea inclinatii spre tenis. O fi prea mic oare pentru tenis? Voi ce parere aveti?


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Lucia, merci de incurajari, orice problema are o rezolvare, iar a mea daca nu se rezolva, exista si varianta cu peruca!!!
Referitor, la declaratiile de dragoste, si Andrei face la fel, si cand e acasa, si cand e la buni. "Mami, te iubesc", "mami, mi-e dor de tine", daca vorbesc cu el la telefon si caut sa inchei discutia fara sa aduc vorba de tati, el zice "Mami, mi-l dai te rog si pe tati" dar asa de dulce ca ma topeste. Niciodata nu incheie discutia seara fara sa-l ceara si sa-i zica ca si mie ca-l iubeste.
Iar cu tenisul, eu zic ca e cam mititel, stiu ca ptr. tenis trebuie sa aiba cam 6-8 anisori.
Te pup!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Katty daaa vreauu!!
Lucia mai povesteste ca e distractiv.Uf ce de perle scoate si Mariuca .trebuie sa le notam si sa le pastram pentru mai tarziu.Sunt dragalasi foc!!
pupici

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Kiar venisem sa citesc ce ati scris, da poate ca e cam mic ptr tenis.Si numai ce vine LIviu langa mine si iar zice "te iubesc mult din partea mea draga fata". M-am terminat.Cristina, avem si noi pagina pe babies online si acolo la sectiunea "milestones" avem cam toate perlele lui LIviu.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Vesti bune, toate analizele sunt negative. Stefan inca este in restrictii, a facut ieri 3 scaune 2 normale, unul putin moale. Suntem pe drumul cel bun.
Lucia, noi ii spunem in mod frecvent lui Stefan ca il iubim, iar el face la fel, noi suntem mai pupaciosi de felul nostru. El daca ma vede ca ma tine tati in brate ne intreaba razand: Ce faceti acolo mai? El ne trimite la colt cand i se pare ca il suparam sau ne paraste pe unul celuilalt. :)) Asa a auzit si el pe la gradi... Cat despre tenis, Stefan are colegi de gradi care au 4 ani care merg la tenis, Stefan nu este chiar asa de bine facut si am amanat un an. Pana la anul poate mai creste. Si are niste degete asa de firave... exista rachete speciale pentru copii mititei, stiati?
Nina, scumpici foc fetele tale!!! Mai ales cea mica ;).
Catalina, ia fa-ti tu analizele si nu te mai inspaimanta degeaba. Si o tunsoare scurt te-ar mai ajuta, cred eu. Poate nu mai pica asa de tare pana afli ce si cum.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta,ma bucur ca au iesit bine analizele lui Stefan.
Eu de-abia pe 22 (!!!) sunt programata ptr. analize. Asa vine treaba la policlinica unde suntem noi! Mi-a mai trecut stresul de cand am fost la doctorita asta. Dupa cum am zis, exista si varianta peruca! Si tunsul, dar tantula dr. a zis ca nu are nici o importanta daca te tunzi sau nu, e doar de aspect! lui Stefan! Imi plac copii mamosi si iubitori!
Lucia, bafta, daca va hotarati sa-l dati la tenis! Am citit pe site-ul de mai jos ca, totusi, varsta potrivita ptr. a incepe este 6-9 ani. Dar iti faci o idee.
http://tenis-club.bynet.ro/


Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si de la noi vesti bune...
Se pare ca miezul furtunii a trecut...totul e ok acum...mai bate vantul, dar e ca o zi de toamna calduroasa!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput