Copilasi din 2002 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
2 din 3 analize sunt negative, nu are paraziti si nu avea sange in scaun.
Maine, coprocultura si am scapat de stresul asta! Sunt 2/3 linistita.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Katty, si eu am avut o perioada cand mi-a cazut f. mult par. In 2002, eram f. stresata. In 2003 a inceput sa creasca la loc si coafeza m-a intrebat daca fac vreun tratament ca a inceput sa imi creasca f. mult par "nou".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi ne pregatim zdravan de uragan...se anunta ca va fi serios...ma si sperii un pic...sper sa fim ok...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi avem inot la 5.30 si nu stiu daca sa mergem...hihi...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele... atat de mult ati scris ca m-am pierdut!
Noi am scapat cu cadoul pentru George! Chiar daca e ziua lui abia miercurea viitoare, am profitat de faptul ca si tati era liber... asa ca: gata! I-am luat masina cu telecomnda pe care si-a dorit-o, un puzzle de 24 de piese, insa cred ca de acum pot sa ii iau si mai mari, astea le face repede!
Am inceput si analizele pentru camin, sa nu ne grabim chiar atunci! Insa tot nu stim exact data primei zile: 15 sau 18 septembrie!
Nina, distractie placuta Cristinei cat mai are verisoarele!
Nicoleta, George a avut la un moment dat cateva episoade urate de entercolita cu tot felul de simptome. In analize nu i-au iesit microbi, insa medicul ne-a dat ecefuryl si de atunci am scapat de orice minune de genul asta. E f amar continutul, trebuia sa impart o capsula in functie de kilogramele lui... insa se pare ca i-a ajutat. Multa sanatate si vesti bune si maine!
Katty, pai chiar ca e stres cu parul, eu de obicei ma tund fff scurt cand am asa perioade, macar sa identifici cauza! Succes!
Sanzi... tinem pumnii sa treaca fara daune si spaima mare!
Criq, George f rar vrea cereale, de obicei vrea cereale Viva, sub forma de scoici, cu cacao... si cam atat! Ii plac si fara lapte, pana incalzesc laptele el deja mananca cateva asa, goale!
Khristin, sa stii ca si pe mine ma tenteaza o bicileta, de cate ori il vad pe fiu'miu cum pedaleaza... asa am un dor sa fac si eu o tura! Daca ai pe unde merge... e o super idee!
Lucia, cum mai ii ocupi timpul lui Liviu? George vrea intr-una afara, si in rest vrea sa faca doar puzzle sau parcari cu masini, curse... e o adevarata formula 1 la mine in casa.
Ma duc sa il hranesc, deja tipa ca il tin flamand! Sa vad cat mananca!
Va pupam si va dorim sanatate maxima!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, si David are o masina cu telecomanda (una maaare) primita de la nasa lui, pe care o baga in toti peretii si se enerveaza ca merge prea repede si ca nu o poate controla cum trebuie. Dar tot e bine ca se joaca Radu cu ea!!! Am spus sa o luam in parc unde nu sunt pereti sa i-o dam acolo!!!
Am vazut una de la chicco care cred ca e pt el!!!


Nicoleta, bine ca te-ai linistit cu analizele!!! Sanatate lui Stefan!!!
David s-a lasat de tot de puzzle, numai cu trenurile se joaca, sau pe computer sau pe jocul lui pe TV V-smile (i-am gasit un nou joc cu Noddy)
Nu stiu cam cate uragane sunt...cica vreo 80, dar cred ca multe dintre ele sunt furtuni tropicale, adica niste ploi violente, cu tunete si tranzete si vanturi puternice...care au tot fost zilele astea...dureaza ff putin, si dupa ce trec parca nici nu au fost!!! Oricum e in continuare cald!!!


Nina, ncii eu nu am putut vedea pozele nici pe mail!!! Ma intreb cum a reusit Lucia!!! Vrem si noi verisoare pentru David...ca nu prea are cu cine sa se joace...asa imi e mila cand se joaca singurel...


Lucia, ce mai face Liviu? Mai deseneaza??? Incepe si el gradinita?


Ruxi, si eu vreau bicicleta! Sa fac ture cu David...dar sunt putin indoita...adica nu stiu daca sa optez pentru role sau bici...
Cand am citit postarea ta ma gandeam ce avem aproape ca sa nu merg prea mult cu bicicleta de la magazin pana acasa!!! Dar ai cumparat-o montata??


Katty, si mie imi cade parul rau de tot...am incercat de toate...sampon, vitamine, tratament de par...degeaba...
Sper sa nu chelesc prea curand, ca nu vreau sa imi pierd coroana!!!

Khristin, deocamdata este inca furtuna tropicala, dar cand atinge "tarmul" se intareste...si toata lumea aici este super incordata, si daca te uiti la stiri, chiar te ingrozesti...(sau cel putin eu!!!) ...Vad ca ei o iau foarte in serios !!!

Pana atunci, ne bucuram si noi de o zi (de fapt 2 ca si maine e liber) libera...eu am facut treaba (era un haos in casa!!!) si DAvid si-a facut de lucru prin casa...
RAdu ar vrea sa faca surf dar pana una alta se va multumi sa asambleze un birou care sta de vreo 2 luni in cutie bucati!!!! (

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nicoleta ma bucur ca au iesit analizele ok, sper sa scapati cu bine.Elena, deocamdata ne plimbam, inca e vreme frumoasa, nici nu am mai avut timp sa desenam, abia am apucat facem lucrarile pentru atelierul piticilor pentru ca in afara de orele de masa si dormit, si in afara de desenele de seara, suntem tot timpul afara.Sinzi sa dea Dumnezeu sa nu aveti probleme cu uraganul. Despre Liviu, imi e tare greu, sincer sa spun ca nu, nu il duc nici anul asta la gradi, stiu ca sunt condamnata pentru asta de multe persoane, insa asa simt, asa fac, si in afara socialzarii care oricum se face si ea mai incet, eu zic ca fac tot posibilul ca in final sa iasa bine, adica sa il invat o multime de chestii, sa il duc in diverse locuri, se joaca cu copiii, singura problema e ca nu prea respecta reguli (si aici se vede ca nu merge la gradi), in rest e destul de sociabil si invata foarte usor si stie ce trebuie sa stie un copil de gradinita de varsta lui. CAt despre imbolnaviri le face si pe astea, va raci, va face viroze dar totusi vor fi klar mai rare decat a fost pana acum (pentru ca in colectivitate ar fi fost muuult mai dese) si asta e un lucru bun. Stiu ca mi se va reprosa ca nu il duc, si mi se reproseaza, insa probabil ai citit si la subiectul acela despre copii cu astm la gradi, ca fac ceea ce cred eu de cuviinta, nu am avut destul curaj sa incerc anul asta iar la anul va merge obligatoriu si sunt convinsa ca va fi mai bine,Elena cum te simti?Cu Liviu chiar ma gandeam mai devreme, ca odata ce vremea rea ne va tine in casa vom apela la ideile date de Sinzi cu bolurile si lichidele si mutatul de chestii cu linguri si asa mai departe dintr-o parte in alta.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, de ce te scuzi ca nu il duci pe Liviu la gradinita??? E decizia ta, si mi se pare justa...oricum nu cred ca trebuie sa dai socoteala nimanui pentru asta!!!!
Eu tare mult cred ca fiecare mama face ceea ce e mai bine pentru copilul ei, chiar daca celor din jur nu li se pare...

Nu stiu daca am mai spus, dar proprietara cladirii in care stam e romanaca (venita din copilarie aici) si a fost educatoare toata viata, si mi-a spus ca un copil este pregatit pentru gradinita (fizic si emotionat) la 4 ani...ca pana atunci cea mai buna alternativa pentru el este sa stea cu mama lui...
Probabil ca de asta, aici in US nu sunt gradinite de stat, gratuite...

Deocamdata vremea e ok...oricum in curand nu se va mai circula pe strazi si se va intetzi furtuna...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Khristin nu ai mami probleme cu memoria..hihi.pentru ca Mariuca nu nimereste sa spuna toamna ci doamna eu am fost cea care am spus doamna toamna.nu stiu nici un cantec.
Probleme am si eu cu parul dar inca se regenereaza.(saracul la cat chin a fost supus...)
Elena si voi ati luat cadoul ?..hihi..si noi(ca ne era frica ca nu-l mai gasim).Dar nu i l-am dat inca.
Si eu am vazut pozele Ninei (probabil eu cu Lucia am fost mai pe faza..hihi)
Nicoleta pupici si te asteptam cu vesti bune!
Azi am cautat peste tot coifuri cu winnie si sunt tare dezamagita ca nu am gasit.maine sper sa gasesc unele simple pe care voi lipi ceva cu winnie.
va pup si noapte buna!




www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eh Sinzi, ce sa zic, uneori simt nevoia sa ma scuz si fata de mine, ma gandesc ca poate sunt un pic exagerata, caut sa pun in balanta avantaje si dezavantaje si in final cred ca am facut bine. Imi vine mereu in minte, cum priveam o mamica, ce locuieste aici in cartier care, mi se parea mie isi cocolosea copilul la greu, ii punea caciula cand nu era cazul (dupa parerea mea), ii punea mereu fular iarna, copilul fiind destul de maricel, nu l-a dus nici la gradi, pentru ca era f sensibil si mereu se imbolnavea, si m-am intalnit cu ea recent, l-a dus doar in ultimul an la gradi, adica de la 5 ani, si se pare ca s-a imunizat foarte bine, in tot acest an de mers la gradi, la grupa pregatitoare, evident, nu s-a imbolnavit deloc, nici macar bolile copilariei, care au aparut in cadrul colectivitatii, iar anul acesta incepe scoala. Sper sa avem si noi norocul sa ne imunizam pana la anul destul de bine.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput