Copilasi din 2002 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Sanziana, sper sa treceti cu bine de uragan, deocamdata am vazut ca e doar furtuna tropicala, ceea ce nu e asa grav. Eu m-am speriat in vara asta cand am fost in Mexic si am vazut in ce fel afectase ultimul uragan unele hoteluri mai ales de pe plaja. Plus ca in urma cu 3 ani de zile am trecut razant pe langa un uragan in Dominicana. Mi-am jurat ca n-o sa pun piciorul prin zona Caraibelor sau celelalte zone afectate in perioadele astea. Nu numai ca nu mai aveau usi si geamuri, erau daramate de-a binelea ...aveai senzatia ca se construiesc noi cladiri, dar de fapt erau in renovare . Brrrrr... sa ne dai de veste, fa-ti provizii din toate si baricadeaza-te bine inauntru

Ruxi, s-aveti fun total la party si sa ne spui cum merge cu ...ma tenta si pe mine sa-mi iau una s-o insotesc pe fiimea ....acum daca vin frigurile ma inscriu la anu'

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus,
Va multumesc mult pentru incurajari. Mi-a mai trecut spaima, ieri a avut doar un scaun care este ok, am inceput sa ii dau branza cu mere coapte (a mancat 2 mere mari si 3 linguri de branza de vaci), paste fara oua fierte in apa cu zahar si telemea de vaca...si din-astea a mancat saracul o gramada. Cred ca se simte mai bine. Mai stam cu mancare dietetica vreo cateva zile, lucrurile par sa se indrepte spre normal. Azi astept niste rezultate (nu au venit de ieri...), apoi vedem.
Crig, fetita ta este o dulcica, sa-i dai un pupic de la noi. Stefan s-a uitat azi pe geam si a zis ca uite mami, a venit iarna (noi am trecut repede de "doamna" :)).
Khristin, ce vaccin faceti voi de va fereste de toate alea? Esti sigura ca nu are reactii? Noi putem sa ii facem gratuit antigripalul si nu i-l vom face. El anul scolar trecut nu a stat nici macar o zi acasa, a fost extrem de rezistent la bolile care circula in colectivitate si speram sa se intample la fel si anul asta. Ce dragut ca faceti inot. Noi am renuntat anul asta la idee, nu prea avem unde, pana in concediu nu am avut timp si acumeste deja foarte frig in Brasov... Ar trebui sa mergem in Poiana.
Sinzi, eu sunt sigura ca va fi bine cu uraganul asta. Cam cate sunt pe an (statistic vorbind...)?
Lia, ce dragut ca ai bici! Si eu mi-as dori, dar cu trotuarele de la noi...la voi sunt trasee speciale pentru biciclisti?
Aaa, Khristin, imi amintesc de o discutie cu tine, demult, ziceai ca in niciun caz nu o vei lasa pe pustiulica ta singura... Mai esti de aceeasi parere? Entuziasmul meu scade odata cu cresterea lui Stefan... Dar sunt hotarata sa mai avem un copil.
Sa aveti o zi buna si calduta, in Brasov erau vreo 11 grade pe la 8.30.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Salutare la toata lumea!Cristina, multumim de urari. Intrebai de cereale. Liviu mananca tot Nestle Nesquik sau Cheerios, uneori fulgi de porumb si cam atat. Nu ii plac musli, sau alte cereale cu fructe uscate. De multe ori le prefera fara lapte asa ca ma conformez, ce sa fac...Khristin succes in noul tau loc de munca. M-am uitat pe pozele voastre si am descoperit ca sunteti taaaaaaare plimbareti. Iar Yasmine e dulcica foc.Sinzi ce se mai aude cu uraganul? Sper sa va ocoleasca, sau sa fie ceva de intensitate redusa.Ruxi, sa stapanesti sanatoasa bicicleta! Eh io aveam bicicleta cand eram pustoaica insa de atunci nu am mai mers cu asa ceva. Chiar ma gandesc ca nu cred ca mai stiu sa merg pe bicicleta. La aia cu doua roti ma refer, ca din cele de pe la mare am incercat.Pentru pustiul de 5 ani, stiu si eu, incearca un joc inteligent, sau ceva ce stii ca ii place foarte mult. De exemplu al meu e in culmea fericirii de cate ori primeste o masina sau orice cu roti, roti sa aiba ca in rest nu il intereseaza. Nici nu se uita la altfel de jucarii. Si pentru ca tot venise vorba pe la generale intre ideile preconcepute referitor la diferenta fata-baiat, chiar m-am mirat sa il vad pe Liviu (care pana la varsta asta, dupa cum spuneam nu s-a aratat atras de alte jucarii in afara masinilor) ca se juca cu cescute si farfurioare. I-am zis sa se potoleasca sa nu mi le sparga, ca erau cele pe care le folosim noi la cafea, dar cand voi gasi o sa ii cumpar un set de cesti farfurioare, craticioare, lingurite. Si in plus i s-a pus pata pe un aspirator de jucarie care seamana foarte mult cu unul real, face si zgomot, are tot ce ii trebuie exact ca unul real numai ca nu trage praful. DAr costa cam mult, insa poate ii va aduce Mosul, cine stie.Nicoleta ma bucur ca sunteti mai bine, sa dea Domnul sa scapati de probleme.Asa e, si mie immi cam piere entuziasmul apoi reapare si tot asa, cu cat o aman mai mult cu atat tind sa renunt la ideea de bb2. DAr sper sa nu renunt, la fel ca si cu condusul.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Am uitat de cereale. Lui Stefan ii plac in lapte, din-alea de bebe. Si dimineata bea 300 ml de lapte cu 2-3 linguri de cereale cu un pahar cu mustiuc. De la Nestle, Humana (mai rar), Nutriben sau inca unele...nu-mi aduc aminte acum.
Si despre jucarie, lui Stefan ii plac masinile tare mult. Dar de curand am cumparat niste puzzle-uri pe diverse teme, numere, litere, forme si culori, ceasuul. Ii plac cele cu forme si culori, sunt 16 puzzle-uri mici, cu cate 3 piese, grupate dupa culoare si forma. Le face acum cu tati, dar el doar ii organizeaza putin activitatea. Se descurca singur, nu incurca rozul cu cyclamenul, spre exemplu.
Adica eu as cumpara un joc sa il ajute sa isi dezvolte diverse(spiritul de observatie, imaginatia... :)).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, azi nu prea am timp, asa ca va zic repede!
Multumim de urari!
Crig72, noi mancam la laptic cereale Nestle Nesquik (bilute) si Chocapic (tot de cacao). Mai rar Fulgi de porumb.
Sinzi, aveti grija cu Ernesto. Cica acum e furtuna tropicala, dar pe masura ce se apropie de coasta Floridei se transforma in uragan!
Bravo, Ruxij, ptr. bicicleta. S-o stapanesti si s-o folosesti sanatoasa! Eu am o tona de ani si nu am invatat nici pana acum sa merg pe bicicleta!
Nicoleta,
ma bucur ca e Stefan mai bine! Noi anul trecut l-am vaccinat pe Andrei doar cu Lantigen (antigripal oral) timp de 1 luna de zile in nov-dec. si nu prea a facut infectii grele respiratorii, doar banale raceli! cred ca ii vom face si anul asta, eventual sa-i luam niste Echinaceea!

Eu ieri am fost la dr. ptr. ca-mi cade parul foarte rau de o vreme incoace si mi-a dat o multime de analize de facut! Sper sa fie totul ok. Mai am un pic si chelesc !
Va pup si mai intru daca am timp!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Katty, pentru par care cade iti recomand samponul Klorane, cel special pe tema asta. Se gaseste in farmacii. Asta ca sa nu mai cada asa de tare. Este foarte bine ca iti faci analizele, sa stii cauzele. Mie imi mai cade de la stres.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, chiar cu Klorane cu chinina ma spal de vre-o 2 luni de zile, aproape s-a terminat sticluta, ma spal si foarte des (la 2, max 3 zile), e si foarte gras, dar de 2 saptamani iau si Revalid, si tot cade! M-a intrebat doctorita daca am vre-un stress! Nu prea am! Doar stres ca-mi cade parul! Nu stiu ce-o fi! Mi-a dat trimitere la Endocrinologie si sa fac analize de sange! Ufff!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Imi cer scuze pt. poze, dar Yahoo si-a schimbat programul Photo si pur si simplu nu pot sa imi fac publice albumele, tot timpul imi da mesaje de esuare. Am sa incerc sa imi pun pozele intr-un album pe alt site si am sa revin cu ele.
Sinzi, chiar ca sunt unul si unul, copilasii din grupa voastra !
Aveti grija cu uraganul acela !
katty si Lucia, la multi ani cu sanatate si numai bucurii, "feciorilor" vostri !
katty, de regenerat nu se regenereaza parul ? Ca atunci nu este asa alarmanta caderea lui. Te asteptam cu vesti bune !
Nicoleta, si la noi, toamna si-a intrat in drepturi mai repede, scazand bine mercurul din termometre.
Cristina, insa, asteapta iarna. Cred ca v-am mai scris.
Mai revin maine, acum, alerg la fetite. Saptamana asta le mai avem la noi pe nepotele, apoi ramane doar cu buni, Cristinuca, pana revenim noi, parintii, de la serviciu.
Sa aveti o zi faina, in continuare !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Anina pai noi am vazut pozele cu verisoarele Cristinei si cu Cristina maimutica urcata in copac si ne-au placut tare mult.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nina, noi n-am putut sa vedem pozele nici dupa ce ni le-ai trimis prin email. Totusi, Lucia le poate vedea, oare de ce?
Ma intrebai daca se regenereaza parul. Eu nu prea observ, iar pe perie ramane foarte mult par (ceea ce nu se intampla inainte), pe perna etc. E neplacut! Nu-l usuc cu foenul, il las sa se usuce singur, nu-l frec cu prosopul, nu-l dau cu spume, fixativ etc. Cred ca pur si simplu s-a saturat de capul meu!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput